Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti is egyetértetek Eckhart...

Ti is egyetértetek Eckhart Tolle tanításaival?

Figyelt kérdés
Nekem minden szempontból hiteles a mondanivalója......

#dfhsfhsrth
2012. jún. 10. 16:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
Megdöbbentő, de ezek a jelenségek tényleg azt igazolják, hogy az Újszövetségben hirdetettek igazak.
2012. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
Hogyan világosodott meg amikor hajléktalan volt ?
2012. jún. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 Napéjegyenlőség ***** válasza:
100%

Miután megvilágosodott, utána lett hajléktalan. Így értettem a most hatalmát olvasva. De szerinted tényleg ez a lényeg, hogy éppen milyen társadalmi szinten volt? Amúgy a megvilágosodás fogalmát úgy sem fogod addig megérteni, míg nem éled te is át. Nekem is csak egy agy által alkotott kép van a megvilágosodásról, tisztán én sem látom.


És ördögben, gonoszban, sátánban hinni... Olyan, mint az énképünkkel, egónkkal azonosulni. Én csak a mérhetetlenül hatalmas ostobaságot látom az emberek szemében, mint ahogy a kérdező kommentjeiben is, vagy sajnos magamon is tapasztalom.. Ez a sok szenvedés embertől való, nem valami külső gonosz erőtől. A saját hibáitokat nehogy már másra kenjétek, komolyan ennyire gyávák vagytok? Vállaljátok fel, hogy emberek vagytok. Hibázhattok, többször is, de megvan a lehetőségetek, hogy változzatok. Viszont amíg másra mutogattok ,addig egy helyben toporogtok, és jöhettek bibliai idézetekkel, nem fog rajtatok segíteni, csak a gonoszságot erősítitek magatokban isten nevében, hogy "jogosan" árthassatok olyanoknak, akik másképp szenvednek, másképp élik meg az elmebetegségüket, mint ti. A biblia egyik sorát sem Jézus, vagy hozzá hasonló tiszta elméjű ember írta, hanem olyan ostobák, mint ti vagy én..


Jézus mit mond, hogy beléphess a mennyek országába? (tiszta elme)

Szeress!

Kereszténység mit mond erre? (a mi ostoba elménk)

Légy istenfélő, félj istentől, mert a pokolra küld!


Vajon szerethetsz, miközben félsz?


Annyira egyszerű számomra Jézus tanítása. Igaz, hogy bennem is sok a zavar, az elmebaj, de már megtapasztaltam a szeretet, az egység ízét, tudom, hogy igaza volt neki, Buddhának, ET-nek :D, Oshonak...


Ilyen, hogy kereszténység, meg bibliai jóslások nem fognak már félrevezetni. És remélem, ti is hamarosan megtapasztaljátok azt, amit Jézus tanított az elfogadásról, a szeretetről, a tisztánlátásról, a harmóniáról, a mennyei királyságról.. Ez már mind ott van bennetek.

2012. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Az a helyzet,hogy Eckhart Tolle könyveit eolvasva és önmagamon az általa leírt jelenségeket megfigyelve,valójában önbecsapás lenne azokkal vitába szállni!


Az egyetlen gondom az egésszel,hogy ennek a témának nem az ezoterikus ismeretekebn lenne a helye,hanem az ember alapvető életmódjában!

2012. nov. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 A kérdező kommentje:
Jól látod! :)
2012. nov. 9. 15:07
 66/67 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondoltam volna, hogy valaki a gyakori kérdésenek Ken Wilbert ajánl. Érdemes megfontolni a tanácsát. Az volt életem legjobb könyve és a legnagyobb pozitív hatást gyakorolta rám. Tollét olvasni veszélyes magára, mert könnyen belezavarodik az ember. Wilber után érdemes igazán.
2012. dec. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:

Telitalalat amit Napejegyenloseg ir, ezert hadd idezzem : "A biblia egyik sorát sem Jézus, vagy hozzá hasonló tiszta elméjű ember írta, hanem olyan ostobák, mint ti vagy én..

Jézus mit mond, hogy beléphess a mennyek országába? (tiszta elme)

Szeress!

Kereszténység mit mond erre? (a mi ostoba elménk)

Légy istenfélő, félj istentől, mert a pokolra küld!

Vajon szerethetsz, miközben félsz?"


Ken Wilber konyvei magas szintu filozofiai ertekezesek, ezert kevesen olvassak es ertik, mig Tolle kepes olyan egysezeruen es nagyszeruen irni a legmelyebb lelki dolgokrol hogy az atlagamber is megertse es elgondolkozhasson rajtuk. Ezert is lett vilaghiru, vilagsiker.

2013. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!