Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti is egyetértetek Eckhart...

Ti is egyetértetek Eckhart Tolle tanításaival?

Figyelt kérdés
Nekem minden szempontból hiteles a mondanivalója......

#dfhsfhsrth
2012. jún. 10. 16:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 A kérdező kommentje:
Tolle sem jósgömböt,sem asztrológiát nem használ,nincs benne semmi hókuszpókusz,vagy sátáni erő..
2012. jún. 14. 18:17
 32/67 anonim ***** válasza:

Most találtam Youtube-n:

Oprah & Eckhart Tolle Deception

http://www.youtube.com/watch?v=b87szwTHTF8


(Nem akarom lelombozni a keresőket, hiszen jószándékkal keresnek - fiatalabb koromban én is olvastam ezoterikus könyveket - csak fel szeretném hívni a figyelmet, hogy félrevezetnek, s a helyzet most rosszabb mint volt)

2012. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 A kérdező kommentje:

Semmi baj,ha nem mindenki ért egyet :)

Egyesek szerint az elektromos áram is démoni erők műve.....

Popper Péter pszichológus is rossz úton járt volna?

2012. jún. 14. 18:32
 34/67 anonim ***** válasza:
Őt is olvastam. A belső utak könyvét és a Hogyan öljük meg magunkat? (remélem, jól emlékszem a címre) Ő hogy jött a képbe?
2012. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 A kérdező kommentje:
Úgy,hogy ő is az elme,és a lélek kutatója,és segítője volt.Nem áll olyan messze Tolle gondokozásától.Öröm volt hallgatni,és olvasni.
2012. jún. 14. 19:11
 36/67 anonim ***** válasza:

Vallásfilozófiával foglalkozott. A vallások alapvetően különböző dolgokat tanítanak és nem ugyanoda vezetnek.

A másik dolog, hogy nem szabad keresni a szellemvilággal való kapcsolatot, mert nem erre vagyunk kalibrálva. Nem tudjuk kontrollálni ezt a dimenziót.

2012. jún. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
bocsánat, valláspszichológiával :)
2012. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 A kérdező kommentje:
Ez is egy szempont.Tetszik,hogy nem kötekedve mondod.De tényleg.
2012. jún. 14. 19:15
 39/67 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy ne olvassál, mert úgy alakul ki ítélőképességed. Ajánlom pl. Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások c. esszéjét (Albert Schweitzer, a gondolkodó c. könyvben van). Kiírok egy idézetet belőle:

"A brahmanizmus-buddhizmus és a kereszténység közötti harcban a szellemi és az erkölcsi ütközik egymással. Indiaiakkal való vitáikban újra és újra találkoznak majd ezzel a mondattal: „A szellemiség nem erkölcsiség”, azaz a szellemivé válás az Istenhez való eljutásban önmagáért van, s végül is mint a legnagyobb, fölötte áll minden erkölcsinek is. Mi keresztények azonban azt mondjuk: „Szellemiség és erkölcsiség egy és ugyanaz. A legmagasabb szellemiség a legmélyebb erkölcsiségben szerezhető meg, s folyamatosan a legmélyebb erkölcsiségben fejeződik ki.”

2012. jún. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
Messziről kerülök minden vallást.
2012. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!