Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért változik az írásom?...

Miért változik az írásom? Lehet, hogy több lélek lakozik bennem?

Figyelt kérdés
Valószínű, de igazából tényleg mindig más az írásmódom. Már hozz vagyok szokva, sőt egyre érdekesebbnek találom. Más is van ezzel így, vagy különleges vagyok?
2013. ápr. 19. 20:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

semmi köze a léleknek az íráshoz. az ember mire felnő számtalan estben megváltoztathatja az írásának formáját. Gyermekkorban tanul írni ami folyamatosan változik a kér ügyesedése miatt aztán elkezdi esetleg mások írást utánozni, majd magasabb suliba jár gyorsabban jegyzetel és már is másképp kell írnia minél magasabb a képesítése annál olvashatatlanabbá válik az írása... és igy tovább


A léleknek semmi köze az írás külalakjához ha csak nem érzelmileg nem színezett a szöveg, mert a léleknek ahhoz viszont köze van mert a lélek szálon születik az érzelmi feszültségű gondolat-- ehhez adódik hozzá az agy memóriája, az agy vezérlése az íráshoz - a kézügyesség mire elkészül a MŰ.

2013. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 nagylzs ***** válasza:

#11-es, a "lélek" mint fogalom mindenki számára mást jelent, ezért ezen a módon tényleg nehéz megválaszolni. De a legtöbb ember "lélek" fogalmába beletartozik a személyiség képe is. A személyiség képnek pedig nemhogy köze van az íráshoz, hanem nagyon szoros összefüggés van az írás és a személyiség között. Általában a "több lélek lakozik bennem" kifejezést is olyan szituációra értik, amikor egy emberben több személyiség (és nem lélek!) van, és ezek közül hol az egyik, hol a másik jelenik meg erősebben.


Ha te nem úgy értelmezed a kérdést, és nem úgy válaszolsz hogy segíteni próbálsz a kérdezőn (aki föltehetőleg meg van ijedve, és nem tudja mihez kezdjen), akkor írhatsz ilyeneket hogy "a léleknek semmi köze az íráshoz", de ez csak lovagolás a szavakon, és nem segít senkin.


Ami az írás kialakulását illeti gyerekkortól felnőtt koron át öregkorig, a leírásod enyhén szólva hiányos. Külön könyveket írtak írásbiológiáról. A személyiség vonások és az írás közötti összefüggéseket pedig részletesen elemezték klinikailag és pszichológiai tesztekkel ellenőrizve (korreláció analízis!). Amíg nem olvastál el egy két ilyen könyvet, addig ne próbáld meg 2 mondatban megmagyarázni hogy mi a kapcsolat az érzelmek, az agy és az írás jellege között.

2013. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12/Olvass figyelmesebben,


--mert én nem zártam ki a lelki okokat, csupán a kérdezőt megnyugtatni akartam.Mivel ő a kérdésében, világosan két lelket feltételezett saját magában.A lélek hatását nem zártam ki az írás külalakjából, csak a két lélek feltételezését.


én viszont ezt írtam--"ha csak nem érzelmileg színezett a szöveg, mert a léleknek ahhoz viszont köze van, mert a lélek szálon születik az érzelmi feszültségű gondolat--


Tehát egyértelműen leírtam hogy létezik a lélek amelyen a gondolta születik érzelmi feszültséggel.


az egy más tészta, hogy különböző agyi defektek szintén befolyásolják a külalakot--pl. egy súlyos diszlexiás írása jellemzően mutatja az agy azon területének problémáit amely az írással is összefügg.

2013. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

nagylzs


amit pedig az írással még kapcsolatban leírható, mint ahogy te is írtad egy könyvet lehetne írni-- tehát nyilvánvaló hogy itt csak röviden lehet válaszolni a feltett kérdésre összpontosítva a TÖBB LÉLEK LAKOZIK BENNEM?- KÉRDÉSRE!!

2013. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!