Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A szkeptikusok miért nem...

A szkeptikusok miért nem érzékelnek semmit, amivel borsónyi mértékben is bizonyítani lehetne szellemek, démonok, vonzás törvénye, reinkarnáció, jóslás dolgokat?

Figyelt kérdés

Szellemlátás

Szellemtevékenység a házban vagy házon kívül

Bevonzani valamit, ami lehetetlen lenne

Előző életek emléke

Valami árnyékmás néven emlegetett groteszk pofa, ami az előző életekből visszamaradt képmás

Jósló álmok

Jósló megérzések

Átkozás beválik

stb.


2012. jún. 28. 14:24
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
64%

"Na, várom a tudományos magyarázatokat."

Épp itt kezdődik a probléma. Ha előttem nagy ívben elsuhanna egy kép, akkor valószínűleg megijednék, és nem tudnék rá magyarázatot adni. A különbség abban van, hogy más elkezd magyarázatokat gyártani, vagyis kitalál rá magyarázatot, mert képtelen elfogadni, hogy szimplán gőze nincs róla, hogy történt. És persze ha elmondja a másiknak is a mesével együtt, akkor az is tényként kezeli, és innen nincs megállás. Pedig csak be kellene ismerni, hogy passz, nem értjük. És ha születik egy ex-has elmélet hozzá, akkor is csak elhitetjük magunkkal, hogy értjük. De van, akinek ez elég. Sőt, sokan igen jól meg is élnek belőle. Én sem azt mondom, hogy nincsenek ilyen tapasztalások, sőt a lehetőségét is nyitva hagyom, hogy esetleg szellemek, vagy idegenek, de azért ne kezeljük már tényként csak azért, mert jól hangzik és izgalmas.


További jó kommentelést.

2012. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom, ezért kérdeztem.Nem kérdést várok a kérdésemre, hanem tudományos, logikus magyarázatot.Állítólag, ti "szkeptikusok" , bölcs és józan emberek vagytok, mi ezósok meg hülyék.Különös esetek viszont vannak és magyarázatra várnak.Nem láttam szellemet, aki a festményt és a tükröt ledobta volna volna, viszont valamitől lerepült a helyéről, ez tény, az pedig nem lehetett egy kis kóbor szellő.Én nem találok erre racionális magyarázatot, tehát várom, hogy a logikus, racionalista elmék segítsenek a rejtély kibogozásában.
2012. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:

"Nem kérdést várok a kérdésemre, hanem tudományos, logikus magyarázatot."

Bele is betegednél, ha nem kapnál valamilyen (konkrétan bármilyen) magyarázatot, igaz? :DD

2012. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
74%

"Állítólag, ti "szkeptikusok" , bölcs és józan emberek vagytok, mi ezósok meg hülyék."

Ez mondjuk így is van.

De attól mi még nem voltunk ott, nem láttuk, hogy hogyan történt.

Csak azt nem értem, hogy ha fizikai magyarázata kell, hogy legyen, akkor bizonyítékok meg racionális érvek kellenek, ellenben ha szóba jön, hogy szellemek csinálták, akkor biztosan úgy van és kész.

Miért?

2012. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
17%
Nézd, az, hogy szkeptikus, lehet, hogy eredeti jelentésében más, de hétköznapilag arra a személyre használjuk, aki mindent elutasít, ami nem materiális. Egyébként szerintem is magyarázhatóak a jelenségek pszichológiával, fizikával, kémiával. Az, hogy nem áll rendelkezésünkre elegendő információ, nem jelenti a dolgok nemlétét. Mellesleg érdekelne, hogy az én 15:24-es válaszom miért lett 0%-os! Várom az indoklást!
2012. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
55%

Elgondolkozni én is el szoktam, és elég vad dolgok is eszembe jutnak, de nem tálalom másoknak tényként. És szeretnék választ kapni, de ez nam ezt jelenti, hogy ha nem sikerül, akkor fantáziával pótolom. Fantáziálni lehet, semmi gond, érdekes is lehet, csak ne hülyítsünk már másokat, akik esetleg tényként kezelik.


"...nem értem, mit keresel ebben a témakörben."

Éppen azokat a naívakat védem, akik csak érdeklődni jönnek ide.

2012. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:

"de azt nagyon magabiztosan tudják állítani, hogy ilyesmi márpedig nem létezik"

Nem tudom ezt kinek címezted, de én biztos nem állítottam ilyet. Olvasd el a kommenteket, mielőtt fröcsögsz.

2012. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
80%

"Nem tudnak elfogadható pszichológiai vagy egyéb racionális magyarázatot adni, de azt nagyon magabiztosan tudják állítani, hogy ilyesmi márpedig nem létezik!Közben sem normális érvük, se tudományos magyarázatuk nincs semmire, csak a felesleges trollkodás, meg nagyképűsködés.

Magyarán és tömören:azért nem érzékelnek semmit, mert sík hülyék."

Hogy mered egyáltalán a szádra venni az "érv" és "tudományos magyarázat" szavakat? Hogy van képed azt hinni magadról, hogy nem vagy totál idióta, ha egyszer az vagy?

Mi a lószarra is szeretnél egyébként most magyarázatot?

Egy olyan eseményre, amit innen senki nem látott, csak valaki leírta, hogy nagyjából hogy történt?

A tudomány nem így működik. Nem szájhagyomány útján terjed.

Ha összetett mondatokat is képes lennél értelmezni talán mondanám, hogy nyiss ki egy fizikakönyvet, de gyanítom nem lenne sok eredménye...

2012. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
81%

Először is itt sokan félreértelmeznek dolgokat...


1) a szkeptikus semmit nem vet el élből. Csak ADDIG nem hiszi el, míg nincs bebizonyítva!


2) mondják itt egyesek, hogy a hülye szkeptikus nem tudja bebizonyítani, hogy nincsenek szellemek.... hát talán kezdjük ott, hogy annak kell bizonyítania, aki állít! Továbbá vannak ezoterikus irányzatok ( a többség ), amely tételesen cáfolható, ilyen például az asztrológia, a homeopátia, a radiesztézia, a feng shui, etc.

2012. jún. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim válasza:
77%
Nem tudom mennyire tartozik a témához, de pl anno a párom azért hagyott el, mert elkezdett hinni a természetfelettiben, én meg nem, és ezek az emberkék, akik bevitték ebbe, elhitették vele, h meg van írva a sorsunk, és mi nem tartozunk össze, nem vagyunk egy 'hullámhosszon'... és az eljegyzés határán voltunk, 1 éven belül lett volna az esküvő, de hitt ebben a vacakban, és azóta se találja a helyét...
2012. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!