Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg van...

Szerintetek tényleg van olyan, hogy az ember bevonzza a pozitív dolgokat ha pozitívan gondolkodik?

Figyelt kérdés

1. nem tudtam, hogy hova írtam a kérdést :S

2. úgy értem, hogy pl ha pozitívan állok, hozzá valamihez,hogy jól fog sikerülni valami.. felvesznek az új munkahelyemre bejön? vagy akár összejövök a sráccal aki tetszik? jól sikerül a bulim.. ilyenek



2012. dec. 18. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen, működik.
2012. dec. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem.
2012. dec. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Attól,hogy pozitívan gondolkozol,még történhetnek veled negatív események is.A dolog lényege az,hogy jót vársz,és hiszed,hogy okkal történnek a dolgok,és jó irányban halad az életed.
2012. dec. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 2xSü ***** válasza:

Én úgy látom, hogy ez a vonzás törvénye részben működik, részben nem. Ha csak gondolsz rá, hogy sikerülni fog valami, az puszta álmodozás, és ugye az álmodozás az élet megrontója…


Az, hogy pozitívan gondolkodsz, az erőt, hitet ad ahhoz, hogy kitartó legyél, hogy ne add fel, hogy megtedd azt, amit meg kell. Valószínű ez volt ennek a tanításnak az eredeti értelme, és ebből lett valami nagyon félreértett „vonzás törvénye”. Gyanítom, hogy egy szimbolikus tanítás szó szerinti értelmezéséből indult ki, ami nyakon lett öntve egy jó adag áltudományos halandzsával.


Ugye senki nem gondolja, hogy fogyni fog, pusztán azért, mert azt gondolja, miközben továbbra sem mozog és továbbra is ugyanazt eszi, ugyanolyan mennyiségben. De aki elhiszi, hogy tényleg fogyni fog, az neki is áll fogyókúrázni, illetve sportolni, mozogni. Nem fogja feladni, ha egy hét után nincs mérhető változás, nem fogja feladni, ha kényelmetlen a dolog.


Ha elhiteted magaddal, hogy össze fogsz jönni a sráccal, akkor magabiztosabb, kiegyensúlyozottabb, tehát vonzóbb leszel előtte, tehát segíteni fog. Ha elhiteted magaddal, hogy felvesznek az új munkahelyre, akkor az meg fog nyilvánulni a tetteidben, viselkedésedben, és ez fog segíteni.

2012. dec. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Van az a mondás, hogy a hit hegyeket mozgat. Ha eltekintünk a vallásos hókuszpókusztól akkor is:


-Optimista hozzáállással nagyobb az esélyed elérni a céljaidat.


-Optimista hozzáálással eleve jobban kezeled a stresszt


-Optimista hozzáálással eleve jobban érzed magad mint egy pessszimista.

2012. dec. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van benne igazság.

Meg kell látni a jót a rossz dolgokban is.


Ez viszont nem azt jelenti, hogy a rossz dolgokról hazudni kell magunknak, hogy "Pozitívan gondolkodom, tehát nincs is semmi baj."


Ez önbecsapás.


Viszont keresni kell a jót, és a megoldást a rossz helyzetekre, úgy, hogy hiszel abban, hogy megérdemeld a jó életet.

2012. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én hiszek benne. egyszerű kvantum fizika amit én se értek:D szerintem nézd meg a "mi a csudát tudunk a világról?" című filmet az viszonylag érthetően elmagyarázza
2012. dec. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, működik, de ne csodát várj. Az előttem szólóknak igazuk van. Én agykontrollt is végeztem, ott is megmondták, az eredményért tenni is kell valamit. Ha megnézed, a vonzás törvénye sem az öledbe pottyantja a dolgokat, hanem általa úgy alakulnak a dolgok, hogy elérhesd célodat. Nagyon fontos, hogy higgy benne, de végső soron neked kell cselekedned.


Más kérdés, hogy én pl. pusztán a "gondolatok erejével" eltüntettem a kezemről a szemölcsöket, miután előtte semmilyen krém vagy trutyi nem használt.

2013. ápr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Nekem mindig azt mondták, hogy "minden az agyban dől el". Szerintem itt arról van szó, hogyha tudatosítasz egy célt magadban, akkor kitartasz mellette és küzdesz érte.
2015. márc. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!