Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha annyira mi vagyunk mindenér...

Ha annyira mi vagyunk mindenért a felelősek és mindent mi vonzunk, akkor hogyhogy alapból lövésünk sincs a vonzás törvényéről?

Figyelt kérdés
Én is csak pár éve hallottam róla először, pedig nem vagyok fiatal. Jönnek sokan az ilyen "mindenért mi vagyunk a felelősek, nem a sors" és egyéb alapelvekkel, de akkor viszont ott a kívülálló hiba, hogy az emberek ezt nem tudják és így csapdában vannak. Meg amúgy is annyira értelmetlen egy ilyen rébuszbarkóbának beállítani a világot...

2012. ápr. 8. 17:29
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Szia Mindenki! Nekem egyre inkább az a véleményem, hogy azért ez egy nagyon összetett dolog. Helytelen mindenért csak a külső körülményeket hibáztatni, de legalább annyira hibás nézet és káros az is, amikor egyesek ítélkezően lekezelő módon, szinte demagóg szövegeléssel papolják ezt a "mindenről te tehetsz" és képtelenek tudomásul venni azt, hogy életünk két részből áll. Az egyik halmaz, amire van hatásunk és sajnos a nagyobbik rész, amire nincs. Hülye példa, de én hiába szeretnék mondjuk Forma-1-es világbajnok lenni, ha már bőven túl vagyok a 30-on, tehát idős vagyok a műfaj kezdő státuszához és nem is állok úgy anyagilag, hogy először - a szamárlétrát végigjárandó - gokartversenyezzek, márkakupákon vegyek részt és valaki felismerje bennem a tehetséget. Az Emma Watsonos kolléga témájára. (Amúgy miért ne lehetne neki ez fontos?) Akkor nem lenne esélytelen, ha annyira mindent feltennél erre a lapra, hogy kiutaznál és olyan munkát vállalnál, ahol a közelébe kerülhetsz. Testőr vagy kellékes vagy sofőr vagy mittudomén. Persze mire kiépíted a kapcsolatokat, talán jóval idősebb leszel és a kis hölgynek már családja lesz addigra.
2012. ápr. 9. 07:03
 22/38 anonim válasza:
Az agykontroll NEM arról szól,hogy ülünk és várjuk h a szánkba repüljön a sült galamb! Szakadjatok már le erről a témáról és olvassatok inkább utána idióták!!
2012. ápr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

"Ha tudományos alátámasztást szeretnétek ajánlom a mi a csudát tudunk a világról? c.filmet"

Ez film nagyon jó, különösen a második része, és valóban tudományosan támasztja alá a dolgot. Az egésznek annyi a lényege, hogy a gondolatnak valóban teremtő ereje van. Pedro számára meg az a rossz hír, hogy kvantumfizikai tényekkel magyarázzák a jelenséget, tehát jöhet a fizika könyv, de nem az amit az általános és középiskolákban használnak. Orvosprofesszorok és pszichiáterek is beszélnek a szakterületüket érintő kérdésekről és érintik az Emma Watson -féle függőségeket is. Rá kell szánni néhány órát, és tisztábban fogsz látni.

2012. ápr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Shai-Hulud ***** válasza:
48%

"Pedro számára meg az a rossz hír, hogy kvantumfizikai tényekkel magyarázzák a jelenséget, tehát jöhet a fizika könyv, de nem az amit az általános és középiskolákban használnak."

Köszi, hát az a könyv már sajnos nincs is meg... Annál "kicsit" magasabb szinten tanultam fizikát. (Mit csináljak, muszáj volt...)


Nem tudom, hogy "Orvosprofesszorok és pszichiáterek" vajon milyen kvantumfizikai tényeket hoznak elő, de én a magam részéről a fizikusoknak jobban hiszek ezen a téren.


És mindaddig, míg TÖBB ELISMERT FIZIKUS nem állítja határozottan, hogy a kvantumfizika a vágyainknak megfelelően működik, addig ugye nem haragszol, ha nem fogadom el, amit írtál? :-D


Pedro

2012. ápr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Nem tudom, megbocsátja-e a kérdező, hogy blognak tekintjük a kérdését, de Pedro barátomnak válaszolnék.

Nézd meg a filmeket, a 2. rész tiszta fizika. Legalább 20-30 perc csak a kétréses kísérlet ismertetése. Dr. Quantum majd meggyőz téged, Te szerencsétlen hitetlen!

(Bakker, a természettudományban csak olyanról vitatkozunk, amit ismerünk!)

PS. Ha valaki szeretné megnézni az említett filmeket, és nem tudja, segítek!

2012. ápr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 yossarian44 ***** válasza:

Előző, esetleg nincs meg neten írásban a kvantumfizikai kifejtése a dolognak?


Csak mert az egyszerűbb lenne, nekem meg 15 GB-os adatforgalmam van kiszabva egy hónapra, arra az esetre, ha komplett ökörség az egész, igazán nem szeretném vesztegetni.


Esetleg - ha tudod - leírhatnád te is, akár szó szerint idézve a filmből, ha nem nagy kérés.

2012. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 yossarian44 ***** válasza:

"Az Emma Watsonos kolléga témájára. (Amúgy miért ne lehetne neki ez fontos?)"


Hát már hogyne lenne fontos! Megb.szni Emma Watsont simán egyenértékű egy olimpiai arannyal. Vagyis nem, mert én az előbbinek nagyon örülnék, az utóbbit meg eléggé lesz.rom.


"Akkor nem lenne esélytelen, ha annyira mindent feltennél erre a lapra, hogy kiutaznál és olyan munkát vállalnál, ahol a közelébe kerülhetsz. Testőr vagy kellékes vagy sofőr vagy mittudomén. Persze mire kiépíted a kapcsolatokat, talán jóval idősebb leszel és a kis hölgynek már családja lesz addigra."


Viszont az odamozdulással az a probléma, hogy innen Worcesterbe - mert elvileg arrafelé él a drága - alsó hangon 90 font a vonatjegy, és azért kéne ott lakás is, amire levágni a depositot megint egy három számjegyű tétel, arról nem is beszélve, hogy amíg nem jön be a kis tündér körüli meló, addig élni is kell valamiből, segélyre meg még nem vagyok jogosult.


Nem olyan egyszerű ez, jobb lenne a pizzás bevonzásos dolog, csak hát ugye az kétséges, hogy egyáltalán működik.

2012. ápr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Shai-Hulud ***** válasza:

Most nem azért, de a kétrés kísérletről én is tudok bármikor egy fél órás kiselőadást tartani anélkül, hogy BÁRMILYEN szinten valótlant állítsak a kvantumfizikáról.


Aztán persze rengeteg tévesnél tévesebb következtetést is le tudok vonni belőle. Csak egy szavatokba kerül! :-D


Pedro

2012. ápr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 yossarian44 ***** válasza:

"Na várj csak, ha ilyen buli lesz nálad, akkor én is jövök! Csak akarjuk, és már jönnek a csajok és hoznak minden földi jót... SZUPER! :-D "


Húha Pedro, asszem meg is van a terv. Én Anglia déli partvidékén élek, szóval te először is bevonzasz egy magánrepülőt, elég üzemanyaggal, és egy pilótával.


Mivel a legközelebbi reptér is elég messze van, ezért nekem be kell ide a falu mellé vonzanom egy repteret, de szerintem megoldható. Elég lenne neked, ha a repteret egy buszmegálló mellé vonzanám, vagy vonzzak be egy limuzint is?


Most szólj, mert ha kell, akkor ide kell vonzanom egy szélesebb utcát is, mert itt jelenleg nem tudna befordulni a limó.


Na, ha már itt vagy, akkor elkezdjük bevonzani a hölgyet, meg még néhányat, tetszés szerint. Szerintem nyugodtan bevonzhatunk melléjük még néhány sört is, de ahogy gondolod.

2012. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, megbocsátja-e a kérdező, hogy blognak tekintjük a kérdését," - miazhogy! :)

Élvezettel olvasom a kommenteket. Örülök, hogy beszélgetés alakult ki.

2012. ápr. 9. 20:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!