Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A szkeptikusok miért nem...

A szkeptikusok miért nem érzékelnek semmit, amivel borsónyi mértékben is bizonyítani lehetne szellemek, démonok, vonzás törvénye, reinkarnáció, jóslás dolgokat?

Figyelt kérdés

Szellemlátás

Szellemtevékenység a házban vagy házon kívül

Bevonzani valamit, ami lehetetlen lenne

Előző életek emléke

Valami árnyékmás néven emlegetett groteszk pofa, ami az előző életekből visszamaradt képmás

Jósló álmok

Jósló megérzések

Átkozás beválik

stb.


2012. jún. 28. 14:24
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
2012. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
73%

Néhány dolog:


- A szobám faláról leesett egy kép, nem repült, csak leesett, pedig nem érhette semmilyen hatás.

- Kb. fél óra múlva leesett a konyha faláról az óra.

- Tesóm megkért, hogy jelöljek be két számot a lottószelvényén, a hatból csak az a kettő lett jó.

- Hónapok óta vágyom egy bizonyos bútordarabra, de nem tudok rá félrerakni pénzt. Tényleg rengeteget gondoltam rá, számolgattam, hogy mennyivel kellene olcsóbbnak lennie, hogy könnyen megvehessem. Jelenleg az Ikeában az a bútor akciós, meg tudom venni.


Ezek ellenére nem hiszem, hogy a kérdésben felsorolt, vagy a kommentekben említett bármelyik jelenséghez lenne köze a dolognak. Miért?

A lottós és az ikeás esetben nyilván véletlen alakultak így a dolgok. A kép és az óra esetében pedig - annak ellenére, hogy nem tudom, hogy eshet le valami, úgy hogy azt először fölfelé kell elmozdítani, hogy lejöjjön a szögről - inkább elfogadom azt a választ magamtól, hogy "nem tudom", mint azt, hogy valami szellem jelezni akart valamit vagy unatkozott, esetleg csak ki akart velem b*szni, mert ő egy rossz szellem.

2012. jún. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 Tom Benko ***** válasza:
55%
Csak azt nem értem, hogy ha a felsorolt ezobaromságok valóban létező dolgok, akkor még miért nem vitte el senki Randi millióját vagy a Nobel-díjat? Nem, nem válasz, hogy "én csak mások érdekében cselekszem", mert az elnyert összeget tetszőleges célra fordíthatod, és lehet, jobban jönne egyeseknek.
2012. jún. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó válaszoló: A megérzések például nem megrendelésre jönnek, így nem fogja előre tudni a lottószámokat. Bevonzani meg nem nagyon lehet a lottóötöst, mert a vonzáshoz nagy akaraterő kell. Minél nagyobb léptékű dolgot akar az illető"bevonzani" annál nagyobb akaraterő. Nem tudom pontosan az aránypárt mekkora a valószínűsége a lottóötösnek de elég kicsi. Előző életbeli emlékeid természetes úton ha minden jól megy nem lesznek. Nem is egészséges ha spontán jönnek, minden előzetes felkészülés nélkül.

Mindaz amit a kérdező felsorolt nagyon divatos elméleti és gyakorlati kör most az ezoterikusok körében, éppen ezért rengeteg a vadhajtása. De maguk az elméletek, azaz az elméletek alapjai nagyon régiek, és hosszas megfigyelés eredményei.

2012. jún. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

"„Először annak kellene utánanéznie itt pár embernek, mi az hogy szkeptikus. Úgy látom, néhányuknak gőzük sincs.”

Mivel széles körben elterjedt, hogy így nevezik azokat, akik eme hittételeket elvetik, ezért használom én is ezt a szót."


Bocsi, kérdező, azt nem neked szántam. :)

2012. jún. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
83%

"..inkább elfogadom azt a választ magamtól, hogy "nem tudom", mint azt, hogy valami szellem jelezni akart valamit vagy unatkozott.."


Ez egy fontos kijelentés, és korábban én is utaltam rá. Vagyis hogy egy szkeptikus ember ki meri mondani, hogy "nem tudom". Egy természetfelettiben hívő (ezós?) nem képes rá. Ez valahol érthető, mert az ember alapvetően ilyen természetű, magyarázat nélkül elkezdi maga megmagyarázni a dolgokat, akár helyes a magyarázat, akár nem. Így működik az agyunk. A tudomány éppen arról szól, hogy ezt kiküszöböljük.


És a sok "na ezt magyarázd meg" emberkének elárulok egy titkot, mert úgy látom, most fogják először hallani:

A tudomány nem egy nagy könyv, amiben mindenre válasz van. Sőt, több a kérdés, mint a válasz. A tudomány egy módszertan, amivel kiiktatható az alaptalan emberi fantáziálás, és a valóságra lehet vele fókuszálni. (Igen, amit érzékszervekkel tapasztalunk, nem feltétlenül azonos a valósággal.) És az egyik fő erénye a tudománynak, hogy ki meri mondani, hogy "passz, ezt nem tudom, de nézzük meg".


A főkérdésre: Az ezósok és szkeptikusok között nem az a különbség, hogy az egyik tapasztal megmagyarázhatatlan dolgokat, a másik nem. Sőt, mind a kettőnek beindul a fantáziája is. Annyi a különbség, hogy az egyik a fantáziáját tényként hiszi el (ezt diktálja az emberi természet), és így adja tovább, a másik meg tisztában van vele, hogy ez csak elmélet, egy lehetőség.

2012. jún. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
28%
Van köztetek egyetlen orvosit végzett is? Mármint olyan határozottan szóljátok le a homeopátiát, mintha szakképesítésetek lenne. Továbbá kezdem úgy érezni, hogy hogy a kérdés és a kommentek is csak provokációként szolgálnak mindkét fél részéről. Úgyis tudjátok, hogy egy internetes csevegőportálon keresztül nem lehet dűlőre jutni. Az ezotéria témakör azok számára van fenntartva, akik hisznek benne, és ilyen jellegű választ várnak. Éppen ezért ha valaki nem hisz benne, maximum elolvassa, oda teszi magában, ahová gondolja, ennyi. Legyen már ekkora tolerancia! Így nem lehet egyről a kettőre lépni. Épp így az ezo-hívőknek sem kell a tudomány témakörben szellemekkel és jósokkal osztani az ottaniakat. Valamint ezért is hülyeség lepontozni azokat a válaszokat, amik csupán nem egyeznek az egyén véleményével. A gomb olyan válaszok értékelésre van fenntartva, amik nem a kérdésre válaszolnak stb. Élni és élni hagyni. Ezúton is elnézést, ha valakit netalántán felkavartak a kommentjeim, szép napot kívánok!:)
2012. jún. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
42%
Ja, a 15:24-es voltam.
2012. jún. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
37%

A szkeptikusság ott kezdődik, hogy már abban kételkedik az egyén, hogy a létezés anyagelvű, ugyanis a materialista felfogás valóságára nincsen bizonyíték, nem is lehet, hiszen az emberi elmének közvetlenül megjelenő mentális jelenetsorhoz, melyben egy fizikai világ szerepel, odaképzelt plusz fizikai világ csak feltételezés. Azzal érintkezni nem lehet, azt csak az emberi elme hiszi, hogy ott van, pedig közel sem biztos.

S itt érkeztünk el arra a pontra, hogy miért vannak emberek, akik nem érzékelnek "földöntúli" dolgokat...pont azért, mert belefeledkeznek abba, amit fizikailag érzékelnek, tulajdonképpen az 5 érzékük fogságában tengődnek. Mihelyst megszabadulnak a fizikai világ illúziójától, mindjárt másként fogják látni a dolgokat.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem a fizikai világ nem illúzió, mert ha az lenne fölösleges lenne vele bíbelődni. Személyes véleményem(tehát esélyes hogy tévedek) hogy a teljes világ szellemestül mindenestül "fizikai" csak az érzékszerveink nem terjednek ki bizonyos tartományokra, úgy mint ahogy a szem sem érzékel, csak egy behatárolt tartományt. Persze valószínű hogy tévedek, de nekem ez az elmélet kényelmesen tág mozgásteret ad ahhoz, hogy olyan dolgokat is elképzelhetőnek tartsak, amik a mai tudomány állása szerint nem léteznek. Az hogy később lehet e ezeket tanulmányozni, az nem érdekel engem, az majd azokat fogja érdekelni, akik jelenleg nem tudják ezeket a dolgokat beilleszteni a valóságképükbe.
2012. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!