Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi végett nem hiszel a termész...

Mi végett nem hiszel a természetfeletti dolgokban vagy épp mi miatt igen?

Figyelt kérdés

2012. febr. 20. 10:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
44%

Maga a "természetfeletti" kifejezés félrevezető, mert minden, ami van, a természeten belül van, nem fölötte, vagy rajta kívül (: De ez már részletkérdés. Bár sokan szó szerint értelmezik...


Nos, mint tudományos szakon tanuló egyetemista, megvan egy konkrét világképem arról, hogy mi is van. Ennek a világképnek van egy különleges, és kritikus tulajdonsága: szilárd alapokon nyugszik, és minden részlete jól definiált. Míg az ezoterikus cuccok rettentő erősen hiányosak, meghatározatlanok, érthetetlenek, kuszák, annyira, hogy a benne hívő sem tudja, miről is van szó (állandóan bizonyítják, nem kérdés).

Nem túl jó példa a régi emberek véleménye a mai dolgokról, hiszen pl. az elektromosság le van írva mindenhogy, ki van kísérletezve, ki van számolva, van egy szilárd matematikai alapja. Szerintem ha Galileinek, Gaussnak, Arisztotelésznek vagy Newtonnak elmagyaráznánk a számítógép működési elvét, megértenék. Ellenben amikor a rengeteg magát okosnak hívő hablatyál mindenféle lélekről meg reinkarnációról meg rezgésszámról, és amikor kérdezek néhányat, csak habognak... hát azt nem tudom elfogadni. Rengeteg olyan kérdést fel tudok tenni, amire érdekes módon sosem kaptam még értelmes választ. Még a guglinak is... lélek definíciója? Nincs találat. Rezgésszám definíciója? Nincs találat. Ellenben a megmaradási törvényekről kilooldalak vannak. Nahát...


Azt kéne már végre felfogni, hogy a tudomány nem véletlenül olyan, amilyen, tudósok ezrei/milliói dolgoztak rajta évszázadokon át, hogy mostanra tudjuk, amit tudunk. És még van előttünk még sok évszázad és kutatnivaló. De amit már tudunk, az már nem fog megváltozni. Nem fog kiderülni, hogy na, a Föld mégiscsak kocka alakú, vagy hogy igazából tök másmennyi az elektron töltése. A tudás nem relatív. Az igazság nem relatív. De persze függ attól is, hogy mit kérdezünk. Kérdezni tudni kell...


Szóval emberek! Nem is kéne túl magas fokú logika, hogy az itteni ezókérdések/válaszok 70%át kiröhögjük a francba, mert akkora baromságot írnak, miért nem jöttök erre rá? Nem is akartok? Igaz, a világ nem mindig olyan, amilyennek elképzelitek, de ha bemenekültök egy álomvilágba, attól nem lesz jobb. Tessék nagylevegőt venni, és megbarátkozni a világgal.

Sok sikert.

2012. febr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Szerintem pont neked kéne... Nem kötözködésből, de saját bőrömön tapasztaltam, láttam a szellemidézést, ketten voltunk és nem manipulálta, én magam cérnáztam össze az imakönyvet, sőt minden tartozékot én szedtem elő is, így nem manipulálhatta. Alulról tartottuk egy ujjal a kulcsnál fogva és szabályos 90fokokba mozdult két irányba... Én sem a tévé meg az internet végett kezdtem hinni benne...
2012. febr. 20. 22:25
 23/31 A kérdező kommentje:
60fok, sorry elnyúltam a numerikuson
2012. febr. 20. 22:27
 24/31 Mirk ***** válasza:
70%

#21: Szép válasz, egyetértek.


Kérdezőnek:

Amíg valaki nem idéz szellemet mellettem, vagy a részvételemmel addig nem hiszek senkinek aki szellemesdivel jön.

2012. febr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
2012. febr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
jó elmozdult, ezt elfogadom tényként, de miböl veszed hogy szellemvóót_? honnan tudod ? aki mondta honnan tudja? miért kell összehordott hülyeségeket elfogadni, valaminek a magyarázataként? olyan kurv@ nehéz legalább racionális szempontbol megvizsgálni valamit mielőtt ufo-szellem mittudoménmit kiabáltok?
2012. febr. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Szóval csináltatok valamit, amit ti szellemidzésnek neveztek, úgy vettétek észre, hogy valami kulcs vagy imakönyv (?) elmozdult, ergo léteznek szellemek! Nem érzed úgy, hogy egy pár lépés itt kimaradt? Ez a baj az ezóval, mint mondtam. Ti nem kutattatok, hanem kerestetek valamit, amire rámondhattátok, hogy vannak szellemek. És amíg nincs hitelesített jegyzőkönyv az esetről, addig nem hiszek el semmit nektek, ugyanis nem vagytok megbízhatóak ilyen szempontból (bocs, csak egy random gyikes kérdező vagy), és még magát a kísérletet sem ismerjük, így bármi történhetett. Még akaratotokon kívül is befolyásolhattátok a dolgokat.


A maximum, amit az ezósokból kinézek, az az, hogy netán akkora szerencséjük van, hogy tényleg egy létező jelenséget vettek észre, csak éppen félreértelmezték. Ha a tudósok rávetik magukat, előbb-utóbb minden részletét megtudjuk, és akkor már egy teljesen ismert és megszokott dolog lesz. Nem elég kitalálni, hogy vannak szellemek, hozzá kell tenni, hogy miből vannak, hogyan hatnak kölcsön a világunkkal, miért vannak, kik is ők, meg satöbbi. Ezek nélkül lutri az egész.

2012. febr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Láttam régebben nagyapám szellemét és nagymamámat volt mikor konkrétan meg is látogatta. Ergó a szellemekben hiszek. Ufók... olyan szinten hiszek bennük, hogy biztos nem csak a Földön van intelligens élet.
2012. febr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Tom Benko ***** válasza:
@19: Nem, ez egy logikai követelmény.
2012. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
én azért nem hiszek, mert nem akarok bennük hinni és pont!
2012. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!