Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy nem én...

Honnan tudhatom, hogy nem én élek egyedül a világon, és a többiek szimulációk csupán?

Figyelt kérdés
Pl. egy-két évtized, és egy szuperszámítógéppel le tudunk szimulálni egy agyat meg egy gerincvelőt. Adhatunk hozzá egy univerzumot meg sok előre programozott más szimulált embereket. Mi van, ha én valójában csak egy szuperszámítógép vagyok, tudom, ez most is igaz, de úgy értem, nem biológiai? Tehát hogyan lehetne bebizonyítani ennek ellenkezőjét? Hogyan tudnátok minden kétséget kizárva nekem bebizonyítani, hogy valóban létező biológiai objektumok vagytok?
2014. ápr. 21. 14:09
1 2 3 4
 21/38 anonim válasza:
Előszőr is, tőled függetlenül is telik az idő. Másodszor, miért vitatkoznál a saját magad által teremtett objektumokkal? Harmadszor, ne bízz senkiben! Hopp egy paradoxon:)
2014. ápr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim válasza:
0%

Úúú, de miért nem engedte meg a kérdező, hogy előbb eljussak erre a csodálatos fejleményre? Ez akkora szemétség egy biológiai szuperszámítógéptől...


Komolyra fordítva a szót: Ha annyira okosak vagytok, áruljátok már el, hogy ő hogyan irányít MINDENKIT!?

2014. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Egyszerű elintézni ezt a kérdést a jó öreg popperi kritikával. Falszifikálhatatlan, értelmetlen, hülyeség, metafizika. Ha komoly választ akarsz, akkor itt van ez, de elég nehéz olvasmány:


[link]

2014. ápr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
A szuperszámítógép a te agyad.
2014. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:
valaki south parkot nézett....:D
2014. ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Nos. Először is ksöz, neponta ~4-5 órát legalább szabad levegőn vagyok.

1. Még mindig nem tudta senki bizonyítani nekem, hogy ő tényleg létező ember és egy hozzám hasonló kommentjét olvasom. Semmi bizonyítékot nem is tudtok felmutatni, egészen addig, amíg a tudomány nem teszi lehetővé, hogy mások agyának minden folyamatát érezzük és beköltözzünk a tudatába. Amikor az első ilyen megtörténik, és te át tudsz költözni egy másik tudatba (pl. mint a driftelés a jagerekben) bebizonyosodik, hogy nem egyedül vagyok. A gondolkodom, tehát vagyok: tehát a CPU-k a számítógépekben valós emberi lények, hisz döntéseket hoznak, gondolkodnak.

2. Lehet dühösnek lenni, de én úgy találom, hogy ha megpukkanok, sem találok tökéletesn bizonyítható tényt arra, hogy nem szimulációban élünk. És a börtönös változatra gondoltam. Konkrétan, tehát nem én irányítom. Vagy az egy dolog, hogy a mai szervertermek nem teszik lehetővé egy olyan számítógép létrehozását, amely leszimulálna egy tudatot. De a quantumszámítógépek néhány évtized múlva...

2014. ápr. 21. 19:58
 27/38 anonim ***** válasza:
Gamin(e), leírom még egyszer, ezt nem lehet bizonyítani semmiképp. Hogy miért? Mert az elmédben élsz, a gondolataid, érzelmeid, a külvilágról (?) szerzett információk elmén belüli, szubjektív tengerében. Tehát bármely történéshez hozzárendelhetjük, hogy az elméd része, mert te ténylegesen azon keresztül éled meg. Csak olyan jelenségről nem állíthatnánk ezt, ami létezik, de semmilyen kapcsolatod nincs vele, de amint megtudod a létezését, máris kialakul róla a belső kép az elmédben, innentől ugyanúgy elmén belül foglalkozol vele. Stílusod meg necces mon chéri/ma chérie.
2014. ápr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Hát, köszi a hozzászólásokat, az utolsó valami nagy igazságot fogalmazott meg, kár rajta rágódni, meg úgysem változik semmi... ;D
2014. ápr. 21. 20:14
 29/38 A kérdező kommentje:
Fú, még egy: honnan tudhatom, hogy a világot nem egy másodperccel ezelőtt termetették, a mostani tartalommal? A saját emlékeim is lehetnek hamisítottak, lásd Emlékmás..
2014. ápr. 21. 20:19
 30/38 anonim ***** válasza:
Mivel minden pillanatban a jelenben élsz, a múltról pedig csak fogalmaid vannak (amik lehetnek beléd plántáltak VAGY ténylegesen átéltek), neccesen. Az egyetlen módszer az, ha létrejön egy olyan világkép, ami pontosan meghatározná, melyik időpillanatban milyen jelenségek fognak történni, és milyen, elméletben felvethető jelenségek kizártak és miért. De ez nagyon sci-fi, már, ha lehetséges.
2014. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!