Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti akik hisztek a természetfel...

Ti akik hisztek a természetfelettiben, miért teszitek?

Figyelt kérdés

Például akik hisznek a jósoknak, miért teszik?


Szerintem:


a jósok csak jól tudják alkalmazni az emberekre a Forer-hatást.


a szellemek, amelyek tárgyakat mozgatnak csak olcsó trükk.


az álmok a felgyülemlett emlékek elengedése


akik istenekről, istennőkről, szellemekről, UFO-król beszélnek, csak sok a szabadidejük, és szeretik kihasználni a naiv embereket.



2013. márc. 5. 15:53
1 2 3
 1/22 Antimod ***** válasza:
100%

Látom, érdekel téged a téma.

Kezdj el utánajárni, és nagyon érdekes dolgokra fogsz bukkanni. Ezt az utat mindenkinek meg kell járnia előbb vagy utóbb.

Tedd félre minden előítéletedet, de a naivitásodat is! Próbálj meg objektíven megítélni mindent! Van-e benne ellentmondás? Mennyire függ össze más hallott/olvasott elmélettel?

2013. márc. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Mert így vetik le magukról a felelősséget. Pl. nem sikerült valami->jaj biztos a rossz szellemek voltak vagy a sors.
2013. márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

2. Válaszoló nagyon vicc magyarázatot adott.xD

Én azért hiszek a természetfelettiben, mert így sokkal jobbnak, szebbnek látom a világot.

És nem teljesen valószinűtlen, a természetfeletti létezése, akkor meg miért ne hinnék benne?

Főleg, ha még jobbá, szebbé is teszi az életemet.

2013. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Azokkal valóban nem tudok "hasonulni", akik jóslatok alapján élik az életüket...Ráadásul ezt az EZO TV -s jósok színvonalas brigádjától várják, horribilis összegekért...


Ami az álmokat illeti, úgy gondolom jó kora igazság tartalma van az álláspontodnak.


De, összeségében egyöntetűen kizárni "természet feletti" dolgok létezését szerintem könnyelmű kijelentés, DE HANGSÚLYOZOM, ez az én egyéni szubjektív véleményem.


Nyilván, ha leesik itthon egy pohár a polcról, akkor én is körbe járom az összes fizikai (azt hiszem ez a jó szó) lehetőséget, hogy nem-e mechanikai hatás érte...pl egy könyv borult fel, lökte meg a poharat és hasonlók...Ha!!! Nem találok erre magyarázatot, akkor nem kezdek el imádkozni, szellemírtókat hívni... Nyugtázom, megtörtént, hátha később fellelek magyarázotkat, okokat a történésre.


Én azon az állásponton vagyok, hogy szerintem létezhet olyan dolog(nevezzük: nem anyagi világ), amiről nincs tudományos oldalról egyértelmű /semmilyen (?)/ bizonyítkékunk.(legalább is számomra)


Emellett olvasgattam a témában és arra jutottam, hogy nagyon sok esetben vannak olyan dolgok, melyet ezoterikus oldalról körül beszélnek, a lényegre mutatás nélkül, tudományos oldalról körbe vizsgálják, magyarázzák, de ugyan csak nem meggyőző magyarázatokat találva.


Tehát, próbálok nyitott szemmel járni, fogékony lenni dolgokra, de azért van egy határ, amikor azt mondom, hogy oké, higgy ebben és ebben, jó, hogy tudok erről is, de nekem ez sok(k)...


Üdv.

2013. márc. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

És te miért nem???

Azt mondod hogy a szellemek olcsó trükkök... Hát, tavaly ősszel ránkgyújtották a házat.. Ez nem volt valami olcsó.. Ja, és még mielőtt megkérded, nem volt semmi olyasmi ami a lángot adhatta volna, sem zárlat vagy ilyesmi. Csak egy gyertya égett az asztal közepén, de nem volt se eldőlve se valami gyúlékony anyag közelében, és a tűz közben is érintetlenül a helyén volt, ráadásul a konyha másik felében... Ez olyan hajnali 1 körül volt, ha nem megyek ki inni, akkor nem veszem észre hogy ég a falvédő, és ki tudja mi történik. És másnap észrevettem h a tűz helyén egy tisztán kivehető ember alak égett a falra.. A képet felraktam netre ha akarod keresd meg.

A jótevő a ház előző tulaja lehetett, ők épitették a házat, és itt is haltak meg benne. Valszeg nem akarják nekünk adni^^


Meg ott van az egész világegyetem. Honnan került ide? Mekkora? Hány éves? stb... Az egészből csak annyit tudnak a tudósok hogy mi itt vagyunk a Naprendszerben. 8 bolygót ismerünk azt annyi. És annak ellenére hogy egy galaxisban (pl. Tejútrendszer) több milliárd bolygó és csillag van, és az univerzumban szintén több milliárd galaxis, ők biztosan tudják hogy NINCS ÉLET, csak ezen a bolygón. -.-

Az univerzum még mindig nő és azt sem tudják hogy honnan kapja ehhez az energiát, ezért elnevezték SÖTÉT ENERGIÁNAK xd Azt is kijelentették, hogy ez a bizonyos sötét energia ellent mond a fizika törvényeinek, viszont nem hisznek a természetfeletti dolgokban mert ellent mondanak a fizika törvényeinek ..


Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy még annyi minden van amit még a legeslegeslegokosabbak se tudnak, és amit nem tudnak arra azt mondják NEM LÉTEZIK.

Gondolj bele: Régen azt hitték a Föld a világ középpontja és aki mást mondott azt máglyára küldték. Mára meg kiderült h akit elégettek annak vlt igaza..



NA EZÉRT HISZÜNK A TERMÉSZETFELETTI DOLGOKBAN!:D

2013. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Na utolsó te tipikusan az az ember vagy aki kiterjeszti a saját hülyeségét az egész emberiségre.


Valószínűsítem hogy megnéztél egy natgeós műsort a világegyetemről és ettől már szakértőnek érzed magad.Hát persze.45 perc (közbe 5 millió reklám) alatt az ember nyílván mélyen tájékozott lesz az elméleti fizikában.Valamint elmondanám még azt hogy ezeket a műsorokat olyan szintre lebutítják hogy még egy 7.-es is egész jól megérti.Tehát ne erre alapozz.Ha már kiolvastál egy két John Gribbin,Michio Kaku,Gamow ,vagy Hawking könyvet na akkor alkoss véleményt.


Különben az amit elmondtál a "edigi tudásunkról" azt sejteti hogy még a Wikipédiát se olvastad el a témában.


Miárt nem mész el egy szakemberhez akitől ezeket megkérdezheted?Ha Pesti vagy akkor ott vann például a Polárisz csillagvizsgáló .Ott rendszeresení vannak szakkörök.És ott profi csillagászok tartanak szakköröket.Ott nyugodtan felteheted ezeket a kérdéseket.


És amit a tűz dologról mondtál.Hát bocs de így anonim emberek szavának nem dőlök be.És ez aranyos volt."feltettem internetre,keresd meg".Nehogy belinkeld...Neeeeeee...Inkább mi keressünk mindenféle segítség nélkül.

2013. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kedves #5


Giordano Bruno az egyetlen akit máglyára küldtek, mert azt mondta, hogy a Föld csak egy jelentéktelen kis semmiség az Univerzumban, de ő más hülyeségeket is mondott.


Galilei-t nem égették el.

2013. márc. 5. 20:38
 8/22 Diavolino44 ***** válasza:

Írhatnék ide oldalakat.

A csak a legfontosabbat, amikor meg fogsz halni akkor te a poklok poklát fogod átélni, és könyörögni,hogy nem akarsz elmúlni. Én mosolyogva megyek vissza az Istenhez.


Mielőtt, bárki belekötne,hogy nem fog. Akkor ilyenkor jut eszembe, egy szívsebésszel készített beszélgetés. Ahol elmondta, hogy közel 300 műtéten van túl, és műtét előtt a legmateriálisabb ember is vallásos lett. No Comment.

2013. márc. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Általában a materialisták úgy gondolják, ők az okos, nem átverhető, józan gondolkodású emberek. De én úgy gondolom, hogy a materiális világ csak egy szegmense, csak egy rétege, sőt talán csak parányi része az Univerzumnak. Az Univerzum nemcsak kiterjedésében végtelen, hanem pl. halmazállapotban, sűrűségben rezgésszámában is. Tehát ha csak abban hiszünk, amit láétunk, hallunk, meg tudunk tapintani, akkor beszűkűlt, vagy helyesebben nem kiterjedt a gondolkodásunk. Eleinte, mint a kisgyerek, csak a magunk házatáját kell ismernünk, de később ki kell nyitni a tudatunkat a tágasságra.
2013. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

1. Telefonon vagyok, nem tudok linkelni!!! Facebook-on keresd meg a 'Szellemek' nevű oldalt, ott fent van a kép.


2. Ezzel az univerzumos cuccal arra akartam kitérni, hogy még a teljes méretét se ismerik, de ők biztosan állítják hogy NINCS élet más bolygókon. -.-

2013. márc. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!