Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ugye megint nem lesz semmi...

Ugye megint nem lesz semmi következménye a hisztériakeltésnek?

Figyelt kérdés

Na sikerült túlélni egy újabb világvégét, pedig idén aztán tényleg rendesen ment a hülyítés a médiában is. Külföldön volt olyan (talán Kínában), aki eladta a házát, aztán elherdálta az összes pénzét, mert úgyis vége lesz a világnak... Aztán ott vannak a "bunkeresek", na meg olvastam hogy tegnap Ukrajnában valaki fel is gyújtotta magát. Több öngyilkosság remélem nem történt emiatt, bár könnyen elképzelhető.

Persze valamilyen szinten egyet tudok érteni azzal, hogy akik ezt elhiszik azok meg is érdemlik, de sajnos hiszékeny emberek mindig lesznek, akiket könnyű félrevezetni.

Inkább az ilyen Pataki Attila féle s*ggfejeket kéne már végre felelősségre vonni, hogy ezt mégis hogy gondolták. Meg az idióta bulvárlapokat, akik aztán megmondták a tutit a világvégével kapcsolatban. Ilyenkor persze már mindenki kussol, és semmi következménye nem lesz a hisztériakeltésüknek.

Szerintem ezzel valamit kezdeni kéne, hogy ne lehessen büntetlenül ezt csinálni, mert már most kezdik gyártani az újabb elméleteket. Ti mit gondoltok?



2012. dec. 22. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, ha elkezdik betiltani, valami akkor is ki fog szivárogni, márpedig akkor a reagálás: ha ennyire titkolóznak, csak lehet benne valami, tehát higyjük el!


És a végeredmény ugyanaz!

Aki akarja hisz nekik, aki úgy van vele, hogy egyszer, valamikor, valamiben úgyis meghalunk .... majd látjuk mi lesz belőle.

2012. dec. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként ez tényleg kimeríti a rémhírterjesztés fogalmát. "Btk. 270. § Aki közveszély színhelyén nagy nyilvánosság előtt olyan valótlan tényt – vagy való tényt oly módon elferdítve – állít vagy híresztel, amely alkalmas az emberek nagyobb csoportjában zavar vagy nyugtalanság keltésére, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Persze, ugye ez nem mindenkire vonatkozik...

2012. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy halottam , hogy kínában több embert is börtönbe zártak mert a világvégét híresztelték .



De szerintem akárhány embert lecsukhatnak , mindig lesznek olyan emberek akik ki találják és hisznek is majd benne .

Eddig már 6 új dátumot halottam , hogy mikor lesz világvége .

2012. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Eléggé meg szivatták ..az embereket ezek a maják..:D
2012. dec. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, a hülyeségnek semmi sem szab határt. De ha Ukrajnában mondjuk megbüntetnék azokat az újságokat, stb., akik ezt elkezdték terjeszteni - aminek a következménye a férfi öngyilkossága -, akkor legközelebb talán elgondolkoznának hogy megéri-e. Mert itt nem azzal van a baj, hogy itt a gyakorin vagy valamilyen fórumon 1-2 ember irkálta a hülyeségeit, sokkal inkább az hogy a sajtó is beszállt ebbe.
2012. dec. 22. 11:57
 6/7 A kérdező kommentje:
Az előzőt az 1-esnek írtam.
2012. dec. 22. 11:58
 7/7 anonim ***** válasza:

az tényleg nem fair, h a média (helyenként és némelyik) rátett egy lapáttal a hisztériakeltésre. de azt azért tudni kell, h média ide v oda, van egy embertípus, aki hinni akar és mindig is ki fogja találni, h miben lehet. kiváló példája ennek ez a friss kérdés. máris van "ésszerű" magyarázat a világvége elmaradására:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__3786..

2012. dec. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!