Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Magamnál voltam, de lefagytam,...

Evelin69 kérdése:

Magamnál voltam, de lefagytam, nem tudtam megmozdulni se és megszólalni se. Mi volt ez?

Figyelt kérdés
Ma elaludtam olyan dél körül, egyedül voltam itthon Anyum csak 4re ér haza. Felébredtem 2kor, mert hallottam, h bejött valaki az ajtón még az időt is megnéztem, csodálkoztam h hogyhogy itthon van már Anyum.. visszacsuktam a szemem és járkálást hallottam de Anya sehol..Aztán mintha valaki bejött volna a szobába, de a szememet sem tudtam kinyitni, megmozdulni se, megszólalni se tudtam .. aztán kb félmp vagy 1perc után tudtam csak, a sírás határán voltam. Nem anya jött haza és nem is volt senki a lakásban. A sírás határán voltam mikor magamhoz tértem..mitől vagy mi lehetett ez ? :S
2012. szept. 14. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szia!


Ez az alvásparalízis. Nem kell megijedni. Semmi baj nincs veled. Velem egyszer fordult elő. Késő éjjel megébredtem, a barátomnál aludtam és még ment a tv. Gondoltam, fel kelek és lekapcsolom, de nem tudtam megmozdítani se a kezem, se a lábam, de a szememet kitudtam nyitni és láttam (oldalt fekszem) a tévét és a szobát. Emlékszem, hogy mondtam magamban, hogy kelj fel, de az agyam nem engedelmeskedett. Az volt a szerencsém, hogy nem ijedtem meg, annak ellenére, hogy nagyon-nagyon rossz érzés volt, mintha nem lett volna kezem, lábam, mert valahogy éreztem, hogy ez majd elfog múlni és valahogy érdekes is volt,így ellazultam és "visszaaludtam" és csak reggel ébredtem fel. Kb. 22 éves lehettem. Állítólag ez főleg fiatalabb korban fordul elő.

2012. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Alvásparalízis.Előfordulhatnak közben különös tapasztalatok, hogy mi az oka, nem tudni pontosan, egyesek szerint hallucináció.Persze, ez is elképzelhető.De bármi is legyen,nincs okod félni.
2012. szept. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és a hallucinációtól sem kell megijedni,(úgy hallottad, mintha valaki bejött volna valaki a szobába)ez egyes alvás fázisokban előfordul, főleg, ha fáradt vagy. Vagy egyszerűen csak a fáradságtól Velem is volt ilyen, hogy feküdtem az ágyba, de még nem aludtam ( Ez egy másik eset) és mintha a nevemet mondta volna Anyu és hallottam a cipőkopogását, de, amikor kimentem a szobámból nem volt otthon senki. Ez is a fáradságtól volt és ez is csak fiatal koromban. Akkoriban például sokat voltam alvajáró is. Kimentem a szobámból és beszéltem a szüleimmel, a beszélgetés végére felébredtem.... Szóval ezek normális dolgok. Nem kell megijedni.
2012. szept. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is volt sokszor, sokféle különös tapasztalással vegyítve, aztán volt olyan is, hogy testen kívüli élménnyel folytatódott és élek még...Csak addig rémisztő, amíg nem ismered a jelenség okát.
2012. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 16 éves vagyok, soha nem beszélek álmomban és nem vagyok alvajáró, mélyen alszok mindig. Fáradt voltam de először volt ilyen ... nem tudom, a xanax válthatja ki ezt vagy ez csak úgy rám jött most ?? Mióta szedem, sosem volt még ehhez hasonló sem. És nem kell leszedni a fejem a xanax miatt, minimálisan szedem, orvos ajánlotta!
2012. szept. 14. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg kiválthatja a xanax is, mivel sajnos okozhat hallucinációt és nyilván az alvásod minőségét is megváltoztatja kicsit.De egyébként gyógyszer nélkül is nagyon sok embernél előfordul és te pont benne vagy abban a korszakodban, mikor ez a leggyakoribb.
2012. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Velem ez régen egy csomószor előfordult, mostanában meg soha(nem mintha hiányozna). Az volt a legfurább, hogy nem is volt nyitva a szemem, de mégis láttam, hogy mozog a kezem, vagy hogy egy öregasszony ül a széken és engem figyel. Máskor meg azt hallottam, meg láttam, hogy kinevet a húgom, hogy nem tudok megmozdulni. Olyan ijesztő volt néha. Állítólag pont az a lényeg, hogy nem szabad megijedni.
2012. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zusomJe ***** válasza:
dementor?
2012. szept. 15. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!