Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem értem az embereket....

Nem értem az embereket. Elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés
A legtöbben arra hivatkoznak(amiért nem hisznek a szellemekben/démonokban/űrlényekben/stb),hogy nincs rá bizonyíték.Kérdem én:A vallásban milyen KÉZZEL fogható bizonyíték van?Megjelent már valakinek Isten/Jézus hogy "helószia létezem?!" Vagy akár van fénykép amiről 100%-ig tudni,hogy eredeti?Kétlem.Miben is hisznek az emberek pontosan? Vagy ez olyan alapon megy,hogy az egyik jó szándékú,benne hiszünk-> a másik pedig csúnyarossz elkönyveljük mesének?
2013. márc. 18. 20:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
És miből feltételezed, hogy hiszünk Istenben, Jézusban meg a tarka trollok fantasztikus nyolcfős rézfúvós kvartettjében?
2013. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem ezen van a hangsúly. De ha valaki hisz az egyikben akkor a másikat miért veti meg?
2013. márc. 18. 20:28
 3/26 anonim ***** válasza:
60%
Ezen már én is gondolkoztam. Meg miért állítja olyan biztosan azt hogy nem léteznek ilyenek mikor ezt ő sem tudhatja.
2013. márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
Ha valaki teszem azt katolikus, akkor nem fog hinni a szellemekben, űrlényekben, mert a vallás ezt nem engedi meg, mert nem fér bele az ő vallási körükbe. Ennyi az egész.
2013. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
36%
Attól, hogy valaki vallásos, miért kéne minden egyes ezoterikus marhaságot is elhinnie? Nem értem, hogy függ össze a kettő. Az, hogy valaki hisz, az nem azt jelenti, hogy az illető bármit elhisz.
2013. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Az embernek jogában áll eldöntenie, hogy miben szeretne hinni.Ha nem akar hinni a szellemekben, nem fog, és teljesen mindegy,hogy erre mi a magyarázata, mert a lényeg az, hogy nem akar hinni benne, valami másban meg igen.
2013. márc. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 lac1434 válasza:
57%

Semmiben sem hiszek míg nem látom.

Se Isten, Szellem, Ufó.

2013. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
63%
Mert a legtöbben úgy vannak vele, hogy hiszem ha látom.
2013. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
25%
Néznek, csak nem látnak. :) Régen tudtunk látni is. Elfeledtük már, de minden emberben benne van és feleleveníthető.
2013. márc. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként a vallások nagy része(talán az összes)a pszichológián alapul.

Az ember fél a haláltól, ez mindig is így volt.Ezért az ember kitalálta a maga vallását, a maga isteneivel, hogy elhessegethesse a halál utáni ismeretlen valami gondolatát.Nagyjából ezért kerülsz majdnem minden vallás szerint valamiféle jobb világba,ha megfelelően élted itt az életed.Ha nem,akkor meg oda,ahova a vallás mondja,hogy kerülsz.Ennek pedig a rendfenntartás volt az oka,mert senki sem akart rossz helyre kerülni a halála után,így próbáltak ittlétük alatt jól viselkedni.Egy probléma megoldva.

Na most:A szellemektől,idegenektől,démonoktól a legtöbb ember fél.Minek hinni olyanban,ami plusz stresszel ruház fel?Na ugye.Tehát lényegében az ember olyanokban akar hinni,amitől megnyugszik,ami választ ad az ismeretlen kérdésekre(az ember általában attól is fél,amit nem ért,vagy nem ismer,ilyen a halál utáni létezés lehetősége).Ezt teszi a vallás,és igazából pontosan erre is találták ki az emberek.A démonos marhaság meg nem jó semmire,csak stresszeli az embert fölöslegesen.

Nagyjából ez a válasz a kérdésedre.

2013. márc. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!