Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Öngyilkosság pusztán filozófia...

Öngyilkosság pusztán filozófiai megfontolásból?

Figyelt kérdés
Az öngyilkosokat/jelölteket általában megfutamodó, önsajnál(tat)ó, gyáva, nyafogó, magukra figyelmet felhívni akaró gyenge jellemű embereknek bélyegzik a köztudatban. Magam úgy igazán komolyan még sosem játszottam el az öngyilkosság gondolatával, mivel egyfelől még nem éreztem magamat olyan annyira nagyon kilátástalan helyzetben, másfelől az alapelveimmel is meglehetősen ellenkezik a dolog. Legalábbis eddig azt hittem. De ahogy az ember azt érzi, hogy egyre inkább "szorul a hurok", sokszor filozofálok azon, hogy mi lesz akkor, ha nincs tovább? Ha nincs már egy utolsó mentsvár, egy tűzoltás és újrakezdés, hanem beüt a legrosszabb, hogy az ember mindenét elveszíti, hála a kimondottan "jól élhető" társadalmunknak, az ember kiszorul a perifériára, hajléktalan és mindenki által megvetett nincstelen senki lesz? A szokványost, a konvencionalitást és a konformitást világéletemben megtagadó és ellenző lázadó emberként azt tudom mondani, hogy amikor valakinek az „élet odapakol” és nem kihívást, nem megoldandó és megoldható feladatot kap az univerzumtól, akkor miért is ne lázadhatna fel és szegülhetne ellen? A karmával és az unviverzum összességével foglalkozók szerint az ember mindig „szív”, mert sosem az van, amit Te akarsz, hanem rébuszokba csomagolt „jelekből” kellene kihámoznunk, hogy „valamit nem jól csinálunk”, de arra ne is számítsunk, hogy egyértelmű és konkrét utalásokat kapunk, csak marad a barkóbázás. Node hogy lehet ennek ellenszegülni? Az öngyilkosság az ellenszegülések egyik olyan verziója, amikor az embert az élet, a világ, tökmindegy, ellehetetleníti, sarokba szorítja és mondjuk élete végéig tartó szegénység vagy szenvedés vár rá, akkor nem önsajnálatból, nem segélykiáltásból, hanem az öntörvényű ellenszegülés keretében teszi meg az ember. Ez lenne a filozófiai okból tett öngyilkosság. Amikor az ember szembeszegül azzal a negatív dologgal, amit a sors rá akar testálni. Amikor csak a baj van és nincs rá megoldás, akkor elvileg nem tartom lenézendőnek azt az embert, aki azt mondja, hogy „köszönöm, de erre nem vagyok kíváncsi”. Ráadásul még az a pimasz öröm is vegyülhet az amúgy elkeserítő érzésbe, hogy aztán a mindig és mindenáron felülkerekedni akaró, hatalmas Univerzum hogy fog „bosszút állni” egy halotton? Hogyan fogja szankcionálni az ellenszegülést, a lázadást azon, aki már nem is létezik? No nem kell sem skizofréniára sem depresszióra gondolni egyből, mert ez csak egy eszmefuttatás volt, abból a célból, hogy más nézőpontból is láttassuk ezt a témakört. Érdeklődve várom a véleményeket.
2011. jún. 18. 14:00
1 2
 11/14 Dadim ***** válasza:
Akármilyen szemszögből is nézzük,számodra a legjobb választás az,ha fel állsz és tovább küzdesz.
2011. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem én akarok öngyilkos lenni, én csak tanulmányozom a témát.

Aki feláll küzdeni, az nemes tettet hajt végre, de nem tudom mennyire szembeszegülés az élettel, ha a küzdést osztja az emberre, akkor küzd.

Amúgy meg társadalomfüggő is. Nálunk, a mi vallási és kultúrkörnyezetünkben a legszánalmasabb nyamvadék dolgok egyike az öngyilkosság. Ellenben jóval távolabb, keleten, pl Japánban teljesen más. Ott a "SZEPPUKU" a szégyentől való megszabadulást jelentette rituális öngyilkosság keretében. Keressetek rá.

2011. jún. 27. 13:55
 13/14 Dadim ***** válasza:

Ha küzdesz,azt nem azért teszed,mert az élet osztotta rád,hanem mert így döntöttél.Az öngyilkossággal csak veszíteni lehet az adott lehetőségek közül-legyenek azok bármilyen rosszak,mert utána halott leszel.Még a rossz is jobb,mint a semmi,mert van lehetőségünk meg sok reményünk,hogy változik valami talán..

Menekülés.

Japánban a szégyen elől,máshol a betegség a nyomor és az erőszak elől. Feladás ez nem választás.

2011. jún. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Az öngyilkosság nem ellenszegülés, hanem mint ahogy valóban sokan mondják gyengeség, küzdeni nem tudás, feladás. Ha a szokványost, a konvencionálist annyira megtagadod, akkor nyilván kalandvágyó vagy. Én a "nincs tovább" érzést egyfajta szabadság-érzésként fognám fel: most már tényleg semmit nem veszíthetek. És elindulnék világgá. Szó szerint. Stoppal, vagy ahogy adódik. Más országokban alkalmi munkát is lehet találni, barátságos embereket is gyakrabban. Akkor aztán jöhet a karma, vagy sors, hívjuk bárhogy!


S hogy a hatalmas Univerzum hogyan áll bosszút a halotton? Mindig bosszút áll, ha nem is közvetlenül, de az öngyilkos családján, barátain keresztül. Gondold el, ha pl. egy rakat adósságot hagynál a családodra, hogy egy életen át nyöghetik! Gondold el, hogy a családod, baráti köröd néhány tagjának soha nem múló lelkiismeret-furdalása lenne a történtek miatt.


Egy igazi lázadó sosem választja a menekülő utat, néhány pofon után azt mondja, hogy "csakazértis"!

2011. júl. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!