Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi történik már a világgal?...

Mi történik már a világgal? Ez komoly?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Lehet kicsit hosszú, de úgy gondolom eléggé érdekes téma az amit felvetek.

Gondoltam leírom a véleményem, kíváncsi vagyok, hogy egyedül vagyok-e, vagy pedig azért mások is így gondolják. Szóval. Gondoltam benézek ide, ezo témába, hogy miket is kérdeznek az emberek. És a következő mondat hagyott el: "Azt a k×rva...Ez komoly?" Elég hardcore ami megy ma a világban spiritualitás, ezotéria címen. Olyan dolgokkal foglalatoskodunk, amikkel semmit sem tudunk kezdeni. Én úgy gondolom, hogy ez a spiritualitás is kezd egyfajta "betegség" lenni. Belemagyarázunk dolgokba, megmagyarázunk dolgokat, kiszínezünk dolgokat. De fogalmazhatnék úgy is, hogy menekülünk a dolgok, problémák elől. Bele más galaxisokba, angyalokba, felemelkedett mesterekbe, meg nem tudom mibe. Mindenki úgy várja a dimenzióváltást mint a Jézuskát karácsonykor a kisgyerek. Tele van a világ médiummal, tisztánlátóval, a Facebookon sincs más csak spirituális üzenetek meg szép idézetek. Nem kezdünk egy kicsit elszállni? Mindenki úgy hirdeti a szeretetet mint még soha senki, közben meg lehet utálja az unokatestvérét.


Mindenki fel akar emelkedni, megtisztulni, megvilágosodni meg nem tudom. Én úgy gondolom felemelkedés, spiritualitás nincs fájdalom nélkül. Testi lelki szellemi megtisztulás nincs fájdalom nélkül. Nálam a spiritualitás egyenlő önismerettel, és a hétköznapokkal. Hogy rendbe tegyem a dolgaimat. A blokkokat, félelmeket, sérelmeket, hibás programokat, előző életes dolgokat, szüleimmel a kapcsolatot, gyerekkoromban szerzett traumákat. A spiritualitás nálam a mindennapokban rejlik, nem pedig a csoda tanfolyamokban, kvantum mágus képzőkben.


Emberek vagyunk, és azok is maradunk. Akár a Szíriuszról jöttek egyesek, akár nem. Ideje lenne visszaérkezni a Földre, és rendbe tenni a dolgainkat, nem pedig kézzel foghatatlan álomvilágokban utazgatni, kézzel foghatatlan dolgokkal foglalkozni, meg előrevetíteni fél éves, éves dolgokat.


Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye, hogy most én látom ezt rosszul, vagy tényleg egyre gázabb az, ami ma megy a világban spiritualitás témakörben. Mert azt látom, hogy nagyon sokan csinálnak mindenféle spirituális dolgot, és valamiért mégis visszatér a probléma, vagy fájdalom az életükbe, és nem értik akkor, hogy miért...Hát pont azért, mert mindent csinálnak, csak azt nem amit kéne.


2012. júl. 3. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem te látod rosszul. Tényleg gáz ami ma ezotéria néven fut. Gyakorlatilag tökéletes ellentéte mindannak amit ez a szó, és a szó mögötti filozófia hirdet.
2012. júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy ujszulottnek minden vicc uj...


Evezredek ota ez megy mar, semmi nem valtozott, csak regen meg mindenki tuzisten akart lenni...

2012. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Részben igazad van. Picit fel van kapva az a tény, hogy árassz szeretetet, szeresd felebarátod, és tanulj sokféle meditációt stb. De ahogy sok magasabb entitásoktól kapott üzenetekben ott van, hogy előbb önmagad ismerd meg, a karmádat old fel a negatív dolgoktól, a családoddal és a barátaiddal a régi sérelmeket old meg, a fejlődést belülről kezd el kifelé stb. Előbb önmagunkban kell rendet tenni, megismerni a karmánkat, azután jön a belső világunk megismerése és fentebb emelkedni spirituális szinten. Minden belülről kifelé fejlődik, nem pedig kívülről befelé.

Sok ember csak beleugrik ebbe mert trendi, vagy mert van pénze a sok iskolára, ahol amit oktatnak, ingyen is hozzáférhető. Mindenki szeretne egy jobb világot, csak az oda vezető utat nem találja, vagy elvesznek út közben, vagy sodródnak ide-oda. Sokan nem tudják hogyan lépjenek az útra és ha hozzá jutnak egy apró információhoz máris azt hiszik hogy hű de sokat tettek és ők már magas spirituális szinten vannak.

Vannak lépcső fokok, amiket jó lenne végre megtalálni és a szerint haladni, és nem egyből bele ugrani a közepébe. Mindennek van eleje és vége. Nagyon sok információ áll a rendelkezésünkre ezért van ekkora káosz. Van egy dátum amihez kötődnek információk már nagyon rég óta. Ezek nem kitalált dolgok. Önmagunknak kell mérlegelni és rá lépni az útra avagy sem.

2012. júl. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 niltwill válasza:

Az ezotéria (mint minden emberi gondolat és vélemény) önkényes. Egyetértek én is abban, hogy ez a túlzott lelkizés meg jövendölés és a sok hókuszpókusz már kimerítően unalmas. A spiritualitás nálam csak egy absztrakt fogalom. Az önismeret szerintem nem arról szól hogy 'leszámoljak önmagammal, a hibáimmal (és erényeimmel egyaránt)' vagy hogy megtisztulást, megújulást, mi egyebet nyerjek, hanem hogy közelebb kerüljek a valósághoz (és ezzel önmagamhoz), és hogy jobban tudjak alkalmazkodni a változó világhoz (vagyis hogy jobban tudjam a nehéz helyzeteket és a nehézségeket kezelni). A hibákból (amelyekre az érzelmek és az aggályos gondolatok utalnak) apránként tanulni kell és továbblépni. Ez a fejlődés útja. Különben semmi sem változik. Ez a természetes élet folyamata, ami - látszólag - kiszűri (átalakítja) a fölösleget és megtartja a szükségeset.


Ez a "valamiért mégis visszatér a probléma" tényleg abból ered, hogy nem értik meg az eszenciát. Az elvont témákkal (mint a szeretet) nem álszenteskedni és köntörfalazni kéne, hanem csak megérteni a lényegüket..Tudni kéne szembenézni a rideg valósággal..és az elkövetett hibákat kéne valahogy korrigálni..de ehelyett inkább mentsvárakba bújnak, mert az a kényelmesebb.

2012. júl. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát honnan jöttem én ? Kripton bolygó, Szíriusz naprendszer?
2012. júl. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dxeno ***** válasza:
Energizáljunk Tihanyi Tamással... Attól majd minden helyrejön... Egyébként meg tök igaza van a kérdezőnek... Nevetséges,de nem csak az ami Ezotéria néven fut.. Pl.: Politika,vagy mesecsatornákon sorozatnak nevezett trágyakupacok,stb...
2012. júl. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!