Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi történhetett azon az éjszakán?

Mi történhetett azon az éjszakán?

Figyelt kérdés

A lányom 4 éves, mindig is nagyon anyás volt és nem lehetett 5 percre sem egyedül hagyni sehol, talán fél egyedül, bár soha semmi rossz dolog nem érte, nem bántotta ijesztgette senki.Pár hete, lefekvéshez készültünk nyugodtan, minden a szokásos menetrend szerint, várta, hogy mellé telepedjek és olvassam végre a mesét.Egyszer csak teljesen váratlanul, minden ok nélkül kiparancsolt a szobából.Nem hittem a fülemnek!De ellentmondást nem tűrően

ragaszkodott hozzá, hogy egyedül akar aludni(életében először).Nem is értem, hogy lehettem olyan ostoba, hogy engedelmeskedtem neki, nem is kérdezősködtem sokat, miért, csak ráhagytam és átmentem a szobámba, ami a ház túlsó végében van.A villanyokat égve hagytam neki, csendben néztem a tévét.Ez 9-10 óra körül történt.

Valamennyi idő után , azaz kb 3-4 óra elteltével meghallottam, hogy sír, pontosabban üvölt.Sosem hallottam még így sírni!Mint az őrült, rohantam át a szobájába, az ágyán ült, belém csimpaszkodott, bújt hozzám, mintha valami elől bújna el!Kérdeztem tőle, mi történt?Erre még jobban sírt, teljesen magán kívül volt!Nagy nehezen valamennyire lecsillapítottam és mellé bújtam, de már nem nagyon aludtunk azon az éjjelen, csak kuksoltunk a takaró alatt.Meg akartam tudni, mi történt vele, de valahányszor rákérdeztem, újra elfogta asírás, ezért inkább hagytam.

Másnapra mintha elfelejtette volna a rossz éjszakát, vidáman telt a napja, én is elvoltam a saját dolgaimmal.Aztán eljött az este.Játszott a kislány az előszobában.A játékautója begurult a virágállvány alá.Nem merte kivenni alóla.Mondtam neki, hogy nincs ott semmi, vegye csak ki nyugodtan.Mivel tovább habozott, odamentem hozzá és lehajoltam az állvány alá, hogy kivegyem a kocsit, mondtam neki, kukucskáljon be , itt a kis kocsija.Bizalmatlanul lehajolt, ahogyan én, és akkor nem az állvány alá nézett, hanem az előszoba egyik sarka felé és akkor hirtelen ugyanolyan "sokkos" állapotba került mint előző éjjel és csak azt hajtogatta, hogy "lepergett a fal!"A falnál látott valamit, ez egyértelmű, én semmit nem láttam, csak mikor újra lehajoltam egy bizonyos szögből megláttam a fotelek mögött, hogy valóban le van peregve, bár nem értem, miért ijedt meg ettől.Alig bírtam megnyugtatni, akkor már engem is a frász kerülgetett, komolyan kezdtem magam is parázni!

Így utólag belegondolva, mikor első éjjel a lányom kiküldött a szobából, éreztem én is valami furát... olyan "más lett az atmoszféra".És nem értem, hogy feledkezhettem bele annyira a tévénézésbe, hogy eszembe sem jutott átnézni a szobájába, hogy mit csinál?!Nem is emlékszem a műsorra, mintha 4 órán keresztül csak ültem volna bambulva a tévé előtt.Sosem szoktam ilyet csinálni!Azt gondoltam, majd szépen lefekszik és alszik, csak az esemény után gondoltam arra, hogy egy félős gyermek sosem maradna önszántából egyedül és nem lenne képes úgy aludni.

Másnap, a kocsis jelenet előtt is, vígan játszott, és amikor begurult a kocsi az állvány alá.Akkor olyan hirtelen jött a változás, és megint, mintha "megfagyott volna a levegő"...

Nos, az események után még inkább fél egyedül.Hiába kérdezgetem finoman, mitől fél,teljesen elzárkózik,kifejezett rettegést látok rajta ilyenkor.Csak azt hajtogatja kétségbeesve, hogy nem szabad!Nem szabad beszélni róla!Láthatóan megfélemlíti, ha kérdezek az esetről, fél, hogy mi lesz, ha kiderül, mi okozta a félemét.Ilyenről még életemben nem hallottam, komolyan a hideg futkos azóta rajtam.Sosem hittem sem szellemekben, sem hasonlókban, de most úgy érzem van valami, amit nem lehet a gyerek fantáziájára ráfogni.

A falat letakartam azon a bizonyos helyen tapétával, azóta legalább el mer menni mellette, de szigorúan elfordul, meg ne lássa véletlenül, még így se.

Most már 5 percre sem lehet egyedül bent hagyni, érdekes módon kint jobban elvan.Egyedül felöltözni még néha nehezen megy neki, ezért sajnos, lenge benti ruhában áll ki a teraszra és ott vár, amíg a kertből vissza nem jövök.Bezárni nem akarom, és ha csak rövid időre ugrok ki, nincs mindig kedven naponta 25-ször fel-le öltöztetni pár kint töltött percért.Szintén érdekes, hogy a furcsa este óta fél elmenni (kívülről) a házunk ablakai mellett.Gyakran látom, hogy áll a háztól tisztes távolságban és az ablak vagy a beüvegezett veranda felé sandít, szemmel tartja.Azelőtt ilyet sem csinált.

Mi lehet vele?Mit csináljak?Aggódom!


2012. nov. 21. 09:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Biztos szellem volt! Adjátok el a házat és költözzetek el legalább 3 városnyi távolságba, akkor megszünik a gond! Söt... inkább gyújtsd fel a házat, hogy biztosra menj!


Ezt akarted hallani, nem?



Amúgy meg szerintem kamu a kérdés... ez olyan tipikus filmes sztori és elég gyenge is.

Ha meg nem kamu (amit kétlek), akkor dolgozik a gyerek fantáziája rendesen. Nem ártana talán pszichológushoz elvinni, hátha ott kiderül, hogy mitöl fél ennyire.


Amúgy pedig a pszichológus nem olyan negatív dolog, mint ahogy sokan beállítják, szóval ez nem sértés.

2012. nov. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni,hogy mitől retteg ennyire a kislány biztosan megijedt valamitől,ha nem változik a viselkedése inkább vidd el gyerekpszichológushoz mert többet segít mintha te is "szellemekkel" próbálod megmagyarázni a dolgot
2012. nov. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
meg azt is végig kellene gondolnod, hogy mi ment előtte a tv-ben, amit nem feltétlenül nézett, de a füle-szeme néha ott volt ... pl hiradó ... és abban mit láthatott, amit a saját kis világára átültetett és most fél tőle
2012. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs arra felesleges időm, hogy kamu kérdésekkel szórakoztassak vadidegeneket!

Persze gondoltam, hogy nem sok "magasröptű" válaszra számíthatok!

Említettem, hogy nem hiszek a természetfeletti dolgokban!De a gyermekem félelmeinek semmi reális okát nem látom, akárhogy is átgondolom.

2012. nov. 21. 09:55
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezen is elgondolkoztam, mit láthatott.Nos, Tv csak az én szobámban van, oda nincs bejárása, meg nem is érdekli, nincs ott semmi számára érdekes.Durva filmet még én magam sem nézek, ő meg pláne nem.Egyébként pedig jellemző rá, hogy ha valami látványtól, álomtól ijed meg esetleg, akkor azt azonnal elmondja, aztán nem foglalkozik vele.De amúgy neki nincsenek olyan tipikus félelmei mint sok gyereknek, hogy boszorkánytól, ördögtől, mumustól meg ilyen hülyeségektől félne, ezeken ő csak nevet.Az ovit szereti, őt is szereti mindenki, örömmel megy, szomszédba, rokonságba nincs senki aki bármivel is megijesztette volna valaha.Amúgy is elég kevés emberrel, ritkán találkozik.Állatoktól nem fél.Tulajdonképp vidám, zökkenőmentes gyerekkora volt mindeddig.Ja és semmit nem titkolt előttem mindeddig, és most nem mondja el, mitől fél!És nyugtalanít az is, vajon mit csinált azalatt a pár óra alatt, amíg egyedül maradt a szobájában?Arról sem mond semmit.
2012. nov. 21. 10:04
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából milyen válaszokra számítasz? Senki nem fogja itt tudni,hogy mi történt vele,mitől fél ennyire ahogy te sem tudod. A gyerekpszichológus legalább segítene feltárni a félelme okát amivel talán te is jobban előrébb jutnál.De azzal,hogy valaminek nem látod a reális okát és letudod annyival,hogy igen szellem volt biztosan többet ártasz neki mint segítesz
2012. nov. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Gyermekpszichológus kérdései nem fogják vajon még jobban megrémíszetni?Mert mint mondtam, kifejezetten nem szereti, ha a téma szóba kerül.A legfinomabb erre utaló kérdésekre is nagyon különösen reagál.
2012. nov. 21. 10:17
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért, az jó lesz neked, ha ezentúl mindig rettegni fog? Az lehet, hogy a pszichológusnál se akarna elöször beszélni, de ha érti a dolgát akkor már a reakcióból is sejthet valamit.
2012. nov. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, tényleg bármi lehetett, az aggodalmad mindenesetre érthető. Akármi történt is, ha nem javul a helyzet, továbbra is fél a kislányod, meg lehet próbálni a pszichológust, szerintem ártani nem árthat. Hátha ő rá tudja venni, hogy elmondjon olyasmit is, amit neked nem és így te is többet megtudsz. Legfeljebb, ha úgy látod nem segít, nem viszed többet. Azt nem hiszem, hogy rontana a dolgon.
2012. nov. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekpszichológus nem kérdezgeti hanem játszik vele.Különböző játékokkal,feladatokkal próbálja kideríteni a gyerek félelmeinek az okát.És természetesen talál rá megfelelő megoldást,hogy miként lehetne ezeket a félelmeket leküzdenie.
2012. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!