Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Rémálmon ( lidércnyomásos )...

Rémálmon ( lidércnyomásos ) álmon hogy lehetne túllendülni?

Figyelt kérdés

Az alvással sosem volt igazán gondom, viszont amióta múltkor ijesztő dolgot álmodtam, azóta nehezebben alszok, felnőtt fejjel.


Az álmom: Tv-t néztem egy ismeretlen helyen egy kisebb szobába csak a tv ment, sötét volt a szobába, csak a tv fénye töltötte be a szobát.

Majd amikor elfáradtam, a tv-be nem volt semmi, hangya szemcsék voltak, de mikor nyúltam a távirányítóé, láttam, hogy az előszobába kint fel van kapcsolva a villany, és egy ember forma árnyék közeledett felém. Az árnyék fekete volt, és mint az árnyék, közeledett felém a földön, csak az volt a bibi, hogy nem láttam, hogy kinek az árnyéka volt. Mozdulni akartam, beszélni akartam, de nem tudtam, meg voltam bénulva, csak ültem a tv előtt, a szememet sem tudtam lecsukni. Ahogy haladt az árnyék egyre jobban felém, majd a végén emberi formát vett fel előttem, aminek a testét nem láttam, de a feje egy kislány feje volt.

A kislánynak hatalmas nagy, ijesztő szemei, pici, vékony szája, rövid fekete haja, halvány bőre volt, és csak nézett rám. Majd eltűnt, és ott állt mellettem az ágyon, és bele nézett az arcomba, nagy, hatalmas nagy szemekkel, de mozogni nem tudtam, nem tudtam kiabálni sem, pedig próbáltam. A végén nem tudom hogy, de eltűnt, majd emlékszem, hogy amikor már tudtam mozogni, a párnából szürke füst szerűség távozott. Végül felébredtem 2:45 körül, zihálva, megijedve, és nézegettem, hogy tudok e mozogni, vagy beszélni, végül nagy nehezen pár óra múlva megnyugodtam.

Igen ám, de azóta az álom óta nehezen alszom.

Múltkor úgy keltem fel, hogy nem tudok mozogni, csak a szememet mozgatni, majd valahogy megint elaludtam,amiről nem tudom, hogy valóság volt e vagy álom, mert álomhoz képest túl valóságos volt.

Tegnap meg voltam győződve, hogy valaki van a házba rajtam kívül, pedig nem láttam senkit sem. Alvásnál betakaróztam, hogy ne is lássak ki, ennek ellenére olyan érzésem volt, mintha valaki ott ülne a lábamon, valamint mintha rajtam egy macska súlyú valami ülne, és valaki bámul engem rám görnyedve, de nem volt ott semmi sem.

Tudom, élénk a fantáziám, de így meg nem igen tudok nagyon aludni.

Mit kellene csinálnom? A párom szerint a múltkori álom lidércnyomás szerűség volt, vagy csak rémálom, de engem nem a kislány ijesztett meg, hanem, hogy nem tudok mozogni, le vagyok bénulva, nem tudok beszélni, nem tudok kiabálni.


2013. jún. 6. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Maga az, hogy nem tudsz kiabálni, mozogni, az nagyon gyakori az álmokban. Azért van, mert valójában próbálsz hangot kiadni magadból, ill. megmozdulni, de mivel alszol, ez időbe telik. Persze csak a másodperc töredéke, de az álmodban, mikor azonnal cselekednél, ez soknak tűnik. Gondold el, reggel, mikor felébredsz, kicsit nehezen jön az első hang...A kislány részét nem tudhatom, vagyis nem szeretnék állást foglalni. :)
2013. jún. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A furcsa, hogy az eddigi álmaimba tudtam beszélni, tudtam mozogni, persze, nem tudtam befolyásolni, hogy mit mondok, vagy mit csinálok, csak álmodtam. De ez...mit ne mondjak, teljesen megijesztett. De hogy ébren is olyan érzésem legyen, hogy mintha nyomás lenne a lábamon...

Nagyon sokan írták a neten, hogy háton fekve érzékeltek valami hasonló bénultságot, de én nem háton fekszek alvás közbe, hanem oldalra fordulva, magzat pózba, vagy csak az oldalamon.

2013. jún. 6. 11:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy azóta az álmaim arról szólnak, hogy félek, mert biztos vagyok benne, hogy valahonnan felbukkan az ijesztő kislány (szerencsére nem), de ennek ellenére szeretném is látni, tudni, hogy kicsoda, és miért volt az álmomba...Érdekes kettősség.
2013. jún. 6. 11:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Eddig tudtál beszélni, meg mozogni, mert csak ámodban tetted, de most, hogy megijedtél, igaziból is akartál kiabálni, mozdulni. Ez a különbség. Nincs mitől félned! Ha tényleg van ott valaki, biztos, hogy nem rosszindulatú. Akárkihez nem mennek oda. :)
2013. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbálgass meditálni, tudatosan elaludni (végig megtartani a tudatod), és ezen utak során többször próbára fogod tenni a "bátorságod". Itt majd a kíváncsiság napról napral tovább fog hajtani, és heteken belül abba marad az ilyen jellegü félelem. Én már várom, hogy jöjjön álmomban a fejnélküli lovas, legalább megtudom tőle kérdezni, hogy megy sora, és hogy egyébként mit kellene csinálnom jobban, meg ilyenek! Teljesen vicces figurák ők is, csak te megijjedsz tőlük, amúgy nem akarnak semmit rosszat. Legtöbbjük amúgyis csak a tudatalattid kivetülése, hogy akarhatna neked rosszat?:P
2013. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A bénulós rész pedig ehhez hozzá tartozik, ott is csak nevetni kell. Tudatosítani magadban, hogy ez része ennek a biznisznek, és nemsokára felfogsz tudni kelni. Másodpercek kérdése mindig!
2013. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nos ha vissza akarsz aludni akkor aludj vissza ha meg fel akarsz kelni akkor az ujjaktól kezdve bróbáld mozgatni a végtagjaidat majd az egész testedet
2013. jún. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Változztass valamit az alvás körülményein. PÜL. aruházaton. Öltözz fel melegebben,( a hűvösebb test gyakrabban álmodik) vagy a párnát tedd magasabbra vagy laposabbra, legyen lazább és nagyobb helyed, esetleg egy pici lámpa,ilyesmi. A lényeg, hogy másképp legyen, mint eddig. Az úgynevezett alvási légzésbénulástól ne félj, kellemetlen, de veszélytelen. Viszont valami bent lappangó félelemmel magyarázható valószínűleg.
2013. jún. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!