Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudatos álom módszere, hogyan...

Tudatos álom módszere, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Lehetőleg olyan embertől kérnék egy leírást, aki már maga is átélte! Plusz még lehetőleg tapasztalatokat is írjon, mennyire valósághű, mit csinált az álmában, stb! És még az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell 'eltervezni az álmot'?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. júl. 16. 01:00
 1/3 anonim válasza:
100%

Én nem vagyok annyira jártas ebben, de érdekel a dolog. Édesapám már beszélt róla, ő már többször is átélte.


Először is, amit tenned kell az az, hogy napközben többször is megkérdezed magadtól, hogy "most ébren vagyok vagy álmodom?", és egy idő után álmodban is megkérdezed magadtól és rájössz, hogy csak álmodsz és úgy alakíthatod az álmod, ahogy szeretnéd.


Ha álmot szeretnél tervezni/programozni, akkor előtte a meditálást javaslom. Keress otthon egy csendes helyet, lazulj el és számolj vissza 100-tól 1-ig, ha sikerül elérned az alfa szintet (megváltozott tudatállapot, amikor tevékenyebb a tudatalattid, mint máskor; persze ez csak egy rövid leírás, és lehet, hogy te jobban tudod). Ebben az ellazult állapotban gondolj arra, amit álmodban szeretnél tapasztalni/átélni/problémát megoldani vagy magát az álmodat, és végül mielőtt még kinyitnád a szemed, mondd magadban ezt: "most ezt fogom álmodni". Ezután menj el aludni. Nem garantált, hogy elsőre sikerül.


Egy tapasztalatot írhatok, édesapám álmodta. Álmában egy hosszú úton ment végig és jött felé egy tank, meg akarták támadni a várost. Ugye, ilyenkor az ember fél álmában, és rémálom is kisülhet belőle, de ekkor, álmában is megkérdezte magától, hogy ébren van-e vagy álmodik, rájött, hogy álmodik, így odament a tankhoz és beszélgetni kezdett az egyik katonával és megkérte, hogy ne tegyenek semmi rosszat, inkább forduljanak vissza. A katona hallgatott rá, de nem ment el azonnal, hanem még beszélgettek is.


Hát igen, az álmok néha furcsák.

2012. júl. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Előző vagyok megint.


Azt is kérdezted, hogy mennyire valósághű. Nos, édesapámnak egyszer volt egy olyan tudatos álma is, amelyben fenyőfák mellett állt. Kíváncsi volt, hogy mennyire valósághű az álom, és eléggé az. Azt mondta, teljesen tisztán látta a fenyőfa levelét és még a vízcseppeket is rajta, ráadásul a tapintását is érezte.


Persze, ez bonyolultabb, cselekményesebb álmoknál is így van, ha tudatosan álmodik valaki.

2012. júl. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Válaszd ki azt, amelyik szimpatikus.


- A valósághűség, hááááááát... Változó. De arra ne nagyon számíts, hogy a fizika úgy működik, mint a valóságban!


- Csinálni azt csinálsz, amit akarsz, én leginkább a környezetemet szeretem átalakítani.


- Álomtervezés alatt nem tudom mit értesz.

2012. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!