Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek a rossz emberek...

Szerintetek a rossz emberek elnyerik büntetésüket?

Figyelt kérdés

Akik rosszul cselekednek, rosszul döntenek, vagy másoknak ártanak, szerintetek ők végül megkapják a sorstól, amit megérdemelnek? Tehát "a fagyi visszanyal" effektus az esetek nagy többségében beigazolódik?

Kiváncsi lennék a tapasztalatokra is. :)


2011. ápr. 17. 15:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
én már kamatostól visszakaptam minden rosszat! amit eddig elkővetem:S:SS:
2011. ápr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Eruthalion ***** válasza:

Mindenki azt kapja vissza, amit másoknak ad.

Méghozzá háromszorosan : egyszer még ebben az életben meg kell tapasztalni, egyszer, amikor távozik az élők sorából, újraél mindent ami vele történt, az okozott dolgokat mások szemszögéből is meg kell tapasztalnia. Végül harmadszor a következő inkarnációban fogja viszpontlátni a dolgokat, ezúttal a másik oldalon.

Ez az utóbbi a karma, az eleve elrendelt, akár jótettrő, akár negatív dologról lettlégyen is szó.

Ez azért van így, mert a lelkünk, mely olyannyiszor új és új testben érkezik, tapasztalni akar, szeretne, kell neki, ahhoz, hogy minél jobban tökéletesedjék, hogy elérhesse újra azt, ahonnan kiszadt, elvált : az Isteni szintet, amelyet csak rengeteg tapasztalattal lehet elérni.


A Karma részint az előző életekben kiérdemelt dolgokat tartalmazza, másrészt pedig a tanulási folyamatban játszik szerepet, így vannak eleve elrendelt találkozások, amikoris más lelkekkel előre megbeszélt helyen és időpontban találkozunk, hogy egymást segítsük, tanulunk egymástól- nem feltétlenül pozitív értelemben, hiszen a rossz dolgokból is tanulunk.


Tehát ki-ki az érdeme szerint kapja meg a magáét, de vannak, akik az itt okozott dolgokat már többször nem kapják vissza, hiszen most azt kell megtapasztalniuk, ami körülöttük van, hogy pontosabb legyek : sokmindennek kell úgy lennie, ahogy van.


Hogy félreértés ne essék : ettől még az akaratunk szabad, hozhatunk döntéseket, amelyek nincsenek elrendelve, és ez szerint alakíthatjuk az életünk azon részét, melynem képezi a karmát, a sorsszerűséget.



Annak is igaza van, aki azt írta, hogy a jó és ossz dolgok összefüggése irreális, ugyanis van, hogy egy egy jótettből kifolyólag rossz dolgok történnek. Pl. :

ha nem fedezzük fel a gyermekágyi láz okát, lehet, hogy anno Hitler is más nevelést kapott volna, miközben Sztálin jó eséllyel egy következő holokauszt főszervezőjét is gulágra küldte és halálra dolgoztatta szibériában, és bár ez csak egy drasztikus példa, nem tudhatjuk, miből mi fog következni hosszútávon.


A lényeg, hogy mindig tanulunk : a sját hibáinkból és másokéból egyaránt, akár sok sok tízezer éven keresztül is.

2011. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ma 17:16 szuper válasz, egyetértek. Hozzáteszem: A karma könyörtelenül megjelenik. "Nincs menekvés a karma vérebeinek a fogai közül" (Szepes Mária) Csakhogy ez nem abban az életben jön el, hanem egy másikban. Szóval az igazság odaát van. És ez nem is büntetés, csak rákényszerítés a lecke megtanulására. Aki nem tanul meg isteni értelemben "Jó" lenni, az élegközelebb újra járja azt az osztályt.
2011. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Én így tapasztaltam.

Nem feltétlen azonnal, de idővel a rosszindulatú ember visszakapja, amit másoknak ad.


Mondjuk már elég nagy büntetés az, hogy a rosszindulatú, aljaskodó embereket senki más nem viseli el hosszú távon, csak az, aki ugyanolyan, mint ők.

Ahogyan egy lenéző, pökhendi ember is csak a maga fajtájával jön ki.

Így egymásra találnak, és egymással is piszkálódnak, egymásnak is alátesznek. Megtalálja a zsák a foltját, és ez szerintem elég nagy büntetés.

Az ilyen emberek valahogy összejönnek, ami után óhatatlanul is egymást marják, mert a bőrükből nem tudnak kibújni.

2011. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

kedves utolsó

elmondanám a rossz akaratú/álszent/hazug emberek mindenkit meg tudnak vezetni, közkedveltek, be tudják magukat mindenhova "nyalni", sőt még tisztelik is őket és tartanak tőlük, profik.

pl engem anno megvert a barátom, a kórház tett feljelentést, a rendőrségen, miután négyszemközt beszélgetett a nyomozóval, utána engem hívtak be, a nyomozó, (vagy ki)azzal kezdte: "mi lenne ha azt mondanánk leestél a lépcsőn?" (és nem kellett hozzá se pénz, se semmi, csak a volt barátom részéről egy jó duma....)

2011. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!