Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez az ún. ELENGEDÉS mégis...

Ez az ún. ELENGEDÉS mégis hogyan működik?

Figyelt kérdés
Sokat hallom, olvasom, hogy ne rágódjunk, engedjük el a múltat, a múltbéli kötődéseinket stb stb. De ez akkor azt jelenti, hogy "meg kell erőszakolni" magunkat? Nekem is lenne "elengedni" valóm, és egy időben azt is hittem, hogy sikerült, túl vagyok rajta, de évekkel később is azt tapasztalom, hogy időről-időre előjön és nagyon rossz. (Nem párkapcsolat és nem is haláleset, de olyasmit léptem meg, amit nagyon megbántam azóta.)

2012. jún. 3. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hmm. Nem érzed magad jobban mikor nem gondolsz rá? Szerintem ez a lényege, az hogy "nehéz", csak az elme kifogása, szeret dolgozni, sajnos olyasmin is amin felesleges. Neked kell, ha tudod, megállítani.

Megerőszakolva nem hiszem hogy működne, minél többet foglalkozol vele annál jobban belédfészkeli magát, mindegy hogy milyen előjellel gondolsz rá. Gondolj olyan dolgokra amik hasznot hajtanak, ha épp nincs ilyen, akkor ne gondolj semmire, tanuld meg ennek a technikáját, rém egyszerű, csak sajnos az ember lusta alkalmazni.

2012. jún. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg feldolgozni a történteket.Vezesd le magadban,milyen események vezettek a történésekhez.Mi volt ebben a te szereped,mik voltak a rajtad kívül álló tényezők.Mi a tanulság,mit csinálnál másként,hogyan irányítsd a jelenlegi életedet,hogy ez többé ne forduljon elő.Ha el tudod engedni a múltat,az azt jelenti,hogy mindenkinek meg tudtál bocsájtani,magadat is beleértve.
2012. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Id.: -olyasmit léptem meg, amit nagyon megbántam azóta


Isten vagy ember ellen követted el?

Bárhogy is őszintén meg kell bánnod ,bocsánatot kell kérned !!! ENNYI

PL. -Ha ez egy ember hívd el egy fagyira egy kávéra. Magyarázd el amikor megbántottad te mit éreztél,gondoltál akkor,mi válthatta ezt ki belőled.

2012. jún. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Isten vagy ember ellen? Nem. Magam ellen sajnos.
2012. jún. 3. 14:40
 5/12 anonim válasza:
Elengedni annyit jelent, hogy NEM ragadsz le a múltban, abban az időszakban ( legyen ez egy pillanat, vagy több idő)hanem a jelenben élsz. Gondolj bele, mennyi időt pocsékolsz el azzal, hogy ragaszkodsz ahhoz a tetthez, amit véghezvittél, a MÚLTBAN. Elengedni nem annyit jelent, hogy elfelejteni, hanem nem ragaszkodsz hozzá, hiszen az már rég nincsen. Most a jelenben vagy. Se a múltban, se a jövőben.
2012. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elengedni nem azt jelenti, hogy erőszakkal nem gondolni valamire, azaz elfojtani. Hanem azt, hogy helyére tenni a dolgokat magadban. Akkor többet nem kísért. Megérteni a dolgot, megbocsátani magadnak vagy másoknak és azt mondani, jó, ebből tanultam, legközelebb már máshogyan lesz. Ennyi.
2012. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg szabad kérdezni konkrétan mivel bántottad meg önmagad,ami nem hagy nyugodni?
2012. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Persze, hogy meg lehet kérdezni és szívesen válaszolok is, talán így jobban megértitek a kérdésem indítékát.

Egyfelől eladtam valamit, amit szerettem, ami az álmom volt, sok évig megvolt és nagy örömömet leltem benne, majd anyagi okok miatt megváltam tőle és hiányzik (ez egy autó amúgy).

A másik meg az, hogy az önálló életemet feladva eladtam az ingatlant, ahol éltünk, visszaköltöztünk több generációsba, csak sajnos kihagytam, hogy akkor ugyan jó ötletnek tűnt, de én is öregszem, a kialakult felnőtt önálló életem után ez egy nagyon rossz visszaesés. És pont azért nem tudom, hiába akarom úgynevezett "ELENGEDNI" ezeket a dolgokat, ha a hiányuk a mai napig minden nap mérgezi a közérzetemet. Folyamatosan jelen van a probléma az életemben, amit ezek a rossz döntések okoztak. (Kérem, hogy ne ítélkező és lealázó reakciók legyenek, mert kívülről hülyén hangozhatnak, de nekem attól még nagyon sok lelki nyűgöt okoz mindegyik.)

2012. jún. 3. 21:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez így valóban nehéznek tűnik. De nyílván valami okod volt rá, hogy meglépd ezeket. Kell, hogy valami előny is származzon belőle. Tehát keresd meg, hogy mi az, ami jó lett ebből a lépésből, és töprengj azon is, hogyg valami jót kihozzál belőle, még ezután. Valóban el kell engedned önmagad korholását, a fejednek a falba verését abba kell hagynod. Ha lőjönnek mégis a haragos érzések, akkor én pl. azt szoktam mondani: A múlt por. Por,vgyis semmi, elfújta a szél. nem kell törődni vele. Ezt valamilyen keleti filozófiából vettem.

Ha nagyon rosszá vált a helyzeted, akkor ez inspirálhat valamilyen változtatásra. De ne a régi helyzetet akard visszahozni, hiszen az múlt, vagyis por, hanem valami előrelépést találj ki. Ha egy jó előrelépést kitalálsz, akkor igazolódik a jelenleg rossznak hitt lépésed.

2012. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem ki- vagy nya- fogás :)) csak az szar jelenleg, hogy eme döntéseim így visszanézve semmiféle előnyt nem hoztak, hanem nehezítették az amúgy sem könnyű szituációt. Az egész nosztalgiázós retrózgatás is akkor és azért önti el az embert, mert ha a múlt örömteli volt, a jelen örömtelen, az ember pedig ösztönösen vonzódik a jóhoz, kellemeshez.

Amúgy köszönöm mindenki válaszát.

2012. jún. 4. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!