Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A "jelen" meddig tart? (többi...

A "jelen" meddig tart? (többi lent)

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nincs jelen.. Vagyis van de nagyon rövid . Mért beszélünk jelenről amikor olyan rövid? Mire kimondom, hogy mit csinálok addigra az már a múlt hiába csak 2-3 mp de elmúlt az már nemjelen. Remélem valaki megfogja érteni mire gondolok és válaszol nekem.:D

2012. aug. 28. 01:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Egyet értek veled, de azt a pár mp-t, pár percet hívjuk jelennek,hiába múlt el, kényelmesebb.
2012. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
Valamilyen viszonyítási alap kell. Egyébként valóban érdekes, viszont az idő is relatív, ami neked kevés idő az egy hangyának sokkal több, egy 500éves fának meg semmi.
2012. aug. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Jelen van, közben mégsincs. Bonyolult... :S
2012. aug. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

ez nézőpont kérdése, mint minden szinte

lehet beszélni a jelen korunkról is, amire te gondolsz az inkább a most

a mostról meg ez jut eszembe:

http://www.youtube.com/watch?v=C7HT8UyaBoU

2012. aug. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Ez jó volt. :D (előző)
2012. aug. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Ha nagyon szigorúan vesszük (ahogy szerintem te is gondolod), akkor az időtartama a "mostnak" közelít a 0-ához. De ugye 0 nem lehet, mert mégiscsak van. Majdnem olyan mintha azt kérdeznéd, hogy mi a létező legkisebb időegység (szerintem). Elgondolkodtató kérdés, de szerintem időtartamot rendelni hozzá felesleges.

Vagy mondjuk lehetne a gondolat terjedési sebessége. De azt hogy lehet mérni vagy lehet -e, azt nem tudom (szerintem nem).

Most aztán írtam sok hülyeséget. :)

2012. aug. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
#6: Lehet, nanoszekundumokban. Bár nem a gondolatot, hanem az ingerületátvitel késleltetését a neuronok között, elméletileg a kettő azonos egyes agyterületeken.
2012. aug. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
#6: Igen, így gondoltam. Ha letudnánk lassítani az időt a felére akkor a "most" ugyanolyan rövid lenne vagy az is a felére csökkenne?:))
2012. aug. 28. 02:12
 9/24 A kérdező kommentje:
Úgy értem azt, ahogyan az idő telik. :D
2012. aug. 28. 02:13
 10/24 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


De az elmúlt idő már nincs,míg a jövő idő még nincs!Az idő semmi másból nem áll,mint szemvillanásnyi pillanatok(nyilván a neve sem véletlen)sorozatából!

2012. aug. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!