Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A szkeptikusok miért nem...

A szkeptikusok miért nem érzékelnek semmit, amivel borsónyi mértékben is bizonyítani lehetne szellemek, démonok, vonzás törvénye, reinkarnáció, jóslás dolgokat?

Figyelt kérdés

Szellemlátás

Szellemtevékenység a házban vagy házon kívül

Bevonzani valamit, ami lehetetlen lenne

Előző életek emléke

Valami árnyékmás néven emlegetett groteszk pofa, ami az előző életekből visszamaradt képmás

Jósló álmok

Jósló megérzések

Átkozás beválik

stb.


2012. jún. 28. 14:24
1 2 3 4 5
 41/49 Tom Benko ***** válasza:
47%
@34: Attól még lehet tesztelni és vizsgálni őket. Földrengések, villámlás, eső és vulkánkitörés sem jön megrendelésre. Ha eddig megfigyelték őket, akkor most is meg lehet figyelni. Miért nem sikerül mégsem? (Apropó, régen megfigyelték, hogy a sárból békák keletkeznek...) Mondd ki bátran: "Nem merem tesztelni,mert kiderülne, hogy hamis a világképem, és az nekem rossz."
2012. jún. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 Tom Benko ***** válasza:
47%
@37: Nem, de fizikát, kémiát, biológiát, tanultunk már általános iskolában. Sőt, aki egy kicsit odafigyelt, az azt is tudja, milyen egy gyógyszerteszt. Nos, ez utóbbin nem ment át a homeopátia... Az meg, hogy az alapjai olyan éktelen ökörségek, amit csak igen erősen retardáltak tudnak komolyan venni, csak hab a tortán.
2012. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 Tom Benko ***** válasza:
@40: Majdnem mindenben egyet értek veled. Kivéve a végét. Nekem már most is a világképem részei - csak éppen a nemlétező dolgok halmazában vannak. De amint valaki meggyőző bizonyítékokat (nem mari néni mesélte, nem valami zugmagazinban írták) mutat be, revideálom eme nézetemet.
2012. jún. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

„Bocsi, kérdező, azt nem neked szántam. :)”

Nem gond, csak hogy véletlenül se adjak okot másoknak a későbbiekben, a szkeptikusok megnevezésére való hivatkozással, ezért írtam le. Hiszen a „szkeptikus” fogalma is kinél-kinél mást jelent.


„Van köztetek egyetlen orvosit végzett is? Mármint olyan határozottan szóljátok le a homeopátiát, mintha szakképesítésetek lenne.”

Igazad van. Orvosim nincs, de tapasztalatom igen. És a tapasztalatom az, hogy aki áttért a homeopátiás gyógyszerekre az orvos által felírt készítmények helyett, annak rosszabbodott az állapota.


„Az ezotéria témakör azok számára van fenntartva, akik hisznek benne, és ilyen jellegű választ várnak.”

Én ezt értem, de az, hogy pl. leesett a polcról a könyv, nem feltétlen szellemtevékenység. Az ember önmagát butítja el, ha nem hallgat meg minden álláspontot, hanem ragaszkodik a rögeszméihez.


„a materialista felfogás valóságára nincsen bizonyíték”

Amit én látok, abból az derül ki, hogy sokkal több bizonyíték van rá, mint Ádámra és Évára, az özönvízre, Lucifer Sátánná válására, és a növényevő „ragadozókra”.


„elmének közvetlenül megjelenő mentális jelenetsorhoz, melyben egy fizikai világ szerepel, odaképzelt plusz fizikai világ csak feltételezés. Azzal érintkezni nem lehet, azt csak az emberi elme hiszi, hogy ott van, pedig közel sem biztos.”

Az anyagi világ nem képzelet, különben az egész emberiség álmodik, és hallucinál. Már ha jól értem a kommentedet.

2012. jún. 29. 17:00
 45/49 anonim ***** válasza:
78%

„Van köztetek egyetlen orvosit végzett is? Mármint olyan határozottan szóljátok le a homeopátiát, mintha szakképesítésetek lenne.”


Nyolc éve tanulok kémiát. A homeopátia tudtommal azt, hogy beletesznek egy anyagot a vízbe (ami vagy a gyógyszer, vagy egy rész a betegből, olvastam mindkettőről), majd azt végtelen hígra felhígítják, úgy, hogy ne is legyen benne maga a hatóanyag, mert a víz majd emlékszik a hatóanyag formájára, amit feloldott, és ezzel gyógyít. Namármost ez kémiai szempontból olyan nevetséges, hogy csak na. De ha gondolod, megadom pár kémiaprofesszor elérhetőségét, bármilyen témában (fizikai kémia, szervetlen, szerves, magkémia), és megkérdezheted tőlük.

2012. jún. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
52%

"Az ezotéria témakör azok számára van fenntartva, akik hisznek benne, és ilyen jellegű választ várnak."


Az ezoteria az ilyen témájú kérdések számára van fentartva, és aki hozzá akar szólni, az hozzászól. Legfeljebb le lesz pontozva, de az más kérdés. Ez nem egy zártkörű homokozó. :)

A tudomány témakörben is csak a trollokat nem bírják, de ha valaki a véleményét írja le, azt megteheti. (Legfeljebb le lesz pontozva, de az más kérdés.)

2012. jún. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

Kérdező.


Egy kissé félreértetted a kommentemet, de elsőre így szokott lenni, amikor ilyet említek meg. Megpróbálom neked "példázni".


Az emberi elme legyen "e", az annak közvetlenül megjelenő mentális jelenetsor, amit tapasztalatnak nevezünk, legyen "o". S, amit pluszba odaképzelünk öntudatlan anyagi világot, ami hellyel közel úgy néz ki, mint ami "o" ban szerepel, legyen "O".

Na most mi nekünk csak "eo" van. S az a bizonyos "O" az, amit csak odaképzelünk, holott nem is biztos hogy ott van. Amikor ezt megtesszük, akkor gondolkodunk materiálisan, pedig ezt bizonyítani nem lehet.

Szóval én csupán azt mondom, hogy ha az az "O" nincs is ott, attól még az emberi elme nem hallucinál, mert ami9t megtapasztal az valóságos, csak éppen nem az a Valóság, és az anyagot nem letagadom, hanem szellemi, gondolati termékként tüntetem fel. Mondjuk úgy a fizikai megnyilvánulás simán lehet csak mentális, s nyilván ebben a felállásban, ahol az elme az elsődleges létező nem pedig az anyag, egy Egyetemes Elme indukálja a világérzetet.


Rejtelmesrengeteg.


Az illúzió azt jelenti, hogy NEM a VALÓÁG, nem azt, hogy nem létezik. A fizikai világ nagyon fontos eszköz, hiszen az szolgáltatja a tapasztalatot...ha nincsen tapasztalat, akkor az ember nem tud viszonyítani, önmagáról sem tudja, hogy létezik. Abban egyetértek veled, hogy a Valóságból az érzékeink miatt csak korlátozott tartományt tapasztalunk...ennek meg is van az oka. Fizikailag létezni pedig annyit tesz szigorúan véve, hogy kontrasztban létezni, viszonyulva létezni. Ha igazán józanul akarsz tekinteni, akkor bárminek a létét megengeded, bárminek a lehetőségével számolsz, ergo egy Mindenséget teszel meg Valóságnak, ami Önmaga hiánytalan, azaz teljes, tehát nem változik, nem módosul. Ha pedig valami Önmaga egyszerre a Minden, akkor az bizony fizikailag megfoghatatlan, hiszen ömlesztve, elválasztottság, kontraszt nélkül léteznek benne alapvetően a dolgok.


Megj.: Vajon, ha minden fizikai, és tényleg tágan szemlélsz, akkor a halottakkal való kapcsolat felvétel hogyan zajlik? Az emberi agy lenne ilyen "komoly", meg ugye a halott ember "új agya", vagy inkább az emberi elme képes a fantasztikumra, ami léte folytonos, s csak változik a számára megjelenő tapasztalat közvetlen halála után?


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Azért, mert attól a pillanattól kezdve nem lennének szkeptikusok többé.

Továbbá ezek pont azért ilyen vitatott dolgok, mert nehéz érzékelni őket, pláne tudatosan, és pláne, ha nem is akarjuk. A rádiósugárzásokat sem érzékeljük, pláne ha nem akarjuk, bármennyire is jönnek nekem a mérőműszerrel, úgysem hiszem el, mert én vagyok a szkeptikus, aki nem hiszi el, amit az orra alá tolnak. Majd ha saját bőrén tapasztal egy szkeptikus, akkor nem lesz többé szkeptikus.


Nem baj az, ha nem HISZ valaki valamiben (vakhit a legveszélyesebb), csak ha megtapasztal, mivel "Erős fából lesz a jó szerszámnyél", de az, ha elzárja magától a lehetőséget is, taszítja tudatosan magától a témát, előítélettel van tele, akkor az már baj.


Van egy olyan faktor is, hogy "túl zajosan élünk" ahhoz, hogy ilyen "finom", alig észlelhető, vagy nehezen érthető dolgokat megérezzük. Nem véletlenül beszélnek a nagy "guruk" arról, hogy keresd a belső csendet.

2012. szept. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:
A szkeptikusok is tapasztalhatnak paranormális jelenséget, csak ők megmagyarázzák mindenféle okossággal pl. köd, füst, hallucináció,....stb.
2014. okt. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!