Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a hatamas...

Mi a véleményetek a hatamas piramis-építményekről, hogy lehetett őket megépíteni?

Figyelt kérdés
Elméleteket várok, akár a legszélsőségesebbet is. Idegen fajok házai, vagy egyszerűen csak okosabbak voltak az egyiptomiak, de az építői tárgyaik elvesztek, vagy ellopták, vagy eltűntek?

2014. júl. 22. 01:22
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Vagy pedig ezek az egyiptimiak tényleg megcsinálták az elképzelhetetlent. Nekem van egy teóriám: mi van akkor, ha ezek a többtonnás kőtömbök először, mikor feltették, nem is voltak ilyen nehezek. Csak később, fokozatosan kezdtek megkeményedni.
2014. júl. 22. 02:15
 2/29 anonim ***** válasza:
50%

szia, sztem ez lehetne egy alternativa:

az emberi faj, annak idejen mar volt eleg fejlett szinten, de lehetett egy nagy katasztrofa, pl ami a dinokkal tortent, vagy konkretan az, ami elpusztitotta jo nagy hanyadunk, esetleg pont a fejlett regiok kaptak, gondolj bele, most vmi tortenne es csak az egyenlitoi benszulottek maradnanak, lehet tobb ezer ev alatt se jutnanak el erre a szintre!

velemeny?

2014. júl. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
43%

meg annyi, hogy a technikai cuccok elporhadnak par 100 ev utan, hagyj kinn egy autot, telefont, hagyj el egy hazat, szoval semmive lessz, csak a leg idotalobb epitmenyek maradnak.

nezd meg “elet az emberek utan” mi hogy tunik el.

2014. júl. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Egy ork ***** válasza:
73%

Azok már a világ generálása közben lespawnoltak.


Viccet félretéve, nem érdekes, hogy ezeknek a piramisoknak a felülnézeti képe megegyezik az egyik távoli csillagképpel?

2014. júl. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Mégis miért lenne lehetetlen?


Én egyedül (holott nem vagyok túl erős) egy 3,5 tonnás kisteherautót kerekeken el tudok tolni. Döngölt talajon ugyanezt fagerendákat használva kerék helyett szintén meg tudom tenni, sőt, ha mondjuk vagyunk hatan, akkor még egészen emberes tempóban is tudunk haladni.


Szóval, melyik része a lehetetlen?...

2014. júl. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Nézd meg a barlangrajzokat, vagy a róluk készült képeket. Ott láthatod, hogy az egyiptomiak hogyan építették őket.

Ha a távoli galaxisból jöttek volna ide építeni őket, akkor többé miért nem jelentkeztek? Miért nem marad róluk sem szájhagyomány, sem valamiféle barlangrajz stb.?

A Húsvét-szigetek monumentális szobrai épp olyan érthetetlenek voltak, mint a piramisok.

Heyerdahl bebizonyította, hogy modern eszközök nélkül, hogyan lehet a sziklából kivájni, elszállítani és felállítani őket.

A piramisokkal is meg lehetne próbálni, de semmi értelme nem lenne.

2014. júl. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
50%

Sir Butcher na és ezt több kilométerre egy homokos sivatagban a kőfejtőből is megtudnád tenni vagy te csak az aszfalton tologattad a gépjárművet?

Ami nehéz az nehéz, ha nem lenne az, már minden régész vagy archeológus reprodukálta már volna az építményt, de érdekes módon nem tették meg.


Én építészmérnöknek tanultam, ez a szakmám. Összességében azt tudom mondani, hogy igen pontos, fantasztikus mérnöki teljesítmény egy ilyen építményt megépíteni. A mai építőipari cégek nem vállalkoznának rá, ettől függetlenül elkészíthető. Azonban a mainstream történészekkel nem értek egyet. Szerintem a technológia elveszett az évezredek során. Ezért sem tudták a modern emberek reprodukálni teljes mértékben és van vagy 10 teória az építészetre, de valahogy mindegyikbe bele lehet kötni és egyik sem fogadható el teljesen, mert vannak hibáik.

Véleményem szerint létezett Egyiptom előtt egy korai civilizáció aki a három nagy gízai piramist építette/avagy egyiptom régebbi, mint ahogy gondolják. Utána a későbbi királyok, fáraók lemásolták az eredeti piramisokat, persze kisebben és kevesebb precizitással.


Utalások erre:

- az arab özönvíz legendák, melyet megemlítik, hogy akkor épültek a piramisok

- ha jól emlékszem Hérodotosz is megemlíti, hogy a piramisok régebbiek, mint ahogy gondolják és még egy nagyon hosszú királylistát is felsorol, ami régebbre nyúlik vissza. Ilyenkor kérdezném: a történészek sokszor Hérodotoszt veszik alapul töri szempontjából, akkor ami nem illik bele az ő teóriájukba, azt miért is hagyják ki??

Ez hasonlít arra, amikor a Bibliából kidobálták a bele nem illő részeket..

- Robert M. Schoch a bosztoni egyetem természettudományi szakának geológusa szerint a Szfinx sokkal régebbi és erre számos bizonyítékot felmutat


George Adamski

2014. júl. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Attól, hogy vannak olyan emberek, aki nem értik vagy nem tudják, hogy lehet ilyen monumentális alkotást felépíteni; még nem kell rögtön azt feltételezni, hogy ember nem építhette meg.

Sőt, valószínűbb nekik, hogy egy földönkívüli intelligens faj több millió fényévről azért utazott ide, hogy köveket egymásra halmozzon, képeket fessen, egyiptomi szimbólumokat irkáljon, hogy a "hiszékeny" emberekkel elhitessék, hogy Egyip Tomiék ilyet is építettek.

2014. júl. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"Viccet félretéve, nem érdekes, hogy ezeknek a piramisoknak a felülnézeti képe megegyezik az egyik távoli csillagképpel?"


Azt ugye tudod, hogy csillagképek a valóságban nem léteznek, csak a földröl lehet öket látni. A csillagképek egyes csillagai a térben nagyon messze vannak egymástól (a Föld-csillag távolságok nem azonosak), és csak a Földröl nézve láthatóak egymás közelében. Ha más csillagrendszerböl nézné valaki, akkor egyetlen egyet sem tudna felismerni, mivel onnan más csillagokat láthatna látszólag egymás mellett.

2014. júl. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%
Stonehengeről is azt mondták hogy nem lehetett megépíteni kőkorszaki módszerekkel. Aztán jött valaki egy csapat diákkal és bebizonyította hogy lehetett. Mozgatták és emelték a köveket.
2014. júl. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!