Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az életünk "lepereg" a szemünk...

Az életünk "lepereg" a szemünk előtt? Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Az elméletem lényege annyi lenne hogy többnyire mindenki akinek halál közeli élménye volt azt mondja hogy úgy látta az élete mint egy film "lepereg" a szeme előtt. Honnan tudjuk hogy most éppen nem ezt éljük át?

Nyilván a lepergés mint sebesség relatívnak tekinthető attól függ honnan nézzük.

Ha mégis lehetséges lehet ez akár egy paradoxon is hasonlóan az álomban álomhoz.

1.Valós világ ahol épp meghalunk és lepereg az életünk.

2. Lepereg az életünk

3. Elérkezünk a "lepergés" közben a halálunk időpontjához.

4. "Lepergés" közben ismét "lepereg" előttünk a film.

És így tovább és így tovább.


Kinek mi a véleménye?



2012. jún. 10. 00:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt...egyszer csak siman halalfelelmem volt es csak arra tudtam gondolni nem akarok meghalni meg annyi dolgom van es kozben azt erztem de mar keso...

aztan a masodiknal nalam is volt az a bizonyos leperges.Borzalmas volt.Mintha arra az idore en en lettem volna de mas szemszogbol neztem a dolgokat olyan mintha a tudatomba valami felsobb biro koltozoot volna be.Csak azok a kepek ugrottak be amikor en cselekedtem rosszul es iszonyat buntudatom volt.Csak arra tudtam gondolni.Ne , meg ne.Helyre akarom hozni ! Kerlek! Annyira hulye voltam! Meg nem akarok meghalni, csak meg egy eselyt! Az osszes tevedesem es hibam iszonyatos teherkent nehezedett ram.Egyszeruen nehez leirnom szavakba.Es a legdurvabb, hogy elotte en ereztem mindig magam aldozatnak es jo embernek. DE ort abban a pillatban alegaprobb hulyesegem is felnagyitodott...azota tudatosan elemzem magam es mas szemmel kritizalom magam. Probalok folyamatosan helyesen cselekedni, meg a legszmmitmondobb rosszindulato gondolataimat is kiiktatni.Mar nem olyan vagyok mint elotte.

Azota egyszer megint at akartam erezni ....majdnem tuladagoltam magam.De mostmar nyugodtsag tolt el es nincs bennem halalfelelem, kb varom h jojjon, mert osszesegeben veve nem rossz es azota uresseget erzek magamban.Paradox.:(

2012. jún. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Biologiai szempontbol nem erzekeltem se az idot se a testemet.
2012. jún. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Ha mégis lehetséges lehet ez akár egy paradoxon is hasonlóan az álomban álomhoz.

1.Valós világ ahol épp meghalunk és lepereg az életünk.

2. Lepereg az életünk

3. Elérkezünk a "lepergés" közben a halálunk időpontjához.

4. "Lepergés" közben ismét "lepereg" előttünk a film.

És így tovább és így tovább


és akkor elérkeztünk egy érdekes kérdéshez: valójában létezünk e egyáltalán és nem csak ugyanazt a mozit látjuk újra és újra...

lehet mindenki ugyanazt az életet éli át végtelenszer?

2014. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!