Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Véleményem szerint az Univerzu...

Véleményem szerint az Univerzum sem létezne, ha nem lenne benne tudat. Te hogyan foglalsz állást ebben a tudományos vitában?

Figyelt kérdés

Zolán Kvantumfizikus kérdése :


A kvantumfizikusok régóta vitatkoznak azon, hogy az univerzum melyben élünk létezne-e tudat mint megfigyelő nélkül. Különböző álláspontokon vannak a fizikusok. Némely szerint részben létezik, mésrészben nem teljesen csak ahol élünk. Más kvantumfizikusok szerint nem létezne semmi.


A probléma részletes ismertetése : A modern kvantumfizika igazolta, hogy a körölöttünk levő világ nem független tőlünk, mivel a tudatunk alakítja azt a számtalan lehetőség közül kiválasztja azt amely megvalósúl, így a materialitás azon tévhite, mely szerint a kívülálló világ önmagában létezik, megdöl, mivel ez nemigaz.


Modern kvantumfizikai ismeretünkkel ismertté vált, miszerint a tudat teremti meg a fizikai valóságot. Olyanná formálódik a világ, amilyenre mi magunk gondolunk vágyainkban. álmainkban.


A kvantumvilág magában foglalja ezt a Newtoni vizuális absztrakcióként értelmezhető világot, melyet Te anyagi fizikának ismersz. Kiderült, hogy van egy mindenhol jelenlevő kvantumvilág, mely magában foglalja ezt a un. Newtoni fizikai világot, a kvantumfizika határesete ez a materiális világ, de akvantumfizika nem korlátozódik pusztán mikrorészecskékre. Atomok, molekulák, bármilyen tárgy és maga a teljes fizikai realitás is viselkedhet kvantumfizikai törvényeknek engedelmeskedve. A kvantumfizika világában megállapított törvényszerűségek a klasszikus anyag kapcsolataként ugyanígy érvényes általánosan.


Amerikai kollegáim megállapították, hogy tömeggel rendelkező elektronok is viselkedhetnek tömegtelen hullámként, mikor a tudatunk nem figyel rájuk, azonban mihelyt tudást szerzünk róluk, azaz tudatunkkal megfigyeljük őket máris anyagiakká válnak ! A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra. Ha azt megmérjük az egyik általunk mérni kívánt tulajdonságát azzá változik az anyag, ergó mi a tudatunkkal határozzuk meg a valóságban bekövetkező realitást ! http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0


*


Azaz úgy keletkezik a "valami", hogy mi azt megfigyeljük, eszerint a tudatos figyelmünk előtt, lehet nem is volt semmi és az egész univerzum a létezés, pusztán a lelkek vízióinak kivetülése.


Te mit gondolsz erről?



2013. szept. 11. 20:06
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 A kérdező kommentje:

49 : Örülök, hogy a kérdésem analizálgatásával foglalkoztál, mégha rosszul is csináltad, sebaj semmi sem megy elsőre !


Az ősrobbanás, superhurelmélet is pusztán egy hipotézis, mégis tudományos viták folynak róla,...csakúgy mint a kérdésemben felvetett tudományos problémáról


ui: Legalább valami hasznossal tőltötted az idődet.

2014. jan. 16. 18:29
 52/70 anonim ***** válasza:
49es te egy nagy-nagy nyomozó vagy, egy Sherlock Hol-mész. Miután az első az volt, hogy bemutatkozott - te mégis rájöttél, hogy Zoltán az. Döbbenet.
2014. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:

52-es: Lol :D Amúgy a szövegértésed egy kicsit zolikára hajaz(azt írtam, hogy miről LEHET felismerni a maszlagjait, még akkor is, ha nem lenne odaírva).

ZKF:

1) "49 : Örülök, hogy a kérdésem analizálgatásával foglalkoztál, mégha rosszul is csináltad, sebaj semmi sem megy elsőre ! " Nem éppen. Nem nagyon akartam a Shcmittezett kiírásod elemezgetni, főként, hogy ismerem az elméletet és nem nagyon értek vele egyet. És ahogy Schnitt, úgy a te heje sírásod is sírni késztet(hehe).

2) "superhurelmélet" Az meg mi a rák? Szuperhúr elméletekről már hallottam, meg Superstring theoryról is, de superhurelméletről még nem nagyon. Olyan, mint a többi idiótaságod?

3) Jé, már azt hittem, hogy egy elméletet minden eszes ember tényként kezel! Nem tudtam, hogy vitatják is őket!

4) Én legalább elemeztelek, és hogyha lealacsonyító képzővel illettelek, azt is megindokoltam. Te viszont csak virágnyelven lehülyéztél, és kész. Gratulálok. Ügyes vitapartner vagy!

UI: Az alacsony IQ-d ellenére olvasni és neveket memorizálni tudhatnál!

névte2en

2014. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:

"52-es: Lol :D Amúgy a szövegértésed egy kicsit zolikára hajaz"

Hogy mire hajaz, azt nem tudom - de előző!! csak nem gondolod, hogy végigolvastam ? Miután beleordítottál utána az éterbe, hogy nem érdekel a véleményed (gondolom az enyém sem)Úgyhogy zárjuk le. Te überokos vagy, én meg buta.

Maradjon ennyiben a dolog.

Kérdezőnek (csak neki, ez nem fórum):

azt a rettenetes sötét babonát, hogy bármi is létezne TUDAT nélkül már nem lehet kiverni az emberek fejéből. (noha soha senki nem tapasztalt ilyet)

Már Goethe felhívta a figyelmet: ebből baj lesz- és lett is. Heisenberg egy levelében írta: a tudománynak pont az a z igénye, hogy objektíven lássa a dolgokat - be kell látni, hogy nem sikerül, ezt nem lehet..

Egyetlen tudati lét van. Nem lehet lehasítani a "tudatot" az anyagról, annyira EGY.

A világ Allah szokása -mondják a muszlimok.

Egy nagyon szépet küldök a végére:

"Mert halandó és halhatatlan élőlényeket befogadva és velük megtelve, megszületett ez a világrend, mint látható élőlény, mely a látható lényeket magában foglalja: képmása a gondolatbeli élőlénynek, érzékelhető isten, a legnagyobb és legjobb, legszebb és legtökéletesebb, egyetlen egyszülött világunk."

Platón /Timaiosz/Kövendi Dénes fordítása

2014. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:

Előző:

Nem akartalak sértegetni, és sehol sem mondtam ki azt, hogy felsőbbrendű lennék(ha így érzel, bocsánatot kérek)

:D

2014. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
[OK, 55 - ez is ritka, hogy valaki bocsánatot tud még kérni -ez nemes lélekre vall]
2014. jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:

En ugy hiszem, hogy az Univerzum a mi tudatunkban letezik, ezt mondjak a metafizikusok. A kvantumfizikusok szerint az Univerzum sem letezne, ha nem lenne benne tudat. A vilag ugyanis mentalis jellegu, ezert lehetseges ez.

Mindketto ugyanazt allitja; a tudomany es spiritualitas kezet fogott. Na vegre...

2014. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:

A kvantumfizika és a metafizika közül melyik is tartozik a spiritualitáshoz/ezotériához?

UI: Csak én vettem észre, hogy Zolán Kvantumfizikust írt?

2014. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 Shai-Hulud ***** válasza:
Hát van neki néhány regisztrációja! :)
2014. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim válasza:
Hüje vagy, anyád is hüje volt.
2014. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!