Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezoterikusok, miért hisztek...

Ezoterikusok, miért hisztek helytálló bizonyíték nélküli dolgokban?

Figyelt kérdés

Például:

- Paranormális képességek

- Telekinézis

- Gondolatolvasás

- Gondolatátvitel

- Földönkívüli élet

- Természetfeletti jelenségek

- Természetfeletti lények

- Mágia

- Jóslás

- Stb.

Ezekre nincsenek megfelelő bizonyítékok, csak:

- Képek (könnyű hamisítani)

- Videók (szintén hamisítható)

- Leírások (Hazudni is lehet)

- Hallás alapján terjedő történetek (erről már ne is beszéljünk

- Ezoterikusok által végzett kísérletek (pláne ne)



2013. jún. 24. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 finomakékpirula? ***** válasza:
22%

Ignoramus


Amikor elmondod, hogy a hited nem hit, hanem emberek összedugták a fejüket, oszt megegyeztek, hogy az úgy van, és akkor az már nem hit, hanem valami más, akkor felesleges érvelnem! Átnevezel dolgokat, teszel mellé ilyen nevetséges indokot, hogy több ember hite, azmár nem hit, akkor ? Mit érveljek? Alapvetően csak magad próbálod igazolni, miközben számomra egyértelmüen látszik, hogy valójában kerülgeted a témát, és 1-2 részlet kérdésnél csinálsz pár ferdítős manővert, és azzal próbálod meg alaptalannak nyilvánítani amit mondtam?

Igen, sértve érzed magad. Mert azt mertem mondani, hogy hitre alapozod az életed, ugyan úgy, ahogy bárki más is! És ezen nem fog változtatni az, hogy a szavakkal bűvészkedsz. Fogadd el ezt, semmi bántót nem írtam, semmin sem változtat. A hit az rendben van, és te is hiszel. Hiszel a tudomány eredményeiben, ami rendben is van. De nem tudhatod, honnan tudhatnád? Honnan? Mert x mennyiségü mérés azt mondatja veled? Akkor bizony, lehet egy erős hited, de ennél nem több.

És igen, egos viselkedéssel bírsz, ez sem baj, csak akkor ne várd el, hogy úgy álljak hozzád, mint egy komoly ember, aki érdemben szeretne tanulni bármit is a másiktól. Mert amíg csak a saját erőd akarod fitogtatni, addig ennek nincs értelme!


ui. Megmondtam, hogy diszlexiás vagyok, de azért igazán szép tőled, hogy a helyesírásomba kötsz bele, miközben az is csoda számba megy, hogy megtanultam írni...

2013. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:

finomakékpirula: már jobban értem, hogy mire gondolsz. Továbbra sem értek egyet, de mivel valószínűleg nem győznénk meg egymást, nem szeretnék felesleges szélmalomharcba belemenni.


Direkt nem a helyesírásodba kötöttem bele, mert írtad, hogy diszlexiás vagy (amúgy alig van hibád). Írtál egy javítást, amiben konkrétan ez állt: "Ellenskép kép kreálást NEM javaslom neked!". Én ebből nem tudtam értelmezni, hogy mire gondolsz, ezért kérdeztem rá. Elsősorban most csak azért válaszoltam, mert még mindig kíváncsi vagyok.


Ignoramus

2013. jún. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 finomakékpirula? ***** válasza:
56%

Na, így máris jobb. Köszönöm, hogy próbálsz nem csak ellent állni nekem, hanem próbálod megérteni azt, amit mondok!

Igen sajnos hiába próbálok figyelni, amennyire csak tudok, becsúsznak hibák időről-időre. :)


Az ellenségkép gyártást arra értettem, hogy te azt gonoltad, én ilyen antitudományos lennék, és mivel te szereted a tudományokat, ezért én az ellenséged vagyok. Tudom, hogy ezt nem tudatosan csináltad, ez neked így racionálsnak tünt akkor, -sajnos- az emberek így működnek. :)

Egyébként pszichológiát tanulok, és bár nem teljesen tekinthető száraz tudománynak, azért engem érdekel és szeretem a tudomány minden területét. A különbség az, hogy én nem a száraz dolgokat szeretem. Tanulmányain során arra a következtetésre kellet jutnom, hogy a dolgok nem olyan egyszerűek, mint azt bárki is hinné, vagy gondolná. Senki sem tudja mennyire bonyolultak a dolgok, és bár gondolom ezt sokan nem gondolták még át, igazából nem lehet semmit sem elvonatkoztatni a másiktól. Te, ha fizikus vagy, vagy hasonló, akkor mechanikusan szemléled a világot, én fordítva.

De tudom, hogy valahol összeér a kettő, és én ezt az ember elméjében látom. Úgy gondolom, hogy a hit, mint olyan, nagyon fontos az ember életében, mert bár a nyelv különbséget tesz hit és tudás közt, mély értelmében a kettő ugyan az. Azt vallom, hogy amiben lehet hinni, az létezik. Azt gondolom, hogy amiben sokan hisznek, az valóra válik. Na nem csodaképpen, hanem az ember megteremti hite tárgyát. Vagy így, vagy úgy. Mivel látom, hogy az emberek hogyan gondolkodnak, hogyan érzékelik a "valóságot", arra a következtetésre jutottam, hogy a benti dolgok sokkalta fontosabbak, vagy legalábbis ugyan annyira, mint ami kint van. Szerintem a kettő kölcsönösen hat, ha erős a bentlévő dolog, akkor az kint is megjelenik, és megerősödik. Nem kell túl misztifikálni ezt, nem ezotérikus értelemben kell ezt értelmezni.

Amit az ember eddig akart, azt megvalósította, vagy jó eséllyel megfogja ezután. Ha az ember akar jósolni, akkor fog jósolni. Ha az ember akar földönkívüli életet találni, akkor fog. Ha az ember akar telepátiát, akkor csinál.

Lehet zagyvaságnak tünik, bennem ez összeállt egy képpé, szavakba sajnos nem igen tudnám ezt vissza adni. De azt gondolom, hogy a hit és tudás az ugyan az. Amiben lehet hinni, annak van alapja. Aminek van alapja, arra lehet építeni. Ha az ezotéria nagy része egy háttértudásnak, intelligenciának, kozmikus minden tudásnak a hite, és használatára alapszik, akkor bizton hiszem azt, hogy ha ez még nem létezik, akkor az ember megcsinálja. ;>

Alapvetően azt gondolom az ember bármire képes, ha hisz!

Sok depressziós embert láttam már akinek csak a hite volt rossz helyen. Sok életunt embert láttam már, akinek a hite elveszett. Sok olyan embert láttam már, akinek az élete romokban hevert, mert rossz dolgokban hitt.

A hit az ember legfontosabb része, és itt sokan ettől akarják megfosztani az embereket, én csak ezt nem szeretném!

2013. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 finomakékpirula? ***** válasza:

És ha már szóba hoztam a depressziót, felvázolnám, hogy mennyire nem egyszerü a helyzet!

A mai elfogadott álláspont az, hogy a depresszió oka az úgynevezett szerotonin (ingerület átvivő vegyület a testben, az idegrendszerben is megtalálható) hiánya a felelős. Tehát a szervezet nem termel eleget/a receptorok amihez kötődik a szerotonin érzéketlenebbé vált.

Namost, soha senki nem tudta megmondani, hogy mi volt előbb? A rossz hangulat, vagy a szerotonin hiánya?

Bár a gyógyszergyári lobby kőkeményen küzd az ellen, hogy az általános nézet, miszerint az anyagi hiány van előbb, és abból keletkezik a rossz hangulat megdőljön, hál'istennek egyre többen gondolják úgy, hogy ez nem ennyire egyértelmü.


Namost, a depresszió kialakulása kb. így játszódik le:

Az ember életében történik egy esemény/nem történik meg egy kivánt esemény, és ezt a helyzetet az ember rosszként ítéli meg. Az ember azt gondolja, hogy a helyzet megfosztotta valami jótól, és ezért neki racionálisnak tünik az, hogy rosszul érezze magát. Valójában saját magát megbüntetni egy olyan helyzetért, amiért sokszor közvetlenül nem is felelős.


10 percel azelőtt még jól érezte magát, hitte, hogy valami jól fog elsülni.

10 percel később már szarul érzi magát, és hiszi, hogy ő valójában rosszul érzi magát, és rossz a kedve! Ez nagyon fontos, HISZI! Pszihoterápiák során nagyon úgy tünt, hogy a "beteg" csak addig érzi rosszúl magát, amíg a hite azirányban van, hogy ő valójában rosszul érzi magát, van oka rosszúl érezni magát, és jogos a bűntudata. Amint a terapeuta eléri azt, hogy a beteg azt higgye, hogy valójában semmi oka a rosszul létre, rossz kedvre, és meggyőzi róla, hogy nem kell magát okolnia, és elitélnie magát, a rossz kedv megszünik. A levertség megszünik. Szabályosan eurofikus állapotot lehet elérni azzal, ha levesszük a lelki terhet róla, amit valójában ön magának csinált!


Namost, ha a szerotonin hiány később jelent meg, és puszta hittel ezt meglehet szüntetni, SŐT! Hittel még euforiát, ami vélhetően a dopamin vegyületben nyilvánul meg, akkor felvetődik a kérdés?

Nem-e a hit a legfontosabb az ember életében? Egészen biztos az, hogy az ember kedvét, érzékelését, stb. a hite befolyálja, és a különböző biokémiai folyamatok?

Igazából senki sem tudja, de nagyon úgy néz ki, hogy a kettő együtt kölcsön hat.

Ha jó a kedv, van szerotonin. Ha van szerotonin jó a kedv. Lehet puszta hittel szerotonin többletet elérni, és lehet gyógyszerrel is.

Az egyik tartós, a másik nem. És ezért mondom, hogy pl. a pszihológia/orvostudomány területén sajnos veszélyes dogmák (is) uralkodnak. Gyanítom ez máshol sincs másképp.

2013. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 Antimod ***** válasza:
91%

"Nem-e a hit a legfontosabb az ember életében? Egészen biztos az, hogy az ember kedvét, érzékelését, stb. a hite befolyálja, és a különböző biokémiai folyamatok?"


Ez a tipikus tyúk vagy tojás kérdés. Szerintem a placebóhatás éppen eléggé igazolja, hogy a nem anyagi jellegű folyamatok hatnak az anyagi (biokémiai) folyamatokra általánosságban, nem pedig fordítva (persze ilyen eset is előfordulhat). Lásd még: pszichoszomatikus betegségek.

2013. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 finomakékpirula? ***** válasza:

Na, megint elírtam...

De úgylátom azért értelmezhető, szóval


Hit befolyásolja a biokémiai folyamatokat, vagy fordítva? :)

Az a baj a pszihoszomatikus folyamatokkal, hogy a pszihológia alkalmazza a "lélek" fogalmat, ám ez nem tisztázott, hogy mit is takar. Nem is nagyon feszegeti senki a kérdést, hiszen joggal felvetődik a kérdés, hogy hol a lélek, mi a lélek, stb. Ezért a lélek csak mint értelmezési célt kíván szolgálni, hogy ellehessen vonatkoztatni a neurológiailag megmagyarázható dolgoktól.

2013. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 A kérdező kommentje:

MOSTMÁR46-os: Öööö... Ugye tudod, hogy a sötét anyag a részecskefizikába és nem az ezotériáab tartozik? És a részecskefizikában négy alapvető hatás van:

GRAVITÁCIÓ, elektromágneses kölcsönhatás, gyenge-, és erős nukleáris KÖLCSÖNHATÁS. Tessék a kölcsönhatásod.

Ja, és ugye tudod, hogy a sötét anyagból valószínűleg 50-60 év múlva nem lesz semmi(mármint elméletben)? A gravitációs elmélet kibillentésére már vagy több száz egyéb elméletet kitaláltak, de még mindig szilárdan áll(csak néhol módisították).

2013. jún. 26. 12:07
 68/81 A kérdező kommentje:

*ezotériába

Egyébként nem értem, hogy 52-es(MOSTMÁR46-os) miért akarja mindenképp beleerőszakolni az ezotériába a buddhizmust meg a részecske- és kvantumfizikát...

2013. jún. 26. 12:09
 69/81 anonim ***** válasza:
91%

"Még egyszer, utoljára megkérdezem. Érted amit beszélsz?

Ha nincs ott annyi anyag, mint kellene."


De egy galaxis nem egy megtervezett gép! Nem úgy van, hogy "ekkora fekete lyuk kell bele, hogy egyben tartsa"; hanem úgy esett, ahogy puffant. És eddig azt hittük, hogy a szupermasszív fekete lyuk gravitációja elég összetartani egy galaxist. Számolgattunk, vizsgálgattunk, és kiderült, hogy nem. Na, és akkor új modellt alkottak. Fogd már fel bszod!


"Amikor elmondod, hogy a hited nem hit, hanem emberek összedugták a fejüket, oszt megegyeztek, hogy az úgy van, és akkor az már nem hit, hanem valami más, akkor felesleges érvelnem!"


csakhogy itt nem dugták senkik össze a fejüket, hanem vizsgálódtak; és azok alapján leírták a már rég létező szabályokat. Ilyen nehéz ezt felfogni? Hogy lehettek ti ennyire makacsul ostobák, félretekintők és szókiforgatók???


"Amikor elmondod, hogy a hited nem hit, hanem emberek összedugták a fejüket, oszt megegyeztek, hogy az úgy van, és akkor az már nem hit, hanem valami más, akkor felesleges érvelnem!"


Én nem a diszlexiád miatt írom ezt, de alapból csoda, hogy ennyi ésszel bármit is sikerült megtanulnod.

2013. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
14%

És akkor leírod nekem szépen, hogy a feltételezhető higgs ahogyan ugyebár tömeget ad a galaxisoknak, amit láthatunk is, hogyan ad tömeget a sötét anyagnak, és ezáltal hogyan hatnak kölcsön? Mert egy kölcsön hatáshoz látnom kéne a feleket, de én csak az egyiket látom, sőt, megsúgom. Mindenki csak az egyiket látja. Tehát nincs kölcsönhatásban az égvilágon semmi ebben a kérdésben, szimplán rossz a gravitációról alkotott elképzelés.

Csűrheted, csavarhatod.

Buddhizmus azt vallja, hogy a fizikai világ egy illúzió, és te mint a teremtő tudatosság vagy jelen minden fizikai formában. Ha ez így van, akkor az ezotéria által megfogalmazódott dolgok ugyan úgy lehetségesek, mint bármi más.

A sötét anyag bizonyíték a tudomány tévedhetőségére, ahogy te azt állítod, hogy az tévedhetetlen. Csak és kizárólag ezért hoztam fel.


Továbbiakban pedig gondolkodj el, mielőtt hülye és értelmetlen kérdéseket teszel fel

2013. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!