Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy nem én...

Honnan tudhatom, hogy nem én élek egyedül a világon, és a többiek szimulációk csupán?

Figyelt kérdés
Pl. egy-két évtized, és egy szuperszámítógéppel le tudunk szimulálni egy agyat meg egy gerincvelőt. Adhatunk hozzá egy univerzumot meg sok előre programozott más szimulált embereket. Mi van, ha én valójában csak egy szuperszámítógép vagyok, tudom, ez most is igaz, de úgy értem, nem biológiai? Tehát hogyan lehetne bebizonyítani ennek ellenkezőjét? Hogyan tudnátok minden kétséget kizárva nekem bebizonyítani, hogy valóban létező biológiai objektumok vagytok?
2014. ápr. 21. 14:09
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:

Egyszer volt, hol nem volt... Neumann János feltalálta a számítógépet. Azóta Einstein is megmondta, hogy az emberi butaság határtalan. Igaza volt!


Lehetsz hívő ember, akkor nem lenne gond, tudnád/hinnéd, hogy Isten teremtett minket. 6 nap alatt teremtette a világot, a hetediken megpihent.

Az ember Isten képére és hasonlatosságára teremtett személy.

Ha ateista vagy akkor csak a sírig látsz el.

Sorolhatnám még a vallásokat, de nem fogom.

Nincs semmi megmagyarázható, kézzel fogható bizonyíték a világ teremtésére

2014. ápr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim válasza:

A vège lemaradt:

Tehát semmi sem bizonyos, lehet igazad van és mi csak szimulációk vagyunk, lehet másnak van igaza.

Attól függ ki, miben hisz, ki mit hisz el.

Nos ha tényleg igazad van, akkor én magam fogok előtted térdet hajtani. Már, ha megérjük...

2014. ápr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Laylah ***** válasza:
Ez a kérdés éretlenségre és elég magas fokú nagyképűségre vall, egoizmustól csöpög. Csak Te, Te, Te, senki más, mi? :)
2014. ápr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
Minden ami létezik, az nyomot hagy, tehát megfigyelhető és megismerhető. Ha egy virtuális valóságban élünk, arra is rá lehet jönni, csak meg kell lelni a módját.
2014. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

#Laylah: bocs, de jelenleg csak saját magamban élek, a külvilágot az érzékszerveimen keresztül érzékelem a világot: ebből egy következtetés vonható le, aszt hiszem, hogy ha filozófiai értelemben vizsgáljuk: nem tudhatom, hogy magamon kívül tényleg létezik-e valaki. Kösz,d e nem egoizmus, hanem logika. Ha te nem érted, akkor rossz embert generált a szerver, mindjárt megyek bugfixelni :D .

Amúgy Thirteenth floort megnézetem, köszönöm, elég hatásos.

2014. ápr. 22. 20:02
 37/38 gery1026 válasza:
Ez egy rendkívül jó kérdés, nekem is sokszor vannak hasonló gondolataim. Bizonyítani ezt az elméletet, vagy az ellenkezőjét viszont nem lehet. Ami talán megnyugtathat, hogy a te valóságod az, amiben élsz, legyen ez egy szuperszámítógép, vagy a biológiai valód. Ebben a világban kell megtalálnod a helyedet és élned az életed, akkor is, ha nem vagy benne biztos, hogy miből is épül fel ez a világ. Gondolj rá úgy, hogy ez a te valóságod, aminek bármi állhat a hátterében, de számodra mindez az életet és a létezésed helyét jelenti.
2014. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Előszöris kezdjük az elején.. Ha az egyetlen megfigyelhető realitás egy illúzió, akkor az a valóság. Pont.. Most ha ez egy szimuláció, és sose volt lehetőségünk a szimuláción kívüli környezetet megfigyelni, akkor lehetetlenség bebizonyítani azt a szimulációban részt vevőnek azt, hogy az csak egy szimuláció... A modern természettudomány jelenleg is milliárdos nagyságrendben tart számon olyan jelenséget, amit jelenleg nem értünk, vagy jelenleg még nem megmagyarázható... Ez még azonban nem bizonyítja, hogy a világunk szimuláció... Végérvényesen ez a kérdés sosem lesz eldönthető, egyetlen bizonyítási mód létezhetne, mégpedig az, ha a szimulációt futtató felfedné azonosságát, és megnyilatkozna.. Nagyjából ennyi
2014. okt. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!