Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A férjem most,29 évesen...

A férjem most,29 évesen kezdett pályamotorozni. Nagyon félek, hogy valami komoly baj történik vele, meg lehet ezt szokni, az állandó félelmet?

Figyelt kérdés

Eddig csak elcsúszott néhányszor, mindig felállt azonnal, de láttam egy két komoly balesetet és bele se merek gondolni, mi van ha vele történik...

Lekényszeríteni a motorról nem szeretném, mert nagyon sokat dolgozik, mellette példás családapa és, ha ezt szereti, akkor hajrá, de ez nekem nagyon rossz. Talán beszélnem kellene pszichológussal?


2010. aug. 28. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is motorozok elég durván, de pályára sajnos nem telik a közúton kell kiélnem magam.. :S Pályán a legbiztonságosabb motorozni. Ha elesik ki tudja csúszni nem úgy mint az utcán ahol jönnek szembe a kamionok meg tele van minden villanyoszloppal. Pályán a legritkább esetben történik komoly sérülés.. Lebeszélni úgy sem tudod, olyan min a drog..
2010. aug. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

apukám is annyi idősen lett pilóta, azt mondja. gondolom anyukám nem nagyon örült neki :D


párom meg technikai búvárkodik (100+ méter), én meg attól kapok frászt. Mondjuk csak ritkán. De akkor is.


Csak azért írtam, mert átérzem a helyzetedet, de okosat nem tudok mondani :) csak tudd,hogy nem vagy egyedül :D

2010. aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hagynod kell. Mást nem tehetsz. Ha a filozófiád szerint imádkoznod kell, akkor tedd azt. Kerüld a rossz gondolatokat, aggódást, félelmet, mert esetleg meg találnak valósulni, mint a falra festett ördög. Az én filozófiám szerint a sorsunk úgyis meg van írva, de ha nem így lenne, akkor sem tehetsz mást, mint hogy elfogadod.
2010. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet elítéltek azért amit írok, de én nem engedném a páromnak. Jó oké addig, hogy nem tilthatom meg, és nem is szó szerint ezt tenném DE elbeszélgetnék a férjemmel.

A párom kitalálta, hogy ha befejezte az egyetemet akkor neki fog motorozni. Mondtam neki, hogy nem nézném jó szemmel. Mert családanyaként, feleségként nem szeretnék állandóan idegeskedni, hogy vajon mikor hív a kórház...sőt nem szeretnék egyedülálló anya lenni és özvegy a húszas éveimben...amikor meg gyerekeink lesznek értük is felelősséggel fog tartozni.

Sok ismerősöm van aki motorozik pedig már családapa, a feleség folyton ideg, már minden csontja volt eltörve a férfinek.

Nem azt mondom, ennyi erővel az utcára se kéne kimenni mert elüthet egy autó, de minek kísérteni a sorsot? :-S


Elmondtam ezt a páromnak és úgy vettem észre belátta, hogy akár igazam is lehet...

Ha fontos vagyok neki nem akar fájdalmat okozni nekem. Lehet önzőnek tartotok, de nem vagyok az, csupán féltem....

2010. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12:53 de mi van azzal, akinek a szakmája veszélyes, nem a hobbija?
2010. aug. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszi:) jó a kérdés, nem tudom ezen nem gondolkodtam még. Biztos nem lennék szívesen egy katona-feleség, tűzoltó-feleség és még millió ilyen.

Nem lehet könnyű.

Persze, ha úgy ismered meg, olyannak és olyan a mentalitásod, hogy simán elviseled akkor jöhet a menet:)

2010. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A párom is, én én is motorozok, és hidd el a páylamotorozás a legkevésbbé veszélyes. Az igazán komoly balesetek a közúton történnek sajnos! Kísérd el a pályára, nézd meg, hogy motorozik, talán még meg is szereted ezt a sportot. :)
2010. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bízol benne? Az én párom 11 évet húzott le a Különleges Szolgálatnál. Mindig azzal váltam el tőle, hohy "Ne akarj hős lenni!"Ő erre mindig azt mondta : "A hősöknek emlékplakett jár a falon, de én inkább téged választalak."

Meg lehet szokni az aggódást, de szerintem azért mondd el a kételyeidet. A férjem is motorozik, de kb. 20-al ment, amikor kiugrott elé a belvárosban egy kutya és összetörte magát, úgy, hogy az aszfalt beleégett a térdporcába.

A pályán azért ilyen nem fordulhat elő. Meg ott biztosan nem felejti el felvenni a protektoros szerkót. :)


Nyugi!


Amúgy az actae racemosa 15 ch csodát tesz a felborzolt idegekkel. Tapasztalat. :)

2010. szept. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!