Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A szkeptikusok miért nem...

A szkeptikusok miért nem érzékelnek semmit, amivel borsónyi mértékben is bizonyítani lehetne szellemek, démonok, vonzás törvénye, reinkarnáció, jóslás dolgokat?

Figyelt kérdés

Szellemlátás

Szellemtevékenység a házban vagy házon kívül

Bevonzani valamit, ami lehetetlen lenne

Előző életek emléke

Valami árnyékmás néven emlegetett groteszk pofa, ami az előző életekből visszamaradt képmás

Jósló álmok

Jósló megérzések

Átkozás beválik

stb.


2012. jún. 28. 14:24
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
30%
a "szkeptikusok" azért nem érzékelik ezeket mert nem drogoznak vagy nem agyalágyultak.
2012. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
46%

A homeopátiát miért kellene cáfolni??Egyetemet végzett orvosok gyógyítanak vele, sikeresen.

Sokszor még olyan orvosok is használnak homeopátiás gyógyszereket, akik nem homeopata orvosok.

És a radiesztézia, az miben bűnös?Azzal például magam is foglalkozom, igaz, hobbi szinten és ismeretségi körben, ingyen.Több ismerősömnek is nagy hasznára vált, hogy bemértem a lakását.Olyan problémáktól szabadultak meg a szoba helyes átrendezése után, amin semmilyen gyógyszer nem segített.Persze, felőlem nyugodtan feküdhet ártalmas zónában aki ragaszkodik ahhoz, hogy a radiesztézia hülyeség.Meghalhat az elveiért akár rákban...


Bizonyítás?..Először inkább megfigyelni kellene.De nem tudod megfigyelni azt, amit nem vagy képes érzékelni.Így kénytelen vagy azok tapasztalatára hagyatkozni, akik rendelkeznek a tisztább érzékelés képességével, amennyiben bizonyítani vagy cáfolni akarod a különös jelenségeket tapasztalók állításait.Fogós helyzet, az biztos.

2012. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

„Hiányzik belőlük ez a képesség.”

Ezek szerint különleges képességének kell valakinek lennie, hogy érzékelje? És hogyhogy akkor itt a topicon belül olyan sok különleges képességű ember van?


„elkezdenek saját elmeállapotukban is kételkedni, elvégre az a legkényelmesebb.”

Ez szerintem tévhit. Nem kétségbevonják a saját elmeállapotuk, csak nem tudnának értelmes magyarázatot találni rá. De jelzem, hogy a legtöbb itt írogató szkeptikussal még semmi nem esett meg, ami miatt még csak gondolkoznia kellett volna a misztikus jelentésről.


„Én meg a szkeptikusok agyát nem látom.Akkor ugye az sem létezik”

Az agy egy bizonyítható gondolkodó szerv, amit nem kell bizonyítanod, viszont a szellemek a nem bizonyított hiedelmek közé tartoznak. Ezért rossz a példa, még jóhiszeműen sem tudok párhuzamot felfedezni.


„Először annak kellene utánanéznie itt pár embernek, mi az hogy szkeptikus. Úgy látom, néhányuknak gőzük sincs.”

Mivel széles körben elterjedt, hogy így nevezik azokat, akik eme hittételeket elvetik, ezért használom én is ezt a szót.


„egy nagyobb méretű festmény nagy ívben lerepül a falról?Nem leesik, hanem majd a szoba közepéig repül.Másik házban egy kis kozmetikai tükör repül le hasonlóan az ablakpárkányról.”

Erről beszélek, hogy ilyen nem történik velünk „szkeptikusokkal”. Nem akarom pszichológiai úton megközelíteni, ha ilyet látnék, de nem látok, ahogy mások sem. Pedig ahhoz különleges képesség sem kell, hogy ilyet lássunk.


„az én 15:24-es válaszom miért lett 0%-os”

Nem én voltam, csak most jöttem vissza a géphez. De ezt a válaszod is lepontozták.


„Meghalhat az elveiért akár rákban.”

Na szerintem az meredek, hogy valakinek az ágya itt+ott van, és ettől rákot kapna. De nagyon buta dolognak tartom.


„nem tudod megfigyelni azt, amit nem vagy képes érzékelni”

Án állandóan azt várom, hogy fél méterre repüljön a könyv a polcról lebukva, vagy zörögjenek a szellemek, de nem történik. Próbáltam a vonzás törvényét is, annyira erősen próbálkoztam csupa pozitív gondolattal, de nem jött be semmilyen formában amit akartam. Sok ilyen volt már, én megvizsgáltam ezt az oldalt, de semmi nem történt.

2012. jún. 28. 17:26
 24/49 anonim ***** válasza:
66%
Ez a meghalhat rákban ez tényleg erős... meg aztán az a szegény rák honnan tudja, hogy a szobám mely sarkán kell betámadjon, ha tíz különböző radiestéta tíz különböző helyre méri be a sugárzást azzal a mosógép-fűtőszállal?
2012. jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
28%

Az nem mosógép fűtószál, hanem lengyel pálca :D

Egyébként egy egyszerű, hajlított fémhuzal, nincs benne semmi misztikus.

De a működési elvét és a radiesztézia lényegét, meg hogy hogyan okozhatnak a káros sugárzások rákot, inkább nem magyarázom meg, mert attól tartok, nagyon magas lenne neked.

2012. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

"inkább nem magyarázom meg"

Azért csak magyarázd meg, mert kíváncsi vagyok.

2012. jún. 28. 18:07
 27/49 anonim válasza:
53%
No persze, meg ezek a fantasztikus kineziológusok... ismerek 1 családot, akik elég jó környéken laktak, de a kineziológus megállapította, h rossz a lakás fekvése meg mittoménmije és az ajánlotta, h költözzenek el. Konkrétan egy lepukkant telepen kötöttek ki, ott ahol azok laknak, akik az út mellett állnak :S Ja és a lánya 9 hónaposan a 6 kilót alig érte el... mert a kineziológus megmondta neki, h mit lehet enni, és mit nem...
2012. jún. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
16%
Ha a bizonyítékot az orruk alá dörgölöd, akkor is racionálisnak tűnő magyarázatot fognak rá keresni, még ha az erőltetett lesz is. Az ő világképükbe nem fér bele mindaz, amit ez a tárgykör tartalmaz.
2012. jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
76%

Azta, racionálisak akarunk maradni, fene a pofánkat. Amúgy elárulom, hogy van a világképünkben irracionalitás, de úgy, ahogyan annak lennie kell, megvan a maga helye (valószínűségszámításé, játékelmélet).


A homeopátia meg egy vicc :D Maximum placebo, semmi több, de normális alapja nincsen.


Ja, amúgy én már érzékeltem furcsát, de mivel nem tudtam elég információt összeszedni az esetről, hogy biztosan dönthessek, nyitva hagytam a dolgot, valószínűleg örökre.

2012. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

ma 19:16

Milyen furcsát érzékeltél?


A homeopátiát nem nagyon ismerem, de két ismerősöm is próbálta már, és csak rosszabbodott az állapotuk.

2012. jún. 28. 19:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!