Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Véleményem szerint az Univerzu...

Véleményem szerint az Univerzum sem létezne, ha nem lenne benne tudat. Te hogyan foglalsz állást ebben a tudományos vitában?

Figyelt kérdés

Zolán Kvantumfizikus kérdése :


A kvantumfizikusok régóta vitatkoznak azon, hogy az univerzum melyben élünk létezne-e tudat mint megfigyelő nélkül. Különböző álláspontokon vannak a fizikusok. Némely szerint részben létezik, mésrészben nem teljesen csak ahol élünk. Más kvantumfizikusok szerint nem létezne semmi.


A probléma részletes ismertetése : A modern kvantumfizika igazolta, hogy a körölöttünk levő világ nem független tőlünk, mivel a tudatunk alakítja azt a számtalan lehetőség közül kiválasztja azt amely megvalósúl, így a materialitás azon tévhite, mely szerint a kívülálló világ önmagában létezik, megdöl, mivel ez nemigaz.


Modern kvantumfizikai ismeretünkkel ismertté vált, miszerint a tudat teremti meg a fizikai valóságot. Olyanná formálódik a világ, amilyenre mi magunk gondolunk vágyainkban. álmainkban.


A kvantumvilág magában foglalja ezt a Newtoni vizuális absztrakcióként értelmezhető világot, melyet Te anyagi fizikának ismersz. Kiderült, hogy van egy mindenhol jelenlevő kvantumvilág, mely magában foglalja ezt a un. Newtoni fizikai világot, a kvantumfizika határesete ez a materiális világ, de akvantumfizika nem korlátozódik pusztán mikrorészecskékre. Atomok, molekulák, bármilyen tárgy és maga a teljes fizikai realitás is viselkedhet kvantumfizikai törvényeknek engedelmeskedve. A kvantumfizika világában megállapított törvényszerűségek a klasszikus anyag kapcsolataként ugyanígy érvényes általánosan.


Amerikai kollegáim megállapították, hogy tömeggel rendelkező elektronok is viselkedhetnek tömegtelen hullámként, mikor a tudatunk nem figyel rájuk, azonban mihelyt tudást szerzünk róluk, azaz tudatunkkal megfigyeljük őket máris anyagiakká válnak ! A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra. Ha azt megmérjük az egyik általunk mérni kívánt tulajdonságát azzá változik az anyag, ergó mi a tudatunkkal határozzuk meg a valóságban bekövetkező realitást ! http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0


*


Azaz úgy keletkezik a "valami", hogy mi azt megfigyeljük, eszerint a tudatos figyelmünk előtt, lehet nem is volt semmi és az egész univerzum a létezés, pusztán a lelkek vízióinak kivetülése.


Te mit gondolsz erről?



2013. szept. 11. 20:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
javítás: ANKH "vallás"
2013. szept. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:

Az en ismereteim es vilagkepem szerint a Vilagelmeben/Tudatban/Istenben van az Univerzum (ami 'teremtett' valami). Az emberi tudat/ego pedig az Univerzumban van.


Mikor a tudatrol beszelunk, akkor tisztazni kell, hogy a tudat (consciousness, awareness, elme, eszmelet) fogalma alatt nem az ertelmet (angolul: mind) ertjuk - ez ket dolog.


"Úgy kell ezt a Wheleri magyarázatot elképzelni, hogy a multban az események csupán lehetőségek. Mivel mindkét irányban mehetett ezért a lehetősége ment mindkét irányban és mivel az határozza meg a valóságot, hogy mi hogy érzékeljük, ezért a mi jelenünkben lesz a multja valóságos lenni, mert mi a lehetőségekből kiválasztjuk azt amely megvalósúl."


Ha a multbeli esemenyek is csak lehetosegek, ugyanugy mint a jovobeliek, akkor csak egyetlen Valosag van, az Itt es Most, vagyis a Jelen. Ami nem mas mint egy tudatallapot. A jovo meeg nincs a mult mar nincs, illetve csak a gondolatban letezik. A gondolat pedig a tudattol fugg, mert az volt elobb.


Szinte mindenben egyetertek a kerdezovel

de ezt tisztaznam, mert nem vagyok benne biztos, hogyan erti :


"Én úgy képzelem el, hogy a világ az lehetséges hogy valóban olyan mint egy mátrixban feküdve és ilyen Planck egységek vesznek minket kötül, aminek mi csak ÉRTELMEZZÜK a fizikai tulajdonságait."


Ha jol ertem, a Plank egysegek = tudat. Az ertelmezes a gondolataink altal tortenik. A gondolatok vannak a tudatban, vagyis a gondolatok a tudatbol 'pattannak ki'. Ertelmezes = gondolatok.

Igy erted te is ?


"Nem kell ehhez test sem,hiszen a tesz az maga ezek a Plancki egységek, mi is anyagból vagyunk de tudatunk száll a testbe és a tudatunkkal értelmezünk."


En ugy tudom, a tudat elsodleges, ezert nem (csak) a tudatunk szall a testbe, hanem mintegy a tudat korul alakul ki a test. Egyetertunk ?


0crea

2013. szept. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 Antimod ***** válasza:
100%

"de az ember örül, ha olyanokra talál rá, akik hasonlóan gondolkoznak. Meg hogy egyáltalán gondolkoznak valamin."


Ez utóbbi bizony ritka madár manapság, szeretnek az emberek dogmákba merülni, legyen az ezós vagy tudományos.

Gondolkodni nem szeretnek, vagy azt érzik, hogy nincsen rá szükség?

2013. szept. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:

Én még nem tanultam a QED-ről,tehát nem tudom (elég kevés ember van aki neten meg könyveken kersztül megtanulja több hónap egyetemi előadás és gyakorlat anyagát)


Szóval nekem tényleg elmondhatnád a lényegét.Elvileg teneked ennek teljesen alapkategóriás tudásnak kell lennie.


De tudod mit:Akkor ne nekem,hanem Tomnak mondd el.

2013. szept. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 A kérdező kommentje:

"Maradok abban, Kérdezővel meg Möbiusszal - hogy minden Egy, minden abból az Egy Tudatból származik, és az mindenben - igaz különböző mértéknen - benne van."


Pontosan így van ! Ezt szerettem volna kifejteni, remélem nem írtam félre sehol, de pontosan ez a kvantumfizika lényege :-)


" Azt elhiszem, hogy a tudat fejlődik, csak azt nem gondolom, hogy valami másból, tehát olyasmiből, ami nem a tudat,kifejlődik. "


Nem fejlődhetett ki a tudat az anyagból, hiszen semmi köze hozzá. Az anyag csak Plack egységek információval rendelkező darabjai. A Tudat száll a testbe bele.


" Azt elhiszem, hogy a tudat fejlődik, csak azt nem gondolom, hogy valami másból, tehát olyasmiből, ami nem a tudat,kifejlődik. "


Tökéletesen leírtad ! Az élet csak akkor lenne, ha mi a tudatunkkal ezt észlelnénk. Örülök, hogy mindenben egyetértünk :-) Jó volt hallgatni a véleményed.


*


"Ha a multbeli esemenyek is csak lehetosegek, ugyanugy mint a jovobeliek, akkor csak egyetlen Valosag van, az Itt es Most, vagyis a Jelen. Ami nem mas mint egy tudatallapot. A jovo meeg nincs a mult mar nincs, illetve csak a gondolatban letezik. A gondolat pedig a tudattol fugg, mert az volt elobb. "


Pontosan így van!


""Én úgy képzelem el, hogy a világ az lehetséges hogy valóban olyan mint egy mátrixban feküdve és ilyen Planck egységek vesznek minket kötül, aminek mi csak ÉRTELMEZZÜK a fizikai tulajdonságait."


Ha jol ertem, a Plank egysegek = tudat. Az ertelmezes a gondolataink altal tortenik. A gondolatok vannak a tudatban, vagyis a gondolatok a tudatbol 'pattannak ki'. Ertelmezes = gondolatok.

Igy erted te is ?"


Úgy értem, hogy a tudat az nagyjából a lélekkel azonos és az észleli a világot. A világ az a Planck egységek, amik nem oszthatók tovább és a tudat a Planck egységeket értelmezi. A világ akkor eszerint a Planck egységek végtelen halmaza, mely csak akkor bír jelentéssel, ha a tudat értelmezi azt.


"En ugy tudom, a tudat elsodleges, ezert nem (csak) a tudatunk szall a testbe, hanem mintegy a tudat korul alakul ki a test. Egyetertunk ? "


Úgy tudom, hogy a tudat beleszáll születéskor a tesbe és távozik klinikai halálkor és a test elhal. Ezt bizonyítja a halálközeli korházas felülrőlláttam magam élmények is.


Arra gondolhatsz, hogy az auraát vélik a test részének.


*


Mőbiusz, ha még nem hallottál egy szót sem a QED-ról, akkor javaslom alapszintű tájékozódást benne akár a netről is, ne írjak feleslegesen.


TomBenko köszönöm felkérésed. Nem tudom, hogy el tudlak-e vállalni, mivel elég nehéz eset vagy és igen lassú felfogású is :/ . A szofisztikált tldtr betűidből arra következtetek, hogy mélyen kívánod elsajátítani a kvantumelektrodinamikát, így elég sok órát szeretnél venni. Mégis milyen honroráriumot szánsz nekem? Mennyi lenne az óra díj amit fizetnél ? Privibe írd meg, ne fárazd vele a kedves olvasókat :-).

2013. szept. 13. 23:57
 36/70 Tom Benko ***** válasza:
88%
Hihi, nem ismersz, de megítélsz. Meglepődnél... A tl;dr jelentéssel bír, igazi kutató már rég utánanézett volna. QED-t operátoros vagy hálóelméleti alapokon kezdenéd?
2013. szept. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 szpeti1991 ***** válasza:
76%

Zolán Kvantumfizikus, egy felfúlt hólyag vagy, aki ráadásul katasztrofális és ijesztő helyesírással rendelkezik. Tényleg rólad kellene elhinnünk, hogy tudós vagy? :D


Semmilyen tényt nem írtál, csak véleményeket. Minimális közöd sincs a kvantumfizikához.

2013. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
75%

Ezzel be is koronáztad a troll pályafutásodat az oldalon Zoli!


Oké,kitérsz egy aránylag hihető érvvel a felém való válaszadás elől (taps-taps) mert hogy én még a minimális szinten se állok.(nem egy ilyen témájú könyvet olvastam,csak az volt a baj hogy amíg olvastam értettem,a könyv letétele után meg 15 perccel később már nem értettem)

Szóval jó,én hogy úgy fordítsalak:nem vagyok kiindulási szinten sem.


Na de Tom?Tőle még nevetségesebb indokkal térsz ki.Milyen honoráriumot kéne adnia neked?


Nem furcsa hogy egy egyoldalas írásért kérnél pénzt Tomtól,miközben hetente 30-40 oldalnyi szöveget is képes vagy INGYEN (!) az oldalra irkálni.


Akkor miért nem írod a kérdéseidhez is hogy"fáradozásaimért 2000Ft-ot igényelnék".?


Nehogy már ne lenne annyi energiád feleslegbe hogy egy nyomorult 500-700 soros kommentet ne tudnál nekünk ideírni miközben napi szinten önmagad szórakoztatásáért írsz ingyen 1000 soros kérdéseket/kommenteket.


Szánalmas vagy Zoltán.Pedig ha megtennéd,most egyszer,nem kéne többé hallgatnod a szkeptikusok fikázásait,és tényleg szakértőként tekintenénk rád.


Röhejes vagy,de nem most lettél az.


Azt a baromságot amit a tudatról írtál le pedig reagálásra se méltatom.Nyilván neurológus,etológus meg evobiológus is vagy egy személyben.

2013. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
75%

Összeszámoltam:Körülbelül 160-090 sort írtál ide eddig a kérdésekkel és válaszokkal együtt Zoli.Plusz volt energiád és időd elolvasni mindenki más hozzászólását is.


Akkor ezért is fizetnünk kéne?Ez mennyi lenne?Nem csak hülye de még fösvény is vagy.

2013. szept. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
60%
Zoltán,kicsit utánad néztem,és találtam nem egy ugyan azt a témát boncolgató kérdésedet.Lényegében mindegyikben ugyanazzal a nyitószöveggel jössz,és ugyan azt a sztorit adod elő.És mindegyik hosszú.Nagyon hosszú.Mind a kérdéseid hosszúak,mind a válaszaid.Ha csak átlagot számolok,akkor is,a belinkelt kérdéseid alatt minimum írtál egy 2000 sort.Ne akard már azt hazudni hogy tök ingyen van erre energiád,nekünk meg nem tudnál egy kis kommentecskét idebiggyeszteni?
2013. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!