Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez az ún. ELENGEDÉS mégis...

Ez az ún. ELENGEDÉS mégis hogyan működik?

Figyelt kérdés
Sokat hallom, olvasom, hogy ne rágódjunk, engedjük el a múltat, a múltbéli kötődéseinket stb stb. De ez akkor azt jelenti, hogy "meg kell erőszakolni" magunkat? Nekem is lenne "elengedni" valóm, és egy időben azt is hittem, hogy sikerült, túl vagyok rajta, de évekkel később is azt tapasztalom, hogy időről-időre előjön és nagyon rossz. (Nem párkapcsolat és nem is haláleset, de olyasmit léptem meg, amit nagyon megbántam azóta.)

2012. jún. 3. 12:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon megértelek.Nagyon utálnám,ha anyámhoz,vagy anyósomhoz kellene költöznünk.A többgenerációs is eladható,ha másnak is ennyire rossz ez a helyzet.Ne a múlton rágódj,hiszen ha anyagi okok miatt változtattál,akkor az a helyzet sem volt tartható.Próbálj a megoldáson gondolkodni,esetleg a mostani helyzetben kivívni magadnak egy kicsit nagyobb szabadságot.
2012. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezen munkálkodom jelenleg. Egyébiránt azt hiszem tényleg az a helyes út, ha az ember a múlt rossz dolgait egyszerű tapasztalatként kezeli, mint egy autóversenyző, aki az egyik kanyarban kicsúszott a pályán, a legközelebbi körben ugyanazt a kanyart óvatosabban közelíti meg.


Érdekes adalék, a saját példám, de hátha okul belőle más is: a múlton rágódás nálam kizárólag akkor történik meg, amikor az élethelyzetem rossz irányba "fejlődik". Ezen is most gondolkoztam el, pedig nem vagyok már fiatal annyira. Annak idején az általánosban nagyon rosszul éreztem magam, mert a korábbi zárkózott családmodell miatt képtelen voltam beilleszkedni, kiközösített és mindenki által lenézett voltam. Viszont ezen nem rágódom, mert ezt a problémámat MEGOLDOTTAM. Azaz ma már senki nem tart egy örökké zavarban lévő, gátlásos, nehezen kommunikáló valakinek, mert réges-régen nem vagyok az. Vagy pl a régi panelházas, tömegközlekedős időszakom után eljött a kertesházas, autós életvitel. Eszembe nem jutott az azt megelőző nyűgös életemen sem rágódni, sem "retrózni". Vagy a magányt felváltó párkapcsolatban nem vágytam vissza a magányba. Úgyhogy igen, a múló sérelmeket el tudja könnyen "engedni" az ember, azokon rágódik csak, amik nem oldódnak/oldódtak meg.

2012. jún. 5. 07:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!