Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az hogy sok ember...

Miért van az hogy sok ember megtagadja Istent?

Figyelt kérdés
Én soha nem tenném azt. Én elhiszem és imádkozom is.
2012. szept. 16. 13:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Azért, mert "önlábunkon állni" az olyan férfias, macsós dolog, ezzel szemben folyton segítségért könyörögni az nem az. Ki-ki ameddig tudja, bírja, addig megpróbál Isten nélkül elboldogulni a világban. Ezt is lehet becsülni, értékelni. De sokszor eljön egy pont, amikor az Ember elbukik, és térdet, fejet hajt, az imádságban keresvén új erőt. És akkor... (de ez már más történet)
2012. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Sokak fejében az Isten,a vallás,és az egyház egyet jelent.Számomra három különböző dolog,valamelyiket el tudom fogadni,valamelyiket nem.
2012. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok isten is megtagadja az embert.
2012. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyik istent. A keresztények istenképe elég gyenge lábakon áll. A keresztényektől újabb istenek meg vallások a Sci-fi-t képviselik.


Nem szükséges az, hogy mindenki úgy képzelje el azt az egyébként emberi ésszel felfoghatatlan valamit, mint személyt.

2012. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ez kb olyan mint az ufó valaki hisz benne valaki pedig nem, azért mert valaki elbukott és imátkozott és siekült lábraállnia az nem isten miatt van hanem mert hitt és tök mind1, hogy önmagában vagy istenben azért sikerült neki mert hitt
2012. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy te mit és miben hiszel az a te dolgod.Az hogy másnak mi a képe az meg az övé.
2012. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 yossarian44 ***** válasza:
95%

Azért, mert Isten szerepe az ember életében egy kitalált szükséglet, a vaskori emberek egy csoportjának kétségbeesett kísérlete, hogy megnyugtassák magukat, hogy nincsenek egyedül a sötétben. Akkoriban minden törzsnek volt egy ilyen jellegű fantasztikus, de teljesen kitalált meséje, ami aztán ki is halt velük.


Azonban a héber törzsek írásos műveltsége, illetve az ókori Római Birodalom átjárhatósága és fejlettsége révén ez az egy hit igencsak terjedt, majd amikor egy Jézus nevű férfit meggyilkoltak, a hívei sosem látott erővel téríteni kezdtek, komoly underground vallássá váltak a többistenhitű Római Birodalomban, majd miután Nagy Konstantin államvallássá nyilvánította a kereszténységet, és a régi héber/keresztény iratokból (alaposan átválogatva) létrehozták a Septuagintát, majd a Vulgatát, amely aztán lehetővé tette, hogy a görög és latin műveltségű régiókban elkezdődhessen a tömeges keresztény hittérítés. A Birodalom bukása után minden irányba menekülő rómaiak aztán vitték magukkal a keresztény hitet, amely nem csak hogy elterjedt Európában, de alapja lett az azután következő politikai rendszereknek.


Ezért hisznek most az emberek még mindig Istenben. Mert egy több ezer éves politikai propaganda elhiteti velük. Ha az első válaszoló például Szaud-Arábiába születik, akkor most Allah dicsőségéről beszélne, ha meg Indiába, akkor több istenről magyarázna.


A vallás csupán geográfia, a régen regnált regionális politikai hatalmak túlélő támaszai, amelyek még mindig kapnak támogatást - nem úgy mint a feudális rendszerek, amik rájuk épültek. Ennek egyszerű oka, hogy illúziókkal kereskednek, a mennyország ígéretével, mert tudják, hogy úgysem jön vissza senki a halálból, hogy beszámoljon, hogy "Hé, a Mennyország nem is létezik!"


Könnyű olyat ígérni, amit aztán sosem tud senki számon kérni.

2012. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor elhangzott már de most van egy kis időm:

Mindenki szíve joga hogy hisz-e benne vagy sem.Nem mondhatjuk hogy létezik és azt sem hogy nem,mert sem cáfolni sem bizonyítani nem lehet a létezését.Persze aki hisz Istenben,nincs is szüksége bizonyítékokra ,mert feltétlenül hisz benne.Ezért időpazarlás azokat a kérdéseket boncolgatni,hogy Isten létezik-e.Erre nincs válasz.Te elhiszed más meg nem,mindenkinek joga van hinni benne és mindenkinek joga van elutasítani a létezését.

Az én személyes problémám Isten létezését illetően,hogy nehezen hiszek el valamit feltétlenül.Szeretem megérteni a dolgokat,mögéjük szeretnék látni.Erre való a tudomány és valószínűleg ezért is szeretem annyira a tudományt.A Biblia pedig még le is írja hogy ne akard megérteni,egyszerűen hidd el és kész.Ez az ami sok embernek nem megy,hogy egyszerűen higgye el a dolgokat(legalábbis szerintem).Szóval ha valami nincs alátámasztva,nem tudjuk bizonyítani,akkor az eléggé légből kapottnak is tűnhet(ez sok esetben megfigyelhető a rovatban)és ez a legnagyobb baja az embereknek a hittel.

A másik dolog hogy néha igen is erőszakosak szoktak lenni a hívők,és össze-vissza próbálnak mindenkit téríteni.Egyszer kaptam egy ilyen kis képregényszerűséget,amiben egy tudós azzal cáfolja az evolúciót,hogy a ló egyik ősének 8 pár,az utána következőnek pedig csak 6 pár bordája volt,és hogy ez mekkora butaság.Egy másik képregény arról szólt hogy egyszer megbukott a C14-es kormeghatározó és mekkora butaság az evolúció.Ez azért eléggé bosszantó dolog,ugyanakkor nevetséges is.Ha valaki még fogékony is a hitre és nem bánja ha megpróbálják megtéríteni ettől egy pillant elmegy a kedve.

Hirtelen ez a két dolog jutott az eszembe,remélem tudtam segíteni.

2012. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Azért mert régebben(közékor stb) amit nem értettek azt istennel akartál magyarázni.Például a germánok régebben nem értették a villámlást,ezért eggy istenhez kötötték az egész folyamatot(ez esetben Thor-hoz).Vagy a görögök,õk minden egyes természeti jelenséghez egy-egy kitalált személyhez kötöttek.

És a mai isten a regebbiek eggy ,,feltuningolt" változata

És már bocs de nem azt kell le néznni aki nem hissz ebben a humbugban,mert azt értem hogy valakinek van eggy egyfajta kabalája,az babonás kész ennyi...............de hogy valaki egy kitalált személyben higgyen,mint eggy agymosott birka,plussz még más embert tart ostobának mert nem olyan h@lye hogy ebben a sz@rban higgyen,az azér dúrva

2012. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 yossarian44 ***** válasza:
100%
Én még nagyon halkan hozzá tenném, hogy oké, hogy voltak emberek, akik állítólag próféták voltak, istenekkel, angyalokkal beszéltek, démonokat, varázslókat láttak, de azt nem árt tudni, hogy az ókorban rendkívül rosszul kezelték a paranoid skizofréniát, és szintén nem értették, hogy mi az a tömeghisztéria.
2012. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!