Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet ez nálam? "Előre...

Mi lehet ez nálam? "Előre hallásról" még nem hallottam, mással is szokott történni ilyen?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy időnként úgy hallom, mintha csengetnének, de nincs az ajtóban senki.Aztán rövid idő múlva, kb negyed, félóra után tényleg valaki csenget!

Ez sokszor megesett már és az a lehetőség kiesett, hogy valaki a csengővel szórakozik, ugyanis olyankor is előfordul ez néha, mikor nem vagyok egyedül itthon , de a többiek nem hallják "az első" csengetést, csak én!Így persze már a család is felfigyelt erre a dilimre, hogy "előrejelzem" a váratlan vendéget.


Másik dolog:Néha előfordul, hogy hallom valamelyik családtag hangját, mikor nincs is a közelemben senki.

A tegnapi elég érdekes volt...Anyám a könyvtárban volt elég soká, egyedül voltam itthon a lányommal és macskámmal.Fél öt után kis idővel határozottan hallottam kétszer is, hogy anyám a másik szobában játékosan beszélget a macskámmal, mondja, hogy na szia, megjöttem.Meg hallottam, hogy a zörgős szatyrával babrál, meg valami pakolászást.Aztán nagy csend, és kb fél óra múlva ez megismétlődött.Akkor már kimentem, de a macskán kívül senki nem volt ott, szatyrot sem találtam, új könyveket sem.Kicsit elcsodálkoztam...

Aztán Fél 7 körül hazajött anyu, mondta, hogy ,már FÉL 5-KOR hazaért, de összetalálkozott odalent a szomszédasszonnyal és nem tudott tőle elszabadulni.

Kérdeztem, hogy feljött-e amikor hazaért, de állította, hogy nem és biztos nem ,hisz akkor már hamarabb felhozta volna a könyvekkel teli szatyrot is.

Tehát én akkor hallottam a hangját, mikor hazaért(a ház elé).De nem volt akkor a szobában és a macskával sem beszélgethetett, pedig én azt hallottam.Az időpont viszont stimmel.


Olyan is előfordult már, hogy valakinek teljesítettem a kérését, mielőtt még kimondta volna.Az illető meglepődött nagyon, de én is, mikor azt mondta, hogy ő csak AKART kérni, de nem mondta ki, én viszont határozottan hallottam a két fülemmel, amint hangosan kimondja, hogy kólát kér.


2012. szept. 7. 09:38
1 2
 1/14 Antimod ***** válasza:

Ez igen érdekes, de én sem hallottam még ilyenről.

Teljesen tisztán hallod a hangot? Összetéveszthető a valódi hanggal? Semmi különbség nincs?

2012. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Persze, hogy tisztán hallom, különben nem rohannék az ajtóhoz :D

Igen, rendesen hallom ezeket, ahogyan bármilyen más "fizikai" hangot.Bár anyu "hangja" tegnap, kicsit nyersnek tűnt, nem tudom ezt máshogy kifejezni és úgy hallottam, mintha közvetlenül a csukott ajtónk előtt beszélne,aztán pakolászna a szobájában.Ismerem a viaszos vászon szatyra zörgését és a fiókja hangját, ahogy kihúzza és ezeket is hallottam. viszont kicsit fura volt, mert nem láttam semmi mozgást.Gondoltam, biztos az előszobában van..Emlékszem, még mondtam is a lányomnak, hogy hazajött, de ő bele volt bújva a számító gépbe, szóval nem reagált rá...


Mondta anyu egyébként tegnap, mikor hazaért, hogy már borzasztóan unta az öregasszonyt, de nem akarta otthagyni, megsértőde.Nagyon szeretett volna már itthon lenni.

Lehet, hogy gondolatban már itthon járt és én valahogy erre éreztem rá?


Közben eszembe jutott még egy:Lányom bulizni volt, én aludtam otthon.Hajnal 2 órakor arra ébredtem, hogy sms-t jelez nekem a telefon.Azonnal megnéztem, de semmi nem volt a telón!Álmodtam volna?Hiszen még akkor is hallottam, mikor már nyitva volt a szemem!Na jó, visszaaludtam.Aztán hajnal 5-kor hallottam, amint lányom belép a szobába, aztán kimegy.Pár perc múlva kikászálódtam az ágyból, hogy kimenjek köszönteni, de sehol senki, mozdulatlanság, sötét mindenhol...Aztán kb 1 óra múlva tényleg hazajött.Elmeséltem neki fura éjszakámat és azt mondta,hogy hajnal 2 körül tényleg akart nekem sms-t írni, hogy indul haza, de aztán csak jó lett a buli és meggondolta magát.Aztán valóban 5-órára ért haza, csakhogy nem jött be a szobámba ahogy hallottam, sőt, a lakásba sem, hanem inkább lenn a padon beszélgetett a barátjával.


Szóval, ilyenek vannak...Tapasztaltam már sok fura eseményt,. de most ez a "hallás" dolog tett kíváncsivá, hogy mi lehet?

2012. szept. 7. 10:20
 3/14 Antimod ***** válasza:

Az egyetlen ehhez kapcsolható, amiről hallottam, az ilyesmi volt, de telefonhívás formájában. Tehát valaki gondolt arra, hogy felhívja egy ismerősét/rokonát - végül nem tette, a hívás furcsa módon mégis megtörtént. Ez később félreértésekhez is vezetett néhány esetben.

Ami összecseng, hogy néha a hívó fél hangja teljesen normális volt, néha ilyen "fémes hangzású" vagy nyers, ahogy te is írtad.

Ez az egyetlen jelenség, amiről hallottam, és kapcsolatba tudom hozni ezzel, de persze nagyon sok mindent nem ismerek még, ennyit tudtam segíteni.

2012. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
kössz nektek most rémálmaim lesznek :( úgy rémlik, hogy velem is történt már ilyen, de elég régen volt, és azt hiszem hogy telefoncsörgés. Meg az egyik barátnőm mesélte, hogy mentek az anyjával kocsival, amikor valami útakadályba keveredtek. Mondta magában, hogy 'ez mi...' és az anyja meg válaszolt rá, hogy 'nem tudom' vagy valami ilyesmi.
2012. szept. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
amúgy amikor az ember döntést hoz, akkor mindig létrehoz vele egy párhuzamos dimenziót (az elektronos mozgásával van összefüggésben, nem tudom pontosan de van kvantummechanikai magyarázata). Lehet, hogy ezekből a párhuzamos dimenziókból érzel át valamit (pl anyukád mégis hazajött, mégis kérték a kólát).
2012. szept. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Antimod ***** válasza:

"kössz nektek most rémálmaim lesznek :("


Nem kell megijedni tőle. Nem tudjuk ugyan még, hogy ez mi, de szerintem semmi ijesztő nincs benne azon túl, hogy ismeretlen. Sokkal inkább lenyűgöző.

2012. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyenek, de csak a párommal. Már egy másik kérdésnél leírtam őket, sokszor válaszolok arra a kérdésre, amit még nem tett fel, de fel akart. A legutóbbi eset tegnap volt, vacsoráztam, ő kint szöszölt, eszembe jutott, hogy kell még valami a konyhából, elindultam érte, ő meg jött velem szembe a dologgal a kezében. Még mondta is, hogy "Hozom." Pedig nem kértem, magam indultam el érte. Szerintem ez nem annyira ezotéria (bár ki tudja), inkább csak fejlett érzékek, nagyobb intuíció stb. Persze, ki tudja, hol a határ, és hol kezdődik az ezotéria. :)
2012. szept. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Antimod ***** válasza:

"Persze, ki tudja, hol a határ, és hol kezdődik az ezotéria. :)"


Az ezotéria itt kezdődik, mert a materialista tudomány tagadja ennek a létezését is. Intuíció? Magyarázd meg biokémiailag kérlek! :)


Mostanában gyakran fordul elő nálunk is otthon, hogy a párom éppen arról kezd el beszélni, amin éppen gondolkozom. Sőt, van olyan, hogy fél perccel előbb elkezd arról a témáról beszélni, amiről éppen ki szerettem volna kérni a véleményét.


Régebb óta ismert családtagjaimmal gyakran fordul elő, hogy egyszerre mondunk végig komplett mondatokat - szóról-szóra. Idegennel még sosem fordult elő ilyen.

Ez számomra utalás arra, hogy a telepátia létezik, csak nem tudjuk (még?) tudatosan használni.

2012. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Intuíció? Magyarázd meg biokémiailag kérlek!" Miért kellene megmagyaráznom? Angoltanár vagyok és nem biokémikus. Nem is tudom, hogy jön ez ide.


Ma egyébként ez történt velem: egy másik helységből hallottam, hogy SMS-t kaptam. Nagyon jellegzetes SMS-hangom van, elég hosszú is (le kellene cserélnem...). Viszont nagyon el voltam foglalva, el is feledkeztem az üzenetről. Kb. 20 perc múlva jutott eszembe, megnéztem a telefont, valóban volt SMS édesanyámtól. Konstatáltam, kész. Hanem kb. 10 perc múlva a telefonom csörgött.... volna, ha nem lett volna egész nap néma üzemmódban felejtve egy reggeli tárgyalás miatt. De én határozottan hallottam az SMS-t! És az idő is stimmelt. :)

2012. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
iszonyú érdekesek ezek a dolgok :) én is a párhuzamos valóságokra tippelek, de az is lehet, hogy nálad nem a harmadik szem, hanem a harmadik fül nyílt meg, mert olyan is van. Tényleg. Általában a szemmel együtt nyílik, külön ritkán... látni nem látsz semmit?
2012. szept. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!