Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy nem én...

Honnan tudhatom, hogy nem én élek egyedül a világon, és a többiek szimulációk csupán?

Figyelt kérdés
Pl. egy-két évtized, és egy szuperszámítógéppel le tudunk szimulálni egy agyat meg egy gerincvelőt. Adhatunk hozzá egy univerzumot meg sok előre programozott más szimulált embereket. Mi van, ha én valójában csak egy szuperszámítógép vagyok, tudom, ez most is igaz, de úgy értem, nem biológiai? Tehát hogyan lehetne bebizonyítani ennek ellenkezőjét? Hogyan tudnátok minden kétséget kizárva nekem bebizonyítani, hogy valóban létező biológiai objektumok vagytok?
2014. ápr. 21. 14:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
30%

Nem lehet. Mindannyian Isten gondoltainak tökéletes kivetülései vagyunk. Minden amit látunk, hallunk, tapintunk, szagolunk, ízlelünk vagy bármilyen módon érzékelünk (hatodik érzék), az illúzió csupán. A "Gondolkodom, tehát vagyok." sem állja meg a helyét, mert minden gondolatunk szintén Isten gondolata, csak másolat. Minden a másolat másolatának másolata.


Semmi sem valódi, csupán illúzió. Egy tökéletes szimuláció. Isten Sim city-je.

2014. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

És ha most kivesszük a cuccból Istent: a valóság miért ne lehetne szimuláció?

És ha visszarakjuk, honnan tudhatjuk, hogy Isten, aki simezik, nem egy szimuláció, és akkor végtelenített rendszer: minden isten csak egy sim, amit egy másik szimulál, és a végén eljutunk a végtelen erőforrásokig?

2014. ápr. 21. 14:35
 3/38 anonim ***** válasza:
60%
Számunkra ez a valós világ és fizikailag is bizonyítani tudjuk a létezésünket tehát abban a világban, ahol egy szuperszámítógép részei vagyunk nem tudnám létezni fizikailag, de az elmélet létezése, sem annak ellenkezője nem bizonyítható viszont megnyugtatlak, én nem te vagyok.
2014. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Nos, az elmélet létezése bizonyítható, mert leírtam, a benne foglalhatók nem. Kéne valami bugot találni a mátrixban ;D És a szuperszámítógép-világban nem létezhetünk fizikailag, de érezhetjük úgy, ugyebár...
2014. ápr. 21. 14:52
 5/38 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező te beteg vagy!!!!!
2014. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Hmmm, ez csak most úgy eszembe jutott, hogy semmivel sem tudom bizonyítani emberi valómat. Ilyen hülyeségek jutnak eszembe, ha épp web developerkedek, sajnálom ;D
2014. ápr. 21. 15:01
 7/38 anonim ***** válasza:
57%

Javaslom elolvasásra:


[link] [link]

2014. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
Igen, ez a zombielmélet, vagy mi. Nézz utána filozófiában! Elég jól levezetik, miért butaság ;) Különben a jelen összes számítástechnikai eszközének összmemóriája nem lenne elég egyetlen sejtben végbemenő össz történés egy secundumnyi lemodellezéséhez sem ;) Szóval ha igazad, elég sz.r a fantáziád azt kell mondjam xD
2014. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Nyugi kis duracell-ek(válaszolók), ha sokáig pattogtok itt le lesz csapolva az energiátok.

kérdező jól látod a dolgokat, egy univerzum foglyai vagyunk és teremtőnk a rendszer teremtője.

Amikor valami paranormális történik az életedben, olyan, mint egy számítógépes játéknál cheat-et(kódot) használnál, a rendszer enged ilyenfajta könnyítést az életben,de erre a fejlettségi szintre is el kell jutni, hogy ezt valaki tudja használni.

Én már párszor használtam ilyen kódokat az életembe, senki nem értette hogy amiket elértem vagy megtudtam így csinálni, az miként volt.

Ne törődj az itteni földhözragadt gondolkodású válaszírókkal, ők erről semmit sem tudnak.

De majd egyszer felébrednek a valóságban, és az nem az lesz, ahol most vannak.(vagyis inkább csak a tudatuk van)

2014. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Nem érzékelhetjük és nem bizonyítható teljesen, de kereshetünk paradoxokat, ami által valamennyire igazolni lehet a másik világ létezését.
2014. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!