Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az hogy sok ember...

Miért van az hogy sok ember megtagadja Istent?

Figyelt kérdés
Én soha nem tenném azt. Én elhiszem és imádkozom is.
2012. szept. 16. 13:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Bizonyára azért mert nem létezik.
2012. szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Nem az a lényeg, miben hiszel. Hihetsz Istenben, a Sorsban, az Univerzumban, Önmagadban. Teljesen mindegy, minek hívod, a lényeg mindig ugyanaz: A HIT. Amiben hiszel, az működik. Ha hiszel abban, hogy Isten megvéd, meg fog védeni.

Az, hogy sokan megtagadják, az azért van, mert Ők másban hisznek.

2012. szept. 18. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Yossarian!


Meg kell állapítanom, hogy nagyon jók a válaszaid.

Viszont van egy dolog, amit nem értek. Már a második alkalommal látom a hozzászólásaidban, hogy "a vallás csak geográfia". Ezt pontosan hogy érted? A geográfia nálam nagyjából földrajzot jelent.

2012. szept. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 yossarian44 ***** válasza:

Igen, pontosan, földrajzot jelent. Ugyanis az egyén vallása nagyon erősen függ attól, hogy hova földrajzilag hova születik. Aki a nyugati világba születik, az jó eséllyel keresztény lesz. Aki mondjuk Afrika Szarvára, az valószínűleg muszlim, vagy kopt keresztény. Aki Indiába, az valószínűleg hindu, aki Észak-Koreába, az meg a Kedves Vezér két szivárványában fog hinni.


A legtöbb ember egyáltalán nem választja a vallását, hanem a környezete alakítja ki, pont úgy, mint az anyanyelvet. Az, hogy hova születtél, jóval nagyobb befolyásoló erő abban, hogy mi a vallásod, mint bármi más.


Ezért mondom azt, hogy a vallás geográfia.

2012. szept. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ehhez annyit tennék hozzá hogy például a muszlim vallás tiltja a sertéshús és az alkohol fogyasztását.Ennek is geográfiai okai vannak,mivel a muszlim vallás egy sivatagos helyen jött létre,ahol nincs túl sok víz.A vizet pedig a legjobban nehezen emészthető ételekkel és alkohol fogyasztásával pazarolni.Tehát ebben is fontos szerepet játszik a geográfia.
2012. szept. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Értem, mire gondoltok, köszi a válaszokat.
2012. szept. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 yossarian44 ***** válasza:
15-ös, jééé, erről én még nem is hallottam. Nagyon érdekes... :D
2012. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
én nem hiszek az istenben az én vallásomban az evulució játszik szerepet!
2012. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 a0511 válasza:

Azért, mert kételkedni könnyebb, mint elkötelezned magadat a hited mellett. Személyes tapasztalatból tudom, hiszen én is nagyon sokat küzdök ezzel a kérdéssel.


Sok embernek (s nekem sem) elég az, hogy vallásos családba születtem és erre neveltek. Rossz úton jár az, aki csak a gyermekkorban hallott, de meg nem értett mondatokat képes újra és újra felböfögni. Mindenkinek személyes tapasztalatra, személyes élményre van szüksége ahhoz, hogy őszintén hihessen Istenben. Van aki örökké keresi, de sosem lel rá. Ezért nem lehet hibáztatni senkit.

2014. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!