Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi végett nem hiszel a termész...

Mi végett nem hiszel a természetfeletti dolgokban vagy épp mi miatt igen?

Figyelt kérdés

2012. febr. 20. 10:05
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
58%

# 7

Szellemek? Oké, szerinted tényleg létezik olyan láthatatlan lény, amelyik kedve szerint birizgálja az áramot, lehűti a levegőt és mozgatja a tárgyakat, vagyis hatással van a világunkra? Persze létezésüket sosem bizonyították, mert jelenlétük nem mérhető műszerekkel...persze. Üdv 2012-ben

2012. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Mirk ***** válasza:
51%

"Mirk: Szerintem a Mikulás nem létezése utáni sokk végett vagy ennyire fantáziátlan :D"


Szerintem a fantáziátlan az utolsó jelző amit használni lehetne rám, ezzel erősen mellélőttél.

De nem is az volt a kérdés, hogy ki szokott fantáziálni nem? Hiszen tudjuk, mi a fantázia szó jelentése.

Te most hiszel valamiben, vagy fantáziálsz? Nem ugyanaz.


A hit szó önmagában feltételezi, hogy olyasmiről van szó amire nincs bizonyíték, amiben "hinni" kell hiszen nem tudsz megbizonyosodni a létezéséről.

Én személy szerint többre értékelem a tudást.

2012. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Nyilván azért hisznek benne, mert olyan nevelést kaptak és/vagy hiszékenyek és/vagy valamely személyes élményüket bizonyítéknak tekintik. Nekem a legutóbbi teljesül és nem érdekel, hogy más milyen véletlennel/szerencsével vagy egyébbel indokolná a dolgot.
2012. febr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
85%

Nos, én hiszek természetfeletti dolgokban, de csak úgy, ahogy az előttem írók leírták, tehát már megbizonyosodtam róla. Szellemjelenséggel már volt dolgom többször is. Abban is biztos vagyok, hogy a világ nem csak annyi, amit az érzékeinkkel tapasztalni tudunk. Sok mindent nem bizonyított még a tudomány, de sok dolgot már igen. Olyan dolgokat is, melyekről meg voltunk győződve, hogy lehetetlenek. Talán nem is olyan sokára tudományos bizonyítékokat szerzünk eddig természetfeletti dolgok létezésére és akkor már természetesek lesznek.

Példa: Vajon a középkori ember mennyire tartana természetfelettinek egy számítógépet, vagy egy űrhajót, értené-e egyáltalán a mobiltelefon, vagy az internet működését? Elhinné-e, hogy a Föld gömb alakú és a Nap körül kering? Ha valaki akkor előállt valami újjal, amit nem tudtak hová tenni, akkor boszorkány volt és kivégezték. Most szimplán kiröhögik a spiritisztákat.


De legyen egy egyszerű dolog. Az egypetéjű ikrek miért éreznek meg dolgokat a testvérükről, ha távol is vannak egymástól? Ez jelenleg természetfeletti, ugye? Nem hívják egymást telefonon, nincsenek internetkapcsolatban, stb. A tudomány még nem tudta bebizonyítani, tehát nem is létezik ez a dolog? Pedig igen.


És akkor legyen meredekebb... Sokan láttak már dolgokat, amiket nem tudtak megmagyarázni. Szellemre hasonlított.

Az agya azt súgta, hogy ez egy szellem, mert ha eddig számodra ismeretlen dolgot látsz, az agyad elkezd turkálni az emlékek és minták közt és próbál összehasonlítani. Mit is talált, amikor valaki szellemet látott először életében? Filmeket, fényképeket. Hopp, akkor ez egy szellem, pedig lehet, hogy nem is az volt, hanem valami teljesen természetes dolog, csak még nem látott ilyet.


És itt megyünk vissza az ördögi körbe: mi a természetes és mi a természetfeletti?

Összegezzük. A természetes dolog az, amit a tudomány már bebizonyított. A jelenlegi fizikai tanításokkal szinkronban működik. Az évszázadok során sokszor dőltek már meg elfogadott elméletek. Régen azt hittük, hogy az atom a legkisebb részecske, ma már tudjuk, hogy maga az atommag is sokkal kisebb részekre bontható, és mára már szinte ott tartunk, hogy az anyagok nem is találják, mert szinte minden visszabontható energiára. Persze a kvantumfizika sem teljesen elfogadott dolog...

Sok dolgot nem fogadott még el a tudomány.

Azt ugye tudjuk, hogy a világ nem teljesen olyan, mint ahogyan egy ember érzékeli. Tudjuk, hogy az állatok olyan fény- és hanghatásokat is érzékelnek, amiket mi nem. De mi is látjuk pl. a színeket, de egy kutya nem. Milyen lenne, ha egy macska érzékszerveivel tapasztalnánk a világot? Érdekes dolgok ezek... Sokat lehetne ezen fantáziálni.


Tudom, hogy megkapom, mennyire barom vagyok. Hajrá! :)

2012. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
56%

Arra sincs bizonyíték, hogy természetfölötti dolgok NINCSENEK, arra se, hogy VANNAK.


Innentől minden vita jóformán értelmetlen, mert minden ember pontosan ugyanannyit TUD biztosan, mint a többi.


Én hiszek egyes dolgokban, mert jól esik, másokban nem, de az egészben semmi racionalitás nincs.

2012. febr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

# 15

Előbb bizonyítani kell, aztán cáfolni.

2012. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Én abban hiszek hogy mindenre van tudományos, bizonyítható magyarázat, csak még nem mindenre találtuk meg. Régen például azt hitték az emberek, hogy a villámlást valamiféle istenek okozzák (háborúznak egymással, stb.). Aztán felfedezték az elektromosságot...
2012. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Mirk ***** válasza:
77%

#14-es válaszolónak van igaza.


Én sem zárom ki, hogy léteznek dolgok, melyekről fogalmunk sincs.

De nem hiszek bennük addig, amíg meg nem bizonyosodunk a létezésükről.

2012. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
41%

Kedves 16-os,


ez már egy ember alkotta "szabály", és mint ilyen, szerintem nem vitaalap.

2012. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
62%

Ez az egész ezotéria félreértelmezések sorozata.

Jó példák:

Véletlen

itteniek szerint: valami ami nem mondható meg előre.

itteniek szerint 2: a sors, hogy megtudd telefonálj be bruttó 480 Ft/perc + ÁFAért.

valójában: olyan esemény aminek a végeredménye nem állapítható meg az ÁLTALUNK vizsgált tényezők alapján.


Paranormális

itteniek szerint: valami ami soha és semmiképp nem magyarázható a tudomány által

valójában: a tudomány által MÉG NEM MAGYARÁZHATÓ jelenség


Deja vu

itteniek szerint: jövőbelátás, múltba-látás, előző élet.

valójában: hipnózissal is előidézhető érzéki csalódás


UFO

nép szerint: alienek, reptoidok, anális beültetés, plejádok, biszb@sz0k, motherbookdriverek.

valójában: nézőponttól függően ismeretlen repülő tárgy


És még sok ilyen van.

Én nem vagyok szkeptikus, de szerintem az ezotéria közel sem hit kérdése.

Leszámítva az istenben való hit, az pedig magánügy.

2012. febr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!