Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha annyira mi vagyunk mindenér...

Ha annyira mi vagyunk mindenért a felelősek és mindent mi vonzunk, akkor hogyhogy alapból lövésünk sincs a vonzás törvényéről?

Figyelt kérdés
Én is csak pár éve hallottam róla először, pedig nem vagyok fiatal. Jönnek sokan az ilyen "mindenért mi vagyunk a felelősek, nem a sors" és egyéb alapelvekkel, de akkor viszont ott a kívülálló hiba, hogy az emberek ezt nem tudják és így csapdában vannak. Meg amúgy is annyira értelmetlen egy ilyen rébuszbarkóbának beállítani a világot...

2012. ápr. 8. 17:29
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Azok kárognak a legtöbbet a lottónyereményről,meg a hollywood-i sztárok bevonzásának kudarcáról,akiknek halvány lila segédfogalma nincs az egészről.És akik el vannak tévedve,mert elhitték,amit a Titok című filmben láttak,ami oké,nem teljesen hülyeség,de szép nagy reklám az egész.

Javaslom mindenkinek elolvasásra az "Így működtesd a Vonzás Törvényét" című könyvet Michael J. Losier-től. Remek,nagyon hasznos és élvezetes kis olvasmány,és minden benne van,amit gyakorlatilag az embernek tudnia kell erről az egészről.Nekem ez a könyv rengeteget segített.

Valaki írta még az elején,hogy ez nem egy olyan dolog,mikor elképzeled és vársz...meg azért tudjuk már,hol vannak a határok... aki a Titokra alapozza a vonzás-dolgot,rábukik. Bármit be tudsz vonzani,ami elérhető,és reális. Ennyi.

2012. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 yossarian44 ***** válasza:

Ééééés, megjött a csávó, aki megjegyzi, hogy "oké, ez a film nem hülyeség, de olvasd inkább ezt a könyvet, jobb!"


Kicsiben ujrajátsszuk a vallások evolúcióját...

2012. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

yossarian... lány vagyok. 1.

2. ne okoskodj már itt nekünk a vallásról... :D felesleges. ha nem hiszel benne,akkor vonulj el másik topichoz, ha meg igen,oszd meg az értékes tapasztalataidat. :D ennyi!

2012. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Shai-Hulud ***** válasza:

Én továbbra is fenntartom, amit a 6. válaszban leírtam. A "vonzás törvénye" szerintem arra, és csakis arra jó, SEMMI EGYÉBRE NEM ALKALMAS.


Akinek más tapasztalatai vannak, attól kíváncsian várom a KONKRÉT beszámolót a vonzás sikeréről...


Pedro

2012. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 yossarian44 ***** válasza:

1. Bocsi, valami gond lehet a sávszélességemmel, mert nem látok keresztül rajta, ezért nem vettem észre, hogy lány vagy. Sorry, szólok a szolgáltatómnak, hogy csináljon vele valamit, ez megengedhetetlen.


2. Nem értetted a szarkazmust, igaz?


3. Ezt a kérdést még csak nem is te tetted fel. Szóval ne küldözgess sehova, főleg ne egy olyan kérdésről, ahol a feltevő is bevallottan szkeptikus a kérdéskörrel kapcsolatban.

2012. ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Gyerekek! "Topicgazda"-ként hadd kérjek (vonzzak be:)) Tőletek, hogy indulat és veszekedés még csírájában se jöjjön be a diskurzusba. Köszi. :)


Érdekes példáim lennének az életben arról, hogy mennyire működik is és egyúttal mégsem tökéletesen ez az egész.

Férfi vagyok, fiatal srác koromban nagyon rágerjedtem egy igencsak kiválóságnak számító autómárkára. Az akkori helyzetben erre alig volt esélyem. Pont a szocializmus utolsó éveit éltük, kiegyensúlyozott, nem ilyen mai létbizonytalan volt az életünk, de fix korlátokkal. Értem ez alatt, hogy diákkoromban apám jól keresett, ami a megélhetéshez teljesen elegendő is volt, de gyarapodni és kimondottan vagyont felhalmozni nem lehetett volna belőle, mert meg volt a felső plafon. De én meg annyira vágytam arra a kocsira. Kimondottan hülyének néztek sokan, de nekem filmélményekből és egyéb olvasmányokból az annyira fontos volt, hogy tényleg azzal keltem, feküdtem, szinte minden másodpercemet kitöltötte ez a vágyakozás. Évekkel később a rendszerváltás abba a helyzetbe hozott bennünket, hogy a fater egykori munkahelye egy privatizált családi vállakozásként a miénkké vált. A szülők mindig nagyon puritán és szerény emberek voltak, én egy fiatal huszonpáréves srác, aki ebben a vállalkozásban dolgozott és csodák-csodája, használtan, nem újonnan, nem olyan rettenetesen sok millióért, de hozzájutottam egy olyan márkájú autóhoz, amiről akkor már sok éve tényleg álmodoztam. Tehát bevonzottam a kocsit. Aztán összetört egy évre rá, de bevonzottam egy másikat helyette, ami fiatalabb és erősebb volt. Sőt, azt követően le is cseréltem, és bár vadiúj, egy-két ház árát kitevő autóvásárlásom azóta sem történt, de maga a vágyott kocsi téma tényleg bejött. Tettem érte, hittem benne stb stb.

Node: hiába a vállalkozás, hiába az ambíció, az "álomautó" stb, a mai napig nem tudtam rendezni az életemet aszerint, hogy napról-napra ne úgy érezzem, hogy csak "ippeg" túlélek. Ezekkel a kocsikkal is voltak csúnya szívásaim anyagi szempontból, és hiába akartam többször is kitörni a családi vállakozás kötelékéből, a szülők árnyéka alól, mindig, tényleg mintha egy mágikus erő visszaszippantott volna ide. A külső próbálkozásaim rendre mindig megbuktak, kénytelen voltam (elég kellemetlenül) mintegy visszakullogni. Ezzel nem alázott meg senki, sőt, a szülők biztattak, hogy látom, hogy számíthatok a családra és ez való nekem, stb, de az önbecsülésemre és az önálló, felnőtt lét iránti dolgaimra ezek azért mindig csapást mértek. Aztán eljött az az idő, amikor ez a családi vállalkozósdi is elpárolgott. A szülők sosem engedtek komolyabb döntéshozó szerepbe, viszont a cég elment, sokkal kisebben csináljuk már, de még mindig együtt és még mindig úgy érzem, mivel azóta is több külsős próbálkozásom volt, hogy olyan nehéz nekem kitörnöm ebből a körből, mint az űrrakétának kilépni a föld gravitációjából. Holott mára az egykori gyermeki lelkesedésem, ami az autók iránt megvolt, az mára már erre irányul: az önálló felnőtt, nem hátszélre támaszkodó életre. Nagyon szeretném bevonzani, hogy 100% a saját lábamon állhassak és ha nem is dőzsölve, de ne nyomorogva kelljen.

Elnézést, ha bárkit untattam, netán elsőre azt hiszi, hogy nyavalygó férfiatlan nyöszörgés volt. Nem, nem az. Sőt, most is van egy projektem, ami elvileg kitartó munkával, szorgalommal hozzásegíthet a hőn áhított teljes önállósodáshoz (Amúgy az "önállótlanságot" nem úgy kell elképzelni, hogy elkényeztetett módon mosnak főznek rám, meg ilyenek, mert nem. Párkapcsolatban és egy többlakásos ház teljesen különálló részében lakunk, csak maga a megélhetéshez szükséges javak előteremtése zajlik ebben a szimbiózisban. Ráadásul mára már szarul, tehát teljesen indokolt lenne ebből kitörnöm.)


Egy gondolat erejéig, hogy hírességek közelébe férkőzni? Elvileg nem tartom lehetetlennek, csak gondolom lépcsőfokok kellenének hozzá. Tehát ha az odautazás is gond, akkor gondolom, előbb egy olyan anyagi helyzetet kellene kiépíteni, ami hozzásegít ahhoz, hogy akár egy klubba járhasson az ember a vágyott hírességgel. Hogy olyan társadalmi réteg tagja légy, hogy pl. alkalmasint valaki bemutasson neki és tudjál rá jó benyomást tenni.

De látjátok: beleokoskodni más dolgába mennyivel könnyebb nekem is, mint a saját házunk táján "rendet rakni".

Ezért is mondtam, hogy működik is meg nem is. Szép napot!

2012. ápr. 10. 07:38
 37/38 anonim ***** válasza:
A világ általában nagyon egyértelműen kifejezi mit akar. Csak az a probléma, hogy az ember javarészt ennek a szöges ellentétét akarja. Egyébként pedig a felelősség nem korlátozódik kizárólag a jelenlegi inkarnációra. Már ha hiszel az ilyesmiben. Egyes tetteid lehetnek olyan nagy horderejűek, hogy több életen keresztül éreztetik jó, vagy rossz hatásukat. (általában az utóbbit)
2012. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Én kizárólag azért nem tudom elhinni a karma reinkarnációs vetületét, mert annál többet nézek ki az Univerzum összességéből, hogy ilyen fölösleges és értelmetlen dolgot alkalmazzon. A kérdésem apróbetűjében is beírtam, hogy a rébusz-barkóba értelmetlen. Nem tanulunk abból, ha úgy kapunk egy kibazsott nagy frászt, hogy nem tudjuk miért kaptuk. Tehát mondjuk előző életemben egy pszichopata sorozatgyilkos voltam és mondjuk ezért most meg koldus. és? Tanulok belőle, előbbre visz bármit is, akár bennem, akár a világban?
2012. ápr. 10. 21:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!