Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció vagy véletlen...

Reinkarnáció vagy véletlen egybeesés?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam mielőtt elhatároztam gondolatomat megosztom itt és remélem nem fogjátok azonnal elvetni hanem érdekesnek fogjátok találni.

Szeretem a történelmet. Sokat olvasok történelmi könyveket. Egyszer észrevettem valami érdekeset de még nem gondolkoztam el rajta csak nyolcadik után jóval. E három történelmi személy körül töprengtem el:

Julius Caesar [link]

Bonaparte Napóleon [link]

Adolf Hitler [link]

Elsőnek az ugrott be mekkora hadvezérek voltak.

Másodszor az mindegyik életében sorsfordító esemény játszódott le külföldön tartózkodásuk alatt, ezt értem úgy hogy Caesar Galliában harcolt és ott is szerezte hírnevét

Napóleon Franciaországban lett nagy ember, hisz tudjuk Korzikán született mi akkor nem volt Franciaország része.

Hitler Németországban lett nagy ember. Ő maga az Osztrák Magyar Monarchia szülötte volt. Kis túlzással azt is mondhatnánk hogy földink.

A másik mit észrevettem mint hasonlóság, hogy mind a három ember a kor gyűlölt vezetője volt. Mi sem bizonyítja hogy mind a hármat eltakarították az útból ha már nem volt szűkség rájuk.

Mind a hárman gyűlölet és imádat tárgya volt.

Aztán eszembe jutott: Mi van akkor ha Caesar halálakor lelke kitörve testéből várt míg a számára legmegfelelőbb testet meg nem találja. És meg is találta mikor megszületett Napóleon. (Egyébként minden gyerek felsír születéskor tudjátok miért? Azért mert lélek száll belé)

Franciaország az ókori Gallia területén található. Ez a hely Caesar számára kedves ezért is választotta Napóleont.

Napóleon bukása és halála után Lelke kitört. Várt míg meg nem találta új otthonát egy Braun-Braunban született kisgyerekében, Adolf Hitlerében. Napóleon lelke még tombolt hogy elvesztett mindent ezért is irányította az ifjú Hitlert fejezze be mit Napóleon elkezdett. Hitler számára kezdet volt. Lerohanta Lengyelországot. Oroszország ellen ment. Elbukta ugyanúgy mint Napóleon.Azért mert Napóleon lelkei múltja túl erős volt. Hitler bukása és öngyilkossága után Lelke szabad lett és várja míg testet nem talál.


Mit gondoltok? Kicsit meredek? Lehet de szerintem nem véletlen az összefüggés.


2010. júl. 29. 08:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

még jó is lehetne az elméleted, de van egy icipici bökkenő...mégpediglen az ,hogy caesar (Kr. e. 100. július 13. – Kr. e. 44. március 15.) és napóleon (1769. augusztus 15. –1821. május 5.) születése között nagyon sok idő telt el...


am csak most vettem észre valamit :D

Caesar-Bonaparte-Adolf :D C-B-A xD

most holnapig ezen fogok röhögni :D

2010. júl. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
58%

Előző válaszoló:

1: az idő relatív

2: most döntsed el, hogy vagy a vezeték, vagy a keresztnekvüknek veszed az első betűjét: Julius, Bonaparte, Adolf, vagy Caesar, Napoleon, Hitler.

2010. júl. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ceasar-t mindenki imádta.

Meg nem értem, mi a kapcsolat aközött hoigy hol reinkarnálódik? Ceasar ott volt párszor galliában, közben meg rómában születtett és rómában halt meg, aztán meg a lelke átutazza a földközi tengert és sokszáz év múlva reinkarnálódjon? ennyierőből akár nagy károlyba is reinkarnálódhatott volna vagy akár dzsingisz kánba, ők is nagy uralkodók voltak... Csak hozzáteszem, hogy é is hiszek az ilyen természetfeletti dolgokban, akár az is lehet, hogy igaz amit mondasz, de ez csak az én véleményem

2010. júl. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha imádták Caesart miért is ölték meg?

Nagy Károly vagy ahogy a németek mondják Karl der Große, nem jó mert nincs hasonlóság. Károly Frank uralkodó volt Frank területen született.Csak egybeolvasztotta a törzseket . Dzsingisz kánról ne is beszéljünk. Európába se járt. Batukán is csak Mohácsig jött el.

2010. júl. 29. 08:49
 5/13 anonim ***** válasza:
OFF: 2. válaszolónak:nyomi -.-"
2010. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Ez érdekes.:O:O Lehet igazad van.
2010. júl. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. Most csak úgy mondtam valamit, nem kell azt csinálni. Jó akkor körülnéztem: akkor miért nem XIV. Lajos( A Napkirály)-ba reinkarnálódott?
2010. júl. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
szerintem inkább véletlen egybeesés. a hozzáértők szerint hogyha egy ember (legyen ez most Caesar) bizonyos dolgokat rosszul tesz az életében(ld. Caesar zsarnokoskodása, polgárháborúk, gyilkolászás, stb.), akkor a következő életében ennél rosszab helyzetbe kerül, ahol a rossz dolgokat ellensúlyozhatja. azok után a bűnök után, amiket Caesar elkövetett, biztos nem kaphat következő életében hatalmi pozíciót. viszont elképzelhető(bár nem túl valószínű), hogy Caesar és Napóleon között a lélek más testekben ellensúlyozta a caesari bűnöket, és így belekerülhetett Napóleon testébe.
2010. júl. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
utolsó én is erre gondoltam :D csak nem tudtam rendesen megfogalmaznu, ezért le sem írtam :D
2010. júl. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolod tehát, hogy van egy nagyon szívós, erőszakos lélek, akinek fixa ideája, hogy egy személyben világuralomra törekszik, és amikor a történelmi helyzet engedi, ő megszületik?

Én érdekesnek találom ezt a gondolatmenetet, annál is inkább, mert ha jobban belegondolunk, ezek a személyek a történelem folyamán egyrészt tükröt mutattak a világ társadalmainak, másrészt bizonyos fokú fejlődést is hoztak a mesterséges rendszerükkel (tehát hasznosak voltak a fejlődés szempontjából, mint valami katalizátor). Caesar a népek összefogásával hatalmas kultúra-közvetítő volt, a civilizációk ugrásszerű fejlődésnek indultak, nem beszélve a kereskedelemről. Napoleon hatására a francia nép szinte elsőként öntudatra ébredt a szabadság, egyenlőség, testvériség jegyében, Hitler pedig -ha szörnyű módon is, de hozzájárult a technika és a tudományok fejlődéséhez. Én, miután betekintést nyertem a szociálpszichológiába, azon töprengtem, vajon igaz lehet-e, hogy mint Jung is mondja, létezik az emberiségnek egy kollektív tudata és egy kollektív tudatalattija is. Úgy látom, az időskálán fel lehet állítani egy fejlődési görbét, ahol az emberiség a gyerekkortól a felnőttkorig halad kollektíven. Nagy szerepe volt itt például a vallásnak, majd a XX század ateista lázadó kamasz-világképénak,stb. Lényeg, hogy szerintem arról vann szó, itt a világvége közeledtével, hogy az emberiség a globalizáció (pozitív és negatív elemeinek)segítségével végre öntudatra ébredjen, felelősséget vállaljon saját maga és a bolygója iránt és felnőttként, bölcsen éljen egymással. EZ lenne a kollektív tudatalatti és a kollektív tudat összehangolódása. Ha igaz, amit gondolsz, és ezek a vezérek egy lélek, talán létezik egy abszolút ego, egy öncélú, világhatalomra törekvő sátáni lélekdarab, aki talán nem is olyan sokára, a nagy fokú fejlődés hatására egyre hamarabb, azaz napjainkban újra testet ölt. Mit gondolsz erről? (érthető voltam nagyjából?)

2010. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!