Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti akik hisztek a természetfel...

Ti akik hisztek a természetfelettiben, miért teszitek?

Figyelt kérdés

Például akik hisznek a jósoknak, miért teszik?


Szerintem:


a jósok csak jól tudják alkalmazni az emberekre a Forer-hatást.


a szellemek, amelyek tárgyakat mozgatnak csak olcsó trükk.


az álmok a felgyülemlett emlékek elengedése


akik istenekről, istennőkről, szellemekről, UFO-król beszélnek, csak sok a szabadidejük, és szeretik kihasználni a naiv embereket.



2013. márc. 5. 15:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

A másik dolog meg, hogy:


Neked van valami közöd ahhoz hogy mások miben hisznek? Hogy jössz te ahhoz hogy megkérdőjelezd azt, amiben mások hisznek??? Nekik ez okoz boldogságot, neked meg a protonok számolgatása az atomokban.

Meg ha jól értelmeztem, a kérdező arra kíváncsi, hogy miért hiszünk az ilyenekben. És nem pedig arra, hogy TE miért nem.. Ha nem hiszel az ilyen dolgokban, akkor mit válaszolgatsz az EZOTÉRIA topikban? Olyan topik is van hogy TUDOMÁNY, menj oda oszt ott oszd az észt. Mi sem kommentelünk az atomfizikához, mert minket az nem érdekel. Ha lehet te is tartsd már magad ehhez -.-

2013. márc. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Kedves Diavolino44:


Engem nem érdekek ha meghalok, és hidd el nem fogok sírni. Sőt.

2013. márc. 6. 11:34
 13/22 A kérdező kommentje:

Kedves RoD:


Kíváncsiságból tettem fel ezt a kérdést. Nem kell leharapni a fejemet.

2013. márc. 6. 11:35
 14/22 A kérdező kommentje:

"Az univerzum még mindig nő és azt sem tudják hogy honnan kapja ehhez az energiát, ezért elnevezték SÖTÉT ENERGIÁNAK xd Azt is kijelentették, hogy ez a bizonyos sötét energia ellent mond a fizika törvényeinek, viszont nem hisznek a természetfeletti dolgokban mert ellent mondanak a fizika törvényeinek .."


Attól, hogy az Univerzum növekedésben van, attól nem kell feltétlenül természetfelettire gondolni. A mostani fizikával MÉG nem lehet megmagyarázni, de talán a jövőben képesek leszünk erre. Ne felejtsd el, hogy Newton teljesen fejre állította kora fizikáját, és ezt tette Einstein is.

2013. márc. 6. 11:39
 15/22 anonim ***** válasza:

A te szavaiddal élve:


Attól hogy te nem hiszel a szellemekben, (stb.) attól még nem feltétlenül kell természetfelettire gondolni. A mai kor fizikájával MÉG nem lehet megmagyarázni, de talán a jövőben képesek leszünk erre. :)


Egyébként neked csak az 1. kommentemet írtam, a többit az okoskodóknak!

2013. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Antimod ***** válasza:

"A mai kor fizikájával MÉG nem lehet megmagyarázni, de talán a jövőben képesek leszünk erre. :)"


Igen, attól még a természet része minden, hogy nem ismerjük, csak halvány fogalmaink vannak bizonyos részeiről a kérdező általad felsoroltaknak. Nem is értem, mi lehet természetfeletti, számomra ez a fogalom paradoxon.

2013. márc. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Antimod :


Szerintem is. Éppen ezért, aki magát kiadja nagy ezó szakértőnek, azokat én közönséges csalóknak tekintem.

2013. márc. 6. 12:27
 18/22 Antimod ***** válasza:

"Éppen ezért, aki magát kiadja nagy ezó szakértőnek, azokat én közönséges csalóknak tekintem."


Azért ez nem ilyen egyszerű. A majdani tudomány nagyon sok mai állításukat igazolni fogja. Természetesen nem a sarlatánokét, hanem azokét, akik kutatják most is ezeket a kevéssé ismert területeket, és van legalább fogalmuk arról, hogy miről beszélnek. Csak akkor majd egyáltalán nem lesz bennük semmi misztikus, mint ahogy manapság sincs az üstökösben vagy az ultrahangban.

2013. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Te általánosításból csalónak nevezel olyan embereket, akik esetleg érzékenyek bizonyos részeire a világnak, nem anyagi dolgokra, melyek, mint fentebb is elhangzottak, a TERMÉSZET RÉSZEI lehetnek, csak még nem tudják tudományosan magyarázni, az miért lenne csaló?


Én most nem bizonygatom Neked az ilyen emberek létezését, de azt is elhiheted, hogy akik nem kuruzslók, azokról tudomást sem szerzel, mert megtartják maguknak ezt a dolgot.


Mint, fentebb is említettem, engem egyik oldal sem győzött meg igazán.

De, egyik oldalt sincs jogom csalónak nevezni, miután képtelen lennék ezen állításom alátámasztani és gyanítom, hogy Te is.

2013. márc. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Jósoknak nem hiszek :) Van pár ember, akinek tényleg megvan a képessége, de a legtöbben pusztán jól olvasnak a kuncsaftból, és cifrán megfogalmazott állításokat mondanak.


A tárgymozgató szellem már más tészta... otthon ki trükköz meg téged? Az embernek van lelke, és az itt ragadhat. Szellemek léteznek, de ebben se szabad kamu jósokra hagyatkozni.


Álmok: valóban, emlékek, érzések kivetülései, amiket összezagyvál a fejünk. Mégis... veled nem fordult elő, hogy valamit tényleg megálmodtál? Velem igen... ettől függetlenül nem nézem meg az álmoskönyvet, hanem magammon forgatom át, és magamban értelmezem, így kicsit pszichológia felé hajló elemzést kapok.


UFO-k vannak... nem, nem láttam :) És nem olyanok, mint elképzeljük, ebben biztos vagyok. Képzeld csak el, állsz egy hatalmas mezőn, ami maga a világegyetem. A fűszálak a bolygók. Lehetséges, hogy egyetlen egy helyen alakul ki élet? Tudományos szempontból nem. Kivéve, ha elismered, hogy isteni játékszerek vagyunk csupán, azért létezünk csak és kizárólag mi. Az isteni kép se az, ami az általánosan elfogadott... nem az isten formálta képére az embert, hanem az ember az istent, és így kaptunk egy vezetőt, akiért milliárdok rajonganak. Isten nem egy jóságos nagyapó, hanem kegyetlen, és szeszélyes. Nézz csak körül a világban. Ha minden okkal történik, miért van ennyi baj?


Akit ki lehet használni, az meg is érdemli. Én hiszek a természetfelettiben, mégse használok ki senkit, és habár leírtam, amit leírtam, mégse gondolom azt, hogy mindenkinek ebben kell hinnie. Értem én a tudományos magyarázatot is, de szerintem több a világ, mint amit be lehet bizonyítani.

2013. márc. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!