Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a szellemekr...

Mi a véleményetek a szellemekről? Tényleg léteznek, vagy ez csak az emberi elme egyik buta szüleménye?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 17:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 Starman ***** válasza:
Én ezt úgy mondanám: Te is normális voltál , amíg el nem butultál!!! Sok furcsa dolog van a világban, de ezeknek semmi köze a szellemekhez. Véletlenek léteznek!!! Biztos téged is átvertek, mint annyi embert a Földön, vagy te is túl élénk fantáziával vagy megálldva és beképzelted magadnak. Láttál vmi teljesen természetes dolgot és belemesélted a túlvilágit!!! Végül is.... Mindenbe belelehet mesélni mindent! Az agy egy nagyon érdekes szerv. Ki tudja mire képes.... Akár hallucinációkat is idézhet elő pl..
2013. jún. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:

#3: Ebből nem az következik, hogy vannak szellemek, hanem az, hogy az emberek akkor is, most is hasonlóan gondolkodnak bizonyos kérdésekben, pl. halál, elmúlás.


#9: Attól még, hogy nem szimpatikus vagy nem elég izgi, amit leírt, az a legvalószínűbb verzió. Minden, amit tudunk, arra mutat, amit Starman ír, és semmi sincs, ami egyértelműen cáfolná. A stílusával ugyan nem értek egyet, de a mondanivalóval igen. Természetesen nem 100%, hogy így van, de ha ezért a nézőpontért kineveted, akkor a saját elfogultságodat vagy tudatlanságodat szellőzteted.


Ignoramus

2013. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon is van ellenvetés arra amit Starman ír.

-Túlvilágot, fényt,alagutat stb. már az is látott, aki nem vallásos és nem is hitt a túlvilágban sosem. Ergó nem is kellett volna látnia semmi ilyesmit.

-ha csak pár hülye képzelné be magának, mint írták a villamosos sztorit, akkor nem lehetne ritka esetekben lefotózni a szellem jelenséget (nem PS-elt f*s képekre gondolok)

-ez nem az agy játéka. Fél éve jelent meg annak az orvosnak a könyve, aki halálközeli élményt élt át, pedig az agya nem is működött. Ergó nem az agy idézi elő, pedig azt hitték eddig hogy így van

-megmagyarázatlan marad sok kísértet és lélek sztori, pl. rendőrségi ügyek amikor a "kísértet" jelezte a gyilkosa elleni bizonyíték hollétét, vagy éppen az a fajta halálközeli élmény amikor a beteg magát látja fölülről és mikor visszatér eltudja mondani mit csináltak a körülötte lévők vagy éppen a szomszéd szobában


Szóval egészséges a szkepticizmus, de a csőlátás nem,- Tipikusan nem vesztek figyelembe (vagy még csak nem is ismeritek) az olyan eseteket, amik rácáfolnak azokra amit ti írtatok.


Azért látszik, hogy a mai kor kiölt az emberekből mindent. I.e. 40 ezertől - i.u. 1900-ig~kb. az emberek hittek a túlvilágban, a lélekben, de most a materializmus korában élünk és kapásból elutasítotok mindent, ami ezzel kapcsolatos, mondván, hogy a TV butaság és az összes ember hülye.

2013. jún. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Starman.


Gondolom, hogy akkor a lebegő tárgyat is beképzeltem:) Na ne nézz hülyének. Én voltam ott, nekem te ne akard megmagyarázni, hogy szellemek, Isten, és minden más nem létezik. Ne okoskodj, az ilyen emberek szoktak a legnagyobbat esni a lóról.

Nem kívánom, hogy átéld, amit én, de lehet ideje lenne már neked is megtapasztalnod, hogy leszállj végre a magas lóról.

2013. jún. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 Antimod ***** válasza:

Starman,


a világunk ennél sokkal-sokkal összetettebb. Nem akarlak kiábrándítani, de csak kis, jelenleg látható és mérhető szeletét ismerjük. A többiről csak áttételes fogalmaink vannak anekdoták, megmagyarázhatatlan jelenségek és egyebek formájában. Ezeket nem tagadni, hanem megismerni kell, legalábbis törekedni ebbe az irányba.

2013. jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 Starman ***** válasza:
41%

Csak úgy elmondom, hogy azt az orvost DR. Eben Alexandernek hívják, akinek megjelent A mennyország létezik című műve. Egyébként ha utána olvasnád , pontosan tudnád, hogy az agy egy nagyon lenyűgöző, ANYAGI szerv. A 70%-át nem ismerjük. És Eben Alexander agyát nem figyelték meg folyamatosan.

Nekem vannak olyan ismerőseim, akik majdnem meghaltak és halálközeli élményt éltek át. És képzeld nem láttak se alagutat,s e jézust, se szűzmáriát, se fényt, se angyalokat, nem látták magukat kívüről. Igazából nem tudnak róla beszélni mi történt velük, mert nem volt semmi, mondják ők. A születés előtti állapothoz hasonlítják az eseményt. Amikor magukhoz tértek nem tudtak semmit mondani, mert azt mondták, hogy nem volt semmi.


A lebegő tárgyakról: honna veszed, hogy szellem lebegtette meg a tárgyat. Ennyi erővel lehetett egy idegen, tets nélküli földönkívüli is. Valaki azt mondja, hogy lebegő tárgyakat lát , vki azt, hogy elrabolták az idegenek és elvitték a Marsra. Attól, hogy még elhiszi, amit mond, nem mond igazat. Szerintem csak álmodtad az egészet. Valki olyanokat mond, hogy elvitték a kis szürke idegenek és megtermékenyítették. A te történeted is ugyanolyan nevetséges, és képzeld szerintem hazudsz!!! Félsz az igazságtól, azért találsz ki ilyen hülyeségeket. Félsz, hogy igazam van!

2013. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 Starman ***** válasza:
[link] javaslom ezt a tudományos cikket mindenkinek!
2013. jún. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:

Igen, tőled és az "igazságodtól" is mindenki fél, Starman:)

Tojok magasról arra, hogy azt hiszed hazudok. Semmi értelme nem lenne hazudnom, csak elmondtam, hogy attól még, hogy veled nem történt MÉG ilyen, attól még ezek léteznek, ha belegebedsz és ha a világot továbbra meg akarod is menteni, akkor is.

Tessék, itt a kérdésem, amit még ezzel kapcsolatba tettem fel múlthéten:

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__termeszetfeletti-len..


Nem akarlak megtéríteni, rábírni arra, hogy higgy, de ne idiótázd már le azokat, akik szembesültek az állításod ellentettjével.

Így nézve te vagy a h*lye, már elnézést, mert nem tudod elfogadni, hogy minden embernek lehet más véleménye.

Ne akard már megtéríteni a saját hülye dumáddal a világot.

2013. jún. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 Antimod ***** válasza:
38%

"Csak úgy elmondom, hogy azt az orvost DR. Eben Alexandernek hívják, akinek megjelent A mennyország létezik című műve."


Nem mondod. :) Most olvasom éppen a könyvet (már a végén tartok).


"akik majdnem meghaltak és halálközeli élményt éltek át. És képzeld nem láttak se alagutat,s e jézust, se szűzmáriát, se fényt, se angyalokat, nem látták magukat kívüről. Igazából nem tudnak róla beszélni mi történt velük, mert nem volt semmi, mondják ők."


Akkor nem éltek át halálközeli élményt, pontosabban nem emlékeznek semmire.

Ha utána olvasnál (...), akkor tudnád, hogy a klinikai halálból visszatértek kb. 20%-a tud beszámolni ilyenről. Valószínűleg ugyanúgy nem emlékeznek rá, mint az álmok nagy részére bármelyik hétköznapi ember. Az agy fizikai teljesítőképességének korlátja lehet ez.


Most ott tartunk, hogy tagadod a HKÉ létezését is, mintha nem bizonyították volna már ezerszer, hogy ezek valós emlékek. Így fogsz járni mindennel, mert leegyszerűsíted a világot, azt gondolod, a tudomány a minket körbevevő jelenségek nagy részét képes modellezni, megértettük azokat, és ismerjük pontos okaikat, mechanizmusukat.


Az ember minden egyes korban beleesett ebbe a hibába, csak régen a villámokat nem elektromos kisülésként, hanem isten ostoraként értelmezték, és a világ keletkezését egy-két harcias isten összecsapásaként írták le, nem pedig egy "ősrobbanás" folytán a semmiből véletlenül kialakuló vegyületek kölcsönhatásaként.


A szellemek is ilyenek. Megfigyelik őket, kultúrától függetlenül egységesen, de mivel jelenleg nem illenek bele a tudományos világképbe, szépen elkenik a témát, és megpróbálják besorolni a pszichológiai rendellenességek meglehetősen képlékeny és változékony világába. A telepátia lassan kitör már onnan, és ez lesz a többi, ma még "paranormális" jelenséggel is, mégha a mögöttes tartalmat és működést pontosan nem is ismerjük.

2013. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 Starman ***** válasza:
64%

Én nem tgadom a halálközeli élmények létezést! Én azt mondom, hogy nincs benne semmi "túlvilági". A halálközeli élményekben közös a mély béke és elégedettség érzet, a fizikai test elhagyása, a sugárzó fény, ami melegséget és feltétlen szeretet sugároz. Néha az emberek arról számolnak be, hogy más lényekkel találkoztak, beleértve valamiféle istenséget, néha istenként vagy krisztusként utalnak rájuk, néha csak azt mondják, hogy egy mindenható lénnyel találkoztak.

Ezek az élmények nem többek puszta hallucinációknál, melyeket az idegsejtektől való oxigénmegvonás miatti fizikai stressz hatására produkál az agy.

Az 1970-es években az USA hadserege tesztelte az elképzelést. Pilótákat forgattak meg egy nagy centrifugában, ezzel testüket hatalmas tehetetlenségi erőknek tették ki (nem tom, hogy tudod-e mi az, ha nem tudod mi az a tehetetlenségi erő nézz utána a fizika könyvben). Ennek hatására a vér a lábaikba folyt, az agyukban pedig oxigénhiány lépett fel és folyton elájultak. Amikor visszanyerték eszméletüket arról számoltak be, hogy csillogó fényeket láttak, láttak egy alagutat, vagy volt olyan is aki arról számolt be, hogy elhagyta a testét és kívülről látta magát, vagy felülről néztek le önmagára.


A halálközeli élmények csak a végső álmai egy olyan elmének, ami épp megszűnni készül. A tudatot az agy hozza létre és nem éli túl az agyat!

2013. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!