Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Próbáltatok már belegondolni,...

Próbáltatok már belegondolni, hogy a lélek létezése elég paradox és részleteiben megdőlni látszik? Az okfejtés lent. (nem akarok provokatív lenni, csak szeretném, ha ezeken mindenki elgondolkozna)

Figyelt kérdés

Nézzük meg logika alapján. Most tényleg el bírjátok képzelni, hogy minden élőlénynek van lelke? Akkor ugyebár minden sejtnek van lelke. Szóval akkor még a saját csontsejtjeinknek is van? Nem fura ez egy kicsit?


Emellett milyen szerveződési szintnek nincs már lelke? Ha sejtnek van, akkor a vírusnak is illene, mert lehet, hogy a mai definíciónk szerint nem élő, de attól még élő tulajdonságokat mutat. Azonban a szivacsos agysorvadást okozó prionnak is kell ám. Vagy hol a határ, és miért pont ott.


Még a sejteknél az is érdekes, hogy mikor osztódnak, akkor kettéválik a lelkük? Majd 2 hatványaira bomlik tovább?


Továbbá igen valószínű, hogy a jövőben öntudatra ébredt robotokat fog az emberiség gyártani, amelyek még nálunk is intelligensebbek lesznek. Még élőnek is tekinthetjük őket, hiszen nyílt termodinamikai rendszerként anyagot cserélnek a környezettel, és reprodukálni is tudják magukat. Nekik lenne lelkük ilyen szervezetten, vagy ezt kizárjátok, és inkább azt mondjátok, hogy egy sokkal egyszerűbb sejtnek van lelke inkább.


Továbbá érdekes módon a tudomány még nem tudta kimutatni a lelket. A galaxisunkat összetartó fekete anyagot sem tudja kimutatni, de legalább felismerte, pedig egy egész galaxist egyes jellemzőiben feltérképezni sokkal nehezebb, mint egy embert. Valahogy itt a földön nem sikerült ilyet találni.


Egyesek azt mondják, hogy a lelkek a halál után egy másik emberbe száll. Azonban ha kihal az emberiség, akkor hova megy ez a sok lélek? Az állatokba?


Végső gondolatként pedig csak annyit, hogy maga a lélek teljesen szükségszerűtlen, nem is értem minek találták ki. Az ember és minden élőlény tökéletesen működik biológiai és kémiai folyamatok során. Minden egyes jelenség magyarázható materialista elven.



2013. jan. 15. 18:22
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Most nem, de általában szoktam nyitottat játszani, mert érdekel a más nézetű emberek véleménye, aztán pedig feldobva nekem a magas labdát valahogy nem bírom megállni, hogy bekérdezzek. :)

Aztán pedig ha normálisan megmagyarázzák, akkor ok. Például Jehova tanúinál szépen levezettem, hogy tök felesleges nekik téríteni, mivel úgyis minden valamirevaló ember a földi halhatatlanságba jut a feltámadáskor, a bűnözőknél pedig csak elenyésző sikert tudnak elérni, így közel sem éri meg az energiát.

Pár egyik felet sem meggyőző állítás után valaki beírta, hogy Jézus ezt adta nekik parancsba egy bibliai részben. Erre mondtam azt, hogy ez teljesen meggyőzött, mert ők a Biblia tanítását követik, és ha ez a parancs, akkor teljesen érthető az igyekeztük.


Ezek a viták nem feleslegesek teljesen, bár tényleg sokszor nincs végük. Azért egy kis plusz ismeretet szerez az ember, és ez mindenképp hasznos. Ezek mellett én ezeket marhára élvezem. :)


Nagyon érdekes a kérdésed, hogy mégis mi a jó ebben, hogy itt szaporodunk, mi célt szolgál ez egyáltalán.

Erre csak úgy kigondoltam egy elméletet jókedvemben még régebben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Amúgy az élet szerintem nem rossz attól, hogy küzdeni kell, és csak az éli meg szenvedésként, aki nem sikeres, és még kiutat sem lát ebből. Szerintem ezt te sem gondoltad teljesen komolyan, mert akkor már a temetőben feküdnél.

Kicsit tudományosabban az abiogenezis során azok a molekulák maradtak fent elméletileg, amelyek életképesebbek voltak, és tudták reprodukálni önmagukat. Ezekből lettek a sejtek. A többsejtes szerveződéseknél is csak azok maradtak fent, amik szaporodtak. Ez már a bonyolultabbaknál egy fajfenttartási ösztönné alakult, egyfajta hormonális érzelemmé. A halál pedig az élet velejárója, egyfajta megközelítésből ha nem a természetes öregség végez az emberrel, akkor a rák, de ezt most hosszú és bonyolult lenne kifejteni.


Ez még nem válasz teljesen a kérdésedre, annyit lehet mondani, hogy így alakult. Ha ennek van valami magasabbrendű értelme, akkor azt senki se tudja, bár lehet, hogy a linkelt kérdésemnél pont beletrafáltam. :)

2013. jan. 15. 23:52
 12/25 anonim ***** válasza:
Igen, az így alakult, azért nem teljes válasz. :) Csak azt mondom, hogy annyira sok mindent nem értünk még és én tényleg semmi tudományosan megmagyarázható értelmét nem látok a fajfenntartásnak, cél nélküli, nem vezet sehova. Úgyhogy vannak még kérdések és ez csak az egyik.
2013. jan. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Azért, azt szeretném megkérdezni azoktól akik ennyire biztosan állítják, hogy ilyen dolgok nem léteznek, hogy amikor a párodnak azt mondod szereted, akkor hozzáteszed, hogy egyfajta fajfenntartó biológiai érdekből?:)Vagy van más is mögötte? Érdekes dolgok ezek..mert akkor ezek az emberek nem nézhetnek igaz szeretettel a családjukra mert a "logika" azt diktálja hogy csak azért szeretjük őket mert ez is biológiai/kémiai okokból alakult ki a fajfenntartás érdekében.

Egyébként nem látom be hogy miért kéne a világban mindennek "logikusan" működni, ugyanis még a természettudományokban sem működik minden logikusan.

2013. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

1. Részleteiben megdőlni látszik? Nem. Részleteiben az tud csak megdőlni, ami valaha (tévesen) igazolást nyert. A lélek létét sosem igazolták, tehát nincs minek megdőlnie. Nem kötekedésképp, csak rámutattam ;)

2. Nehezen lehet értelmesen vitázni a lélekről, mert definiálatlan, szubjektív fogalom, értelmezése és elfogadása a hit kérdése. Aki nem hisz benne, annak egyértelmű, hogy nincs, mert sem a logika, sem a józan ész, sem a tudomány nem talál indokot rá. Aki hisz benne, az pedig ellenőrizhetetlen, paradox vagy kitérő választ ad.

2013. jan. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Én amikor exbarátnőmnek azt mondtam, hogy szeretem, akkor természetesen hozzátettem, hogy ezek csupán kémiai folyamatok az egészséges utódnevelés céljáért. :D


Na ne hülyéskedjünk, a lényeg, hogy mi is emberek vagyunk, ugyanúgy érzünk, csak tudjuk az érzések mivoltját, akár haragszunk, bosszúra éhezünk, vagy szeretünk valakit. Semmi mást nem kell belemagyarázni, a biológia a kémiával karöltve ezeket meg tudja magyarázni, felesleges keresni bármi mást.


Igazából minden logikus az ok-okozati következtetéseket tekintve, max nem tudjuk a miértjét. A női gondolkodásnak is van logikája, de azt pszichésen kell megvizsgálni, és nem az alapvetően jónak tartott gondolkodás szemszögéből.


A férfi mellbimbó sem tűnik nálunk logikusnak, hiszen nem használjuk semmire. Viszont szerintem egy nő sem lenne szívesen egy mellbimbó nélküli emberrel a megismerés folyamán, tehát a mellbimbó fennmaradt.

2013. jan. 16. 14:41
 16/25 anonim ***** válasza:
Na itt van némi tévedés.A férfi mellbimbólya nem a nő számára tetsző kinézetet biztosítja.A férfi mellbimbó az egyedfejlődés (magzati korról van szó) végterméke.Mikor megtermékenyül a petesejta jövendő utód még nő nemű .A 14. hétig mikor az Y kromoszóma elkezdi kifejteni hatását.Addigra pedig a női szervek már kialakulnak és már nem fejlődnek vissza.A herezacskók például a női szeméremajkakból fejlődnek ki.Tehát itt nem a "tetszik" miatt van.
2013. jan. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
A lélek nem jó szó, nevezzük tudatnak, és lássuk be, hogy csak tippelünk, amikor azt mondjuk, hogy a tudat az agyműködés eredménye. Valami kinéz benned a világra, valami sosem öregedő (senki nincs, aki ne érezné ezt a kortalanságot), valami, ami több, mint "ez a test", több, mint folyamatok összjátéka. Amikor csak vagy, semmit se gondolsz, semmivel nem foglalkozol, akkor megnyilvánul előtted. Persze nem rögtön. Ez egy egyszerű meditáció: semmi más nem történik, csak a Figyelő (Te) megfigyeli a figyelmét. Ne hidd, hogy pontosan értelmezted! Tapasztalni lehet. a józan ész rendszerint akkor se fogja fel. Magyaráz, de nem tudja biztosan. Próbáld ki, teljes nyugalomban, kényelmesen elhelyezkedve figyeld a Szemlélőt, aki azonos veled! Idő lesz a gondolatok nélküli állapot elérése is, nem egyszerű feladat. A leggyorsabb út, hogy hagyod a gondolataidat jönni-menni, nem kezeled sajátodként őket. Néhány jól sikerült "Figyelmet figyelő Figyelem" meditáció után már tapasztalod, hogy több vagy elménél, van egy névtelen plusz, aminek nemigen sikerül nevet adni... Meglesz a következménye a hétköznapokban is, ha nem téveszted szem elől, mi vagy a meditációbeli tapasztalat szerint. Mintha végre jelen lennél az életedben. Nem kis dolog! :)
2013. jan. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

16-os:


Mi két külön dologról beszélünk, legelőször akartam is írni, mert azért mégis kapcsolódik a kettő egymáshoz, de feleslegesnek tartottam ezt kifejteni, mivel én az evolúciós fennmaradásáról beszéltem ennek a résznek, te pedig az alapvető kifejlődéséről.


17-es:


Most mondhatnám, hogy nem győztél meg, de amíg nem próbáltam ki az efajta meditációt, addig igazából véleményt se tudok mondani, de szerintem túl van kicsit misztifikálva a gondolatod.

2013. jan. 17. 08:56
 19/25 anonim ***** válasza:
A mellbimbós dologgal nem értek egyet, mert ha a nő eleve úgy ismeri a férfit hogy mellbimbó nélküli akkor kiröhögné ha meglátna egy mellbimbós férfit..az meg szerintem túlzás hogy azért maradt fenn a mellbimbó hogy a nők ne fanyalogjanak, ez elég érdekes indok lenne, meg furcsa elgondolás az élettől...mármint ilyen szinten felesleges...
2013. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

egyébként a barátnőd biztos örülhetett amikor ezt mondtad neki:DDD

Lehet hogy veled nevetett vagy még azt is mondta hogy egyetért, de hidd csak el nekem belül nem úgy gondolja...de igazából ki hogy fogja fel...ennyi erővel nem is kéne párokban leélni az életünk, együtt megöregednünk, a férfi marad pár évet a nővel amíg a gyerek fennmaradása biztossá válik és aztán mehet a lecsóba a következő nőhöz..ezeks zerint együtt leélni az életünket, megöregedni és szeretni egymást értelmetlen...biztos jó lesz az öregkorod:DDD

2013. jan. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!