Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha annyira mi vagyunk mindenér...

Ha annyira mi vagyunk mindenért a felelősek és mindent mi vonzunk, akkor hogyhogy alapból lövésünk sincs a vonzás törvényéről?

Figyelt kérdés
Én is csak pár éve hallottam róla először, pedig nem vagyok fiatal. Jönnek sokan az ilyen "mindenért mi vagyunk a felelősek, nem a sors" és egyéb alapelvekkel, de akkor viszont ott a kívülálló hiba, hogy az emberek ezt nem tudják és így csapdában vannak. Meg amúgy is annyira értelmetlen egy ilyen rébuszbarkóbának beállítani a világot...

2012. ápr. 8. 17:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Azért nincs alapból fogalmunk sincs, mert a neveltetésünk folytán külső segítséget várunk, pl. az isteni gondviselést. Van egy érzelmi állapotunk, egy fantáziavilágunk, várunk a jövőtől valamit (sokszor rosszat) és az is fog jönni.
2012. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Shai-Hulud ***** válasza:
58%

"Azért nincs alapból fogalmunk sincs, mert a neveltetésünk folytán külső segítséget várunk, pl. az isteni gondviselést."


Ez rögtön látszik is a régi közmondásokból is:

"Segíts magadon, az Isten is megsegít",

"Aki rest, kétszer fárad",

"Ki korán kel, aranyat lel",

"Ki mint vet, úgy arat",


Ezek mind arról árulkodnak, hogy az emberek a neveltetésük miatt külső segítséget várnak...

Csak az isteni gondviselésben bíznak, és "bevonzzák" az eredményeket, ahelyett, hogy megdolgoznának érte...


Én nem is értem, miért volt szükség például a rabszolgatartó társadalmakra, mikor egyszerűen csak be kellett volna vonzani az éves termést, nem pedig keserves munkával, kezdetleges szerszámokkal megdolgozni érte...


Hát nem hülyék az emberek? :-)


Pedro

2012. ápr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Gondoljátok el, ha ennyire egyszerű lenne mindent bevonzani, akkor a lottóötös nyeremény párezer forint lenne csak hetetne :))) mert annyifelé oszlana.
2012. ápr. 8. 18:37
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

tulreagáljátok és tulképzelitek.

igen az emberek nem tudnak rola.de van aki önmagátol pozitivabb, boldogabb, szinesebb egyéniség és bevonzza a jo dolgokat,pedig fogalma nincs rola, az emberek szivesen vannak vele és nem tudja miért. és vannak a befásult életunt szürke emberek(na melyikböl van több?) akiket nagyivbe elkerülsz és azt se venné észre ha egy huszezres heverne a lába elött.


az egész nem arrol szol hogy akkor koncentráljunk és vonzzuk be a jot.hanem a pozitiv gondolkodásrol. hogy vedd észre az apro örömöket, légy vidám, akkor is ha szar van,(nyilván ha meghalt valaki nem tudsz)

ezáltal megváltozik a kisugárzásod, és az emberek is másképp állnak hozzád.

ha ugy mész be a melohelyedre hogy na már megint leüvölt a fönök akkor már elöre stresszeled magad és naná hogy elrontasz valamit.mig ha beveszed a leszarom tablettát és kihuzod magad, lehet hogy megveregeti a hátad.de ennek belülröl kell jönnie.

én amiota keresem a szépet a jot, az örömöket azota boldogabb vagyok, öntudatlanul kihuzom magam hisz nem vagyok megtört hanem szárnyalni tudnék, az emberek szeretnek mert mindig mosolygok,odajönnek gratulálni hogy ritka az ilyen.

pedig egy depressziora hajlamos piercinges rockercsaj lennék.nem vagyok hajlando lesüllyedni a szürkeségbe mikor olyan szép a világ.hallgasd a madarakat, rügyeznek a fák, virág mindenhol, hát nem gyönyörü?simogass meg egy utadba tévedö macskát stb stb stb. én ilyenkor mindig sokkal nagyobb kedvvel megyek melozni,megalapozza a reggelemet az egész.de ezt a legtöbb ember észre sem veszi, hogy mi megy körülötte.bezárkoznak a kis burkukba és elvesznek.

2012. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval,ezer százalékig!

A vonzás törvénye,ha egyáltalán törvénynek tekintjük,nem az,amit a titokban meg a különböző,erről szóló könyvekben láttál-olvastál.Ez egy lelkiállapot,egy beállítottság.Eldöntheted,hogy a pozitív gondolkodással segíted-e a saját boldogulásodat,vagy befordulsz és lemondasz mindenről,negatívkodsz,panaszkodsz,szomorkodsz.


Eleinte én is azt hittem,hogy oh,majd én leülök,lerajzolom,elképzelem,mit tudom én... nem így van! a vonzás nem egy kreatív várakozással teli gondolkodás.a gondolataid befolyásolják az érzéseid,érzelmeid, a hangulatodat,ez pedig valljuk be,a tevékenységeidet is befolyásolja. Nekem ez a vonzás-dolog az életem minden területén működik,amíg tudom,hogy amit el akarok érni,elérhető. Sokan jönnek ezzel a lottónyeremény-dologgal,meg a világmegváltással. A saját kis életemben hasznosítom mindazt,amit tudok. Hiszen megtehetem,nem? Megtehetem,hogy hiszek abban,hogy pl. igenis van esélyem,lehetőségem megteremteni,amit szeretnék.

Nekem ez a dolog az életem minden területén bevált,főleg a szerelemben,a családi életben és a karrierben. Nem kifejezetten azért,mert leültem és "vonzottam", egész egyszerűen pozitívan álltam a dolgaimhoz,és most is így teszek, hittem a saját sikeremben,és nyilván tettem is érte.

Ezért lenne jó,ha az emberek végre valahára megértenék: a vonzás tényleg nem kreatívan elképzelve és ücsörögve gondolkodás.Ha akarunk valamit,azért tenni kell,de közben,ha adott a lehetősége annak,hogy a pozitív gondolkodás még inkább előrébb visz,miért ne élnénk vele?

Én ezt csinálom,csinálni is fogom,és megtanítom majd a gyerekeimnek is ezeket az apróságokat,mert jó,ha tisztában vannak vele,hogy a pozitív gondolkodással,a hittel (akár vallási,akár hétköznapi értelemben vesszük),és persze a kitartással bármit el lehet érni,amit csak akarunk.

2012. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Shai-Hulud ***** válasza:

Igen, ÍGY, ahogy itt leírtátok, én is egyetértek vele. A pozitív hozzáállás nagymértékben segíteni tudja az embert a céljai elérésében.


Szerintem is így van - és ha EZT nevezzük a "vonzás törvényének", akkor elfogadom.


De itt sokan azt gondolják, hogy ha leülök és kellően erősen gondolok valamire, vagy nagyon akarok valamit (KONKRÉT eseményt), akkor az be is fog következni. Na EZ viszont marhaság. Semmilyen közvetlen dolog előidézésére NEM ALKALMAS ez a dolog. Sem a lottó főnyeremény "bevonzására", sem a szerelmünk meghódítására NEM ALKALMAS.


Pedro

2012. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

18:54-es válaszoló vagyok,teljesen egyetértek veled,utolsó!

Ahogy a vonzás törvénye le van írva itt-ott,valljuk be,tényleg hülyeség,de legalább Rhona Byrne jól keresett vele a Titokkal. Neki bejött a dolog! :D

De ha valaki "vonzani" akar,ahhoz nem elég a képzelgés.Oké,nem mondom,hogy nekem nem volt vágytáblám,nem írtam le pozitív dolgokat,hogy szem előtt legyenek... de sokan ott buknak el,hogy ülnek és várják a lottónyereményt. Nyerni akarsz? Akkor vedd meg a szelvényt... viszont épp ezért én mindig elérhető célokat tűztem és tűzök ki magam elé.Ugyanígy voltam a szerelemmel is. Elképzeltem, kerestem,eljártam emberek közé,elfogadtam,hogy érdemes is vagyok egy olyan kapcsolatra,amilyenre vágytam,és hoppá: ott volt! :) Azóta együtt vagyunk,összeházasodtunk. Nekem ez a dolog volt az egyik olyan dolog,amire azt mondtam: "ezt bevonzottam"! :D

2012. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
na ez a lotto jo példa. kollegám ha meghallja a rádioban hogy mennyi a nyeremény, sir hogy jaj de jolenne, meg hogy azt én is elfogadnám. de nem tesz érte ugyanis nem lottozik. akkor meg minek rinyál?
2012. ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 yossarian44 ***** válasza:
100%

Azt se felejtsük el, hogy vannak olyan dolgok, amit se önszuggeráló bevonzással, sem kemény munkával soha a büdös életbe nem fogunk megkapni.


Én például igencsak meg szeretném b.szni Emma Watsont, de legyünk realisták, ez k.rvára nem fog megtörténni, akármit csinálok, és nem csak azért, mert Worchester messze van vonattal is.


Ez a Titok című műalkotásból valahogy kimaradt.

2012. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Ez az Emma Watson példa tetszett :)))

Amúgy meg én lottózom. :) De eddig nem mentem sokra vele...

2012. ápr. 8. 21:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!