Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti is egyetértetek Eckhart...

Ti is egyetértetek Eckhart Tolle tanításaival?

Figyelt kérdés
Nekem minden szempontból hiteles a mondanivalója......

#dfhsfhsrth
2012. jún. 10. 16:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
Vonatkozik ez Isten szellemiségére és az emberére.
2012. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
Buddha megállapítja, hogy az emberi élet csupa szenvedés. A szenvedés okai a vágyak. A megoldás, ha megszüntetjük vágyainkat. De mi történik, ha minden vágyunkat kioltjuk? Megszűnik a személyiségünk. Vajon egy erkölcsös Isten olyan világot teremt, amiben a teremtmények szenvednek és a megoldás, ha megölik a lelküket? A buddhizmusban nincs is kifejezetten Isten. De akkor ki ítéli meg, hogy az ember az elkövetett rossz cselekedeteiért milyen karmával felel? Ki dönti el és ki érvényesíti ezt?
2012. jún. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 A kérdező kommentje:
Igazad van,mégis szimpatikus a Buddhizmus.Meg az igaz Kereszténység is.Pedig ezek kissé távol vannak egymástól.Nem elég,ha Hiszek a Jóistenben,és csak megpróbálok jobb emberré válni?Az én egyszerű felfogásom szerint van jó,és rosszember.A Biblia legtöbb szava ugyanakkor igaz.Talán az térít el,hogy egyre több szélhámos a Bibliát felhasználva hazudozik.Bár ez legyen az ő saruk,lelkük rajta ugye?!
2012. jún. 14. 20:00
 44/67 anonim ***** válasza:
100%
A karma nem büntetést jelent, hanem azt, hogy minden tettnek meg van a saját következménye. Nincsen jó vagy rossz cselekedet, hanem csak az egyén számára éppen kedvező vagy kedvezőtlen következmény létezik. A karma célja pedig nem a büntetés, hanem az, hogy tanulni lehessen belőle és utána továbblépni.
2012. jún. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
Ez jó hozzáállás. Akik számára a szeretet a fő érték, tulajdonképpen nem nehéz elfogadni Jézust Nagyfőnöknek. Hogy elfogadjuk Jézust Mesternek, Megváltónak egyszerűen némi alázat szükséges. Ha az alapbeállítottságod egyébként is ez (szeretnél becsületes életet élni, jobb ember lenni, másoknak nem ártani), akkor nem nehéz ezt megtenni. Általában azok utasítják el Jézust, akik felfuvalkodottak (akár szellemi értelemben).
2012. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
100%

A vágyak kiirtását én úgy értelmezem, hogy meg kell tanulni kontrollálni az egót, amely mindig többet és többet akar. Elfogadni és élvezni a jelen pillanatot, és azzal összhangban élni. Ez nem jelenti azt, hogy nincsenek céljaink, vágyaink az életben, de nem érdemes függeni tőlük, hagyni, hogy az elme átvegye felettünk az irányítást és egy jövőbeli állapottól várja a megváltást.


"Vágy kötődés nélkül". Egy világi cél elérése immár nem élethalál kérdése lesz, hanem egy játék a formákkal, magáért a játék öröméért, bármiféle negatív érzés miatt.

2012. jún. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
Isten a bölcsességet és a szellemiséget nem az alapján értékeli, hogy valaki hány könyvet írt tele csudaszép és okos dolgokkal. Ő azt nézni, meg is cselekedte mindazt amit összeírkált? Összhangban van-e az írása, beszéde és a cselekdetei, szíve?
2012. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 A kérdező kommentje:
A felfuvalkodott embereket soha nemértettem,a szeretetnél meg nem tudok fontosabb dolgot.Csak úgy lehet élni,ha az van,akkor minden van.Az agyat el kell felejteni,a szív a legfontosabb.Talán kezd benőni a fejem...
2012. jún. 14. 20:23
 49/67 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég nyílt fel a szemem. Abban a tudatban éltem az életem, és szerintem szinte mindenki, hogy „a világ rólam szól”, „értem van”, azért, hogy én megtaláljam az életcéljaimat, a boldogságot, a harmóniát. A kereszténység és istenkeresés fontos szerepet játszott az életemben (mint a szeretet vallása) már évek óta, mégsem fogtam fel a dolgok komolyságát, úgymond.

Csakhogy szembesülnöm kellett azzal, hogy ez a világ nem csupán és elsősorban a mi kis szocproblémáinkról szól. Hanem itt magasabb szinten is folyik egy játszma, az Atya kontra Sátán játszma. Sátán tényleg létezik, hiszen az evangéliumokban is benne van, hogy megkísértette Jézust. Annak idején fellázadt Isten ellen, többek között ő a hazugság atyja, Isten elleni lázadásra bujtotta fel az angyalok egy részét is, s végül az embert is magával rántotta. Ő e világ fejedelme, célja, hogy eltérítse az embert Istentől. Minél több embert kárhozatra akar vinni. Istennek biztos van rá oka, hogy miért nem semmisítette őt meg (méltányosságból? nem tudom). Az ember is büntetést kapott, nem azért mert Isten rosszindulatú zsarnok, hanem mert példát akar statuálni. Nézzünk végig az emberi történelmen, mire jutunk Isten nélkül. Mindig, minden évszázadban ugyanaz történik, bármilyen is a rendszer: háborúk, igazságtalanság, kizsákmányolás.

2012. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:

"De mi történik, ha minden vágyunkat kioltjuk? Megszűnik a személyiségünk."

Ennek semmi értelme.

2012. jún. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!