Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Reiki tanítás fél délután alatt?

Reiki tanítás fél délután alatt?

Figyelt kérdés
Minden iskolához,tanfolyamhoz idő kell,hogy megtanuljuk és nem lehet semmit egy-két nap alatt megtanulni. Nem értem,hogy a Reiki 1-2 "tanfolyam" elvégzése után a tanítvány kap egy oklevelet ,hogy sikeresen elvégezte a tanfolyamot amit egy szombaton délelőtt 10:00-este 18:00-ig sikeresen letett. Ezt nem értem. Ha én beiratkozom egy harcművészeti iskolába,akkor én ha belépek a Dojoba kb két órás edzés után már meg is tudom magam védeni az utcán ha rám támadnak? A harcművészetet is és bármi mást is hosszú évekig kell tanulni,gyakorolni,hogy megtanulhassuk,használhassuk. Egy orvosi diplomát sem lehet megszerezni két hét alatt! És ezt nem értem a Reiki tanfolyamokban,hogy amikor azt olvasom,hogy egy Reikivel foglalkozó "mester" már húsz éve Reikizik,akkor mégis miért van az,hogy egy szombati fél délután alatt simán kap a tanuló egy oklevelet a sikeres vizsgáról ha a Reikit is évekig kell gyakorolni,tökéletesíteni önmagunkban,hogy "gyógyítani" tudjunk vele. Fél délután alatt nem lehet elsajátítani semmit. Ez Kb olyan,hogy én leülök a fotelba egy második világháborús könyvvel a kezemben és azt egy délután kiolvasva azt hiszem,hogy mindent tudok a történelemről!

2014. júl. 4. 04:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Mi a kérdésed? Hogy marhaság-e ez a "tanfolyam"? Igen, az, viszont te magad írod, arról kap egy oklevelet, hogy elvégezte a tanfolyamot, és nem arról, hogy ért is hozzá...

Az ilyen "instant" tanfolyamok semmilyen témában nem jók semmire, max. arra, hogy aki még soha nem hallott az adott dologról, az megtudja, hogy jé, ilyen is van.

2014. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 moosenstein ***** válasza:

Ja, tenyleg hulyeseg! Egy delutan alatt meg fingani sem lehet rendesen megtanulni.

Ez pont olyan, mint ahogyan a fogyokurazok tobbsege masfel het alatt akar megszabadulni attol a plussz 30 kilotol amit 15 ev alatt szedett fel. Ez is, az is keptelenseg.

2014. júl. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Melyikről van szó? az 1 es vagy 2 es tanfolyamról?
2014. júl. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni sokkal többet számít hogy utána eljár e az illető egy klubba tapasztalatot szerezni
2014. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
...és elmegy-e a következő tanfolyamra. :-)
2014. júl. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4es folyt


én anno 2 napos tanfolyamon voltam

9kor kezdtük és este 8kor fejeztük be.


A szemlélet kialakításához még ez is kevés, a szigorúan vett tananyag leadásához és egy kis gyakorláshoz viszont elég a fél nap

2014. júl. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

délelőtt 10:00-este 18:00-ig


ez már egész naposnak számít

2014. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Maga a reiki technikái, gyakorlata nem bonyolult, de a véleményem az, hogy ehhez 2 nap szükséges, hogy elsajátítsd az alapokat. Lényegesnek tartom, hogy a tanfolyamot követően legyen lehetőség gyakorlásra és személyes konzultációra, melyről a jikidenreiki.hu oldalon olvastam. Személyes tapasztalatom az, hogy ha a képzést követően napi szinten alkalmazza valaki a tanultakat, akkor igen hamar stabil lesz a reikizés készsége és hatékonyan lehet használni ezt a japán gyógyító technikát.
2014. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ami semmit nem csinál, max. placebo.
2014. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
No itt is van egy placebo papagáj... :DDDDD
2014. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!