Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a szellemekr...

Mi a véleményetek a szellemekről? Tényleg léteznek, vagy ez csak az emberi elme egyik buta szüleménye?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 17:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:

A klinikai halál nem jelenti azt hogy nincs agy tevékenység. Tehát halucinálttak ennyi. Mindenki tudja az újra élesztés menetét akinek van jogosítványa, a kórházban nem sokkal térnek el ettől.


De tessék itt egy fizikai cáfolat is: Ahhoz hogy a testen kívüli lélek lássa a körülötte zajló dolgokat kölcsönhatásba kéne lépnie a fotonokkal ami azt jelentené hogy érzékelhetőek vagy kimutathatóak lennének. Érdekes hogy még senki nem tapasztalt ilyet.

2013. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 Antimod ***** válasza:

"A klinikai halál nem jelenti azt hogy nincs agy tevékenység."


De igen, azt jelenti. A keringés leállása után másodpercek alatt eszméletlenné válik az ember, és leállnak az alapvető biológiai folyamatai is. Újraindíthatóak, de leállnak. Lehet minimális agytevékenység (de nem kimutatható), viszont komplex élmények elraktározására, emlékek felidézésére biztosan nem elég.


"Ahhoz hogy a testen kívüli lélek lássa a körülötte zajló dolgokat kölcsönhatásba kéne lépnie a fotonokkal"


Miért kellene? Honnan tudod, az hogyan "működik"? Én csak emberek százezreinek-millióinak élményét írtam le fentebb, magyarázat nincs mellékelve, de ettől még nem cáfolható az, hogy megtörtént.

2013. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:

Na ép ez az hogy a keringés leállása után még pár másodpercig van agy tevékenység. Na akkor képződnek a hallucinációk.


Azon meg mit nem lehet érteni hogy ha nem lépsz kölcsön hatásba fotonokkal akkor képtelenség hogy lás bármit is.


De arra kíváncsi lennék hogy te mégis miből vontad le azt a következtetést hogy ezt mind valami léleknek nevezet dolog okozza.

2013. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 Antimod ***** válasza:

"Na akkor képződnek a hallucinációk."


Elolvastad egyáltalán, amit írtam?... :(


"Azon meg mit nem lehet érteni hogy ha nem lépsz kölcsön hatásba fotonokkal akkor képtelenség hogy lás bármit is."


Semmit sem tudunk erről, a fotonokra a fizikai szemnek van szüksége. A beszámolók alapján nagyon is úgy tűnik, hogy működik ez más módon is.


"De arra kíváncsi lennék hogy te mégis miből vontad le azt a következtetést hogy ezt mind valami léleknek nevezet dolog okozza."


Nem a lélek "okozza" (nem is értem, mit akarsz ezzel írni), hanem ez egy komoly bizonyítéka annak, hogy a tudat az agytól függetlenül is létezni tud. Ebben áll a jelentősége.

2013. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:

igen elolvastam, és képzeld a keringés leállása után még van egy kis ideig kimutatható agyi tevékenység.


A fizikába inkább nem megyek bele mert látom nem értenéd.


Igen itt vétetem egy kis fogalmazási hibát, azt hittem úgy állsz a dologhoz mint a keresztények. De a kérdésre nem válaszoltál hogy az elméletedet milyen következtetések alapján vontad le és elárulnád hogy milyen bizonyítékokról beszélsz. Én csak találgatásokat látok.

2013. jún. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 Antimod ***** válasza:

"Rengeteg testenkívüli élmény során átéltek olyan valós eseményeket, amelyek akkor zajlottak le, amikor éppen klinikailag "halottak" voltak, teljesen eszméletlen állapotban. Az orvosok, nővérek igazolták a beszámoló minden egyes szavát, ez pedig azt bizonyítja, hogy akkor és azt érzékelte az alany, amit állít.

Vagyis: igazolható, hogy valós élményeket élt át (mások által is átélt valós eseményeket), amelyek akkor történtek meg, amikor mások is átélték."


Ezt az előző oldalon írtam. Jelenleg az ezt vizsgáló orvosok gondolják úgy (nemcsak én), hogy ez kellő alapjául szolgál annak a feltételezésnek, hogy a tudatot nem pusztán agyi tevékenység hozza létre, azaz attól független. Arról nem is beszélve, hogy ezek a testenkívüli élmények általában sokkal intenzívebbek és erőteljesebbek, mint bármelyik hétköznapi tudatszinten átélt élmény.

2013. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:

Hasonló kételyeket akartam megfogalmazni, mint a #45-ös (bár kedvesebb hangnemben). Kötve hiszem, hogy bizonyíték lenne a tudat agyon kívüli létezésére, viszont nem tudok sokat erről az esetről, úgyhogy forrást kérek, ha lehetséges. Antimod, tudsz linket adni?


Ignoramus

2013. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 Antimod ***** válasza:
iands.org-on ott van egy sereg tanulmány, sajnos csak angolul.
2013. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 Antimod ***** válasza:

Annyit azért hozzátennék, hogy a beszámolókban az is benne van (már aki megfelelően meg tudja fogalmazni), hogy ez a tudat nem olyan, mint a hétköznapi, más jellegű. Intenzívebb, mélyebb, tisztább és a legerősebb érzelem, amit ilyenkor átélnek, a kíváncsiság.

Jelzem, ez nem általánosságban a HKÉ-ekre igaz, hanem csak a testenkívüli élményekre, tehát alagút, fénylény(ek), idegen tájak, életfilm stb. előtt.

2013. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
megnéztem az oldalt, ez annyit ér mint ha a paranormal-ról linkeltél volna. Egyik se mondható cáfolhatatlan kísérletnek. Ez nem bizonyít semmit.
2013. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!