Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet ez nálam? "Előre...

Mi lehet ez nálam? "Előre hallásról" még nem hallottam, mással is szokott történni ilyen?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy időnként úgy hallom, mintha csengetnének, de nincs az ajtóban senki.Aztán rövid idő múlva, kb negyed, félóra után tényleg valaki csenget!

Ez sokszor megesett már és az a lehetőség kiesett, hogy valaki a csengővel szórakozik, ugyanis olyankor is előfordul ez néha, mikor nem vagyok egyedül itthon , de a többiek nem hallják "az első" csengetést, csak én!Így persze már a család is felfigyelt erre a dilimre, hogy "előrejelzem" a váratlan vendéget.


Másik dolog:Néha előfordul, hogy hallom valamelyik családtag hangját, mikor nincs is a közelemben senki.

A tegnapi elég érdekes volt...Anyám a könyvtárban volt elég soká, egyedül voltam itthon a lányommal és macskámmal.Fél öt után kis idővel határozottan hallottam kétszer is, hogy anyám a másik szobában játékosan beszélget a macskámmal, mondja, hogy na szia, megjöttem.Meg hallottam, hogy a zörgős szatyrával babrál, meg valami pakolászást.Aztán nagy csend, és kb fél óra múlva ez megismétlődött.Akkor már kimentem, de a macskán kívül senki nem volt ott, szatyrot sem találtam, új könyveket sem.Kicsit elcsodálkoztam...

Aztán Fél 7 körül hazajött anyu, mondta, hogy ,már FÉL 5-KOR hazaért, de összetalálkozott odalent a szomszédasszonnyal és nem tudott tőle elszabadulni.

Kérdeztem, hogy feljött-e amikor hazaért, de állította, hogy nem és biztos nem ,hisz akkor már hamarabb felhozta volna a könyvekkel teli szatyrot is.

Tehát én akkor hallottam a hangját, mikor hazaért(a ház elé).De nem volt akkor a szobában és a macskával sem beszélgethetett, pedig én azt hallottam.Az időpont viszont stimmel.


Olyan is előfordult már, hogy valakinek teljesítettem a kérését, mielőtt még kimondta volna.Az illető meglepődött nagyon, de én is, mikor azt mondta, hogy ő csak AKART kérni, de nem mondta ki, én viszont határozottan hallottam a két fülemmel, amint hangosan kimondja, hogy kólát kér.


2012. szept. 7. 09:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Nagyon jókat írtok!Érdekes.

Harmadik fül?Na, ilyenről sem hallottam még.Igen, látni is szoktam különös dolgokat néha.A szellem jelenségtől kezdve jövőbelátásig minden félét tapasztaltam már, persze ez nem minden napos, de igen sokszor előfordult már életemben.Egyébként gyerek korom óta ilyen vagyok.

Nos, miközben ezt írogatom, eszembe jutott, hogy történt olyan néhányszor, hogy sokkal egyszerűbb hangokat hallottam, nem is gondoltam, hogy különös jelenségről lenne szó, csak furcsa volt...Például, még gyerek koromban történt, hogy egyszer felébredtem éjjel, nem tudtam visszaaludni és egyszer csak meghallottam, hogy többször becsapódik a konyhaablak, nagyon jól ismertem a hangját, nem lehetett mással összetéveszteni.Megijedtem, mivel a szél nem fújt, akkor mi a frász csapkodja?Nagy nehezen felébresztettem anyámat és kimentünk megnézni, de nagy megdöbbenésemre az ablak rendesen be volt csukva kilincsre, minden rendesen zárva volt, huzat se lehetett.Azóta is néha elgondolkozom ezen.

Aztán később néha előfordult velem hasonló, hogy hallottam valami zajt, ami furának tűnt, odahívtam valakit, hogy hallgassa meg ő is, de mire odaért az illető, addigra a zaj megszűnt, ez néha így egymás után többször is megismétlődött, nem csodálom, ha azt hitték szórakozom...

Mondjuk, nekem ez inkább úgy tűnt, mintha az ismeretlen eredetű zaj kimondottan "nekem szólna", na ez már kicsit nekem is ijesztő.

Na meg ha már harmadik fülnél tartunk, időnként arra ébredek, mintha valami zajongana a szobában, de ilyenkor már előtte, álmomban kezd valami nyomasztó érzésem lenni, aztán arra ébredek, hogy épp becsukódott a fiók, vagy csörög a papír az asztalon, meg hasonlók, aztán mikor fülelni kezdek hirtelen gyanúsan nagy csend jön.De ez már egy másik történet... :)

2012. szept. 8. 10:04
 12/14 anonim ***** válasza:
igen, létezik harmadik fül. Kevesen foglalkoznak vele, a legtöbben, akiknek nyitva van a harmadik szeme, nem is gondolnak bele, hogy azzal, mivel voltaképpen SZEM, nem hallhatnak semmit, mégis hallanak, nyilván valami más érzékszervvel. Ez több mint valószínű ajándék, legalábbis nekem úgy tűnt, nem bánod különösebben, hogy van.
2012. szept. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nah először is, ha az ágyban fekve gyerekkorban történik valami, az lehet simán álom is. Volt jópár tudatos álmom, meg alvásparalízis, valóságosabb, részletgazdagabb lehet, mint maga a valóság. :)

Az előrehallás pedig úgy tűnik, mintha mutterod gondolatait hallottad volna.

Ez nekem csajozáskor jönne jól, ugyanis csak ahhoz mennék oda, akinek bejövök. :)

2012. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ez angolul coincidence, azaz véletlen egybeesés. Hallasz vmit azt később vagy megtörténik, vagy nem. Ebbe mi a különleges? Tudod mennyi dolognak kell jól működnie/összejönnie , hogy egy nap egyáltalán ne hallucinálj? Jó soknak. Tudom hogy brutál különlefesnek akarod hinni magad, de ez átlagos a 10-40 éves életkorban(akinek amikor). Mondjuk azért javaslom, hogy keress fel egy orvost. Ha magadért nem, legalább a társadalomért.
2017. ápr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!