Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az, hogy ennyire...

Hogyan lehet az, hogy ennyire rettenetesen ismeros?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a napokban iratkoztam be az uj egyetemre. Leledz ott egy affele TO-s / tanulmanyi felelos, egy harminc-harmincpar eves fiatal no (neve C), es olyannyira ismeros nekem, hogy tulajdonkeppen az erzes mar-mar zavar. Kizarhato nagyreszt, hogy ezelott talalkozhattunk, nem is magyar egyetemrol van szo, 'C' frankofon. Minden, az arcvonasai, a szeme vagasa, a szaja alakja, a hangja, az, ahogyan franciaul beszel, es az, ahogyan akcentusosan beszeli az angolt olyannyira ismeros, mintha legalabb 10 eve talalkoztunk volna eloszor. Ha 'C' profilkepere nezek fbookon, olyan mintha tesom, vagy a reg ismert barataim kepet vizslatnam. Remelem, hogy nagyjabol erthetoen vazoltam az erzes-komplexumot. Egyszer mar tortent hasonlo, ramtort nagyreszt ugyanez az erzes, a kulonbseg az, hogy akkor egy szinmuveszrol volt szo, akivel aztan tenyleg biztos, hogy nem futhattam ossze veletlenul korabban, akkor 15 eves voltam. 'C'-vel osszesen ketszer talalkoztam, tegnap es tegnapelott. Mitol lehet ez az erzes? Hogyan jatszhat ilyenkepp az emberi agy?

2014. szept. 25. 07:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mintha egyfajta permanens deja vu-m lenne, maga 'C' a deja vu!
2014. szept. 25. 07:53
 2/12 A kérdező kommentje:
Es akarhogy gondolkodom, hogy kire emlekeztethet, mindig az a vegpont, hogy onmagara. Ugy ahogy van. Freaky....
2014. szept. 25. 07:54
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Nincs ebben semmi spirituális dolog! Egyszerűen kihagy a memóriád! Biztosan találkoztál vele korábban is, valószínűleg többször, sokszor!


Csupán kivonatosan elékszel dolgokra, ami nálad hatalmas méreteket öltött! Azt írod egyetemista vagy és írásod alapján arra következtetek, hogy magyar nyalvű iskolába jártál. Olvastasd el a szöveged az általános iskolai magyar nyelvtanároddal! Azon nyomban visszaadja a diplomáját! Nem az ékezetek hiányáról beszélek, bár ott is lehetnél igényesebb! Nem tisztelsz senkit a környezetedet sem, mégis várod tőlük a segítséget...

2014. szept. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de 96%-os magyar erettsegit tettem, kicsit nezz magadba esetleg. Szanalmas, koszi a valaszt, megsporolhattad volna az idot. Kinek kepzeled magadat, hogy igy beszelsz velem, holott azt sem tudod, ki vagyok?


Nem, amugy KEPZELD, lehetetlen, hogy talalkoztam vele, ugyanis sosem eltem abban az allamban, ahol az egyetem van. En nem tisztelek senkit.... te komplexusos rakas semmi.

2014. szept. 25. 12:33
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyokos, amugy ajanlanam neked a magyar helyesirasi szabalyok szerinti vesszohasznalat ujratanulmanyozasat. Koszi, NEM kell valaszolni.
2014. szept. 25. 12:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy előző életedben fontos szerepe volt az életedben. A lélek felismeri egymást, ha találkoznak, de nem tudják hova rakni azt az ismerős érzést, mintha már ezer éve ismernénk egymást.
2014. szept. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tenyleg pontosan ezt erzem, es annyira eros az erzes, de az o viselkedeseben egyaltalan nyomat sem veltem felfedezni, hogy esetleg o is ismerosnek talalna. Nagyon erdekes erzes mindenesetre.
2014. szept. 25. 18:17
 8/12 MesCool válasza:
100%

nem kell egyből belemagyarázni semmi lélekvándorlásos dolgot! főleg azért sem, mert egy bizonytalan helyzetet nincs értelme indokolni egy bizonyítatlan elmélettel!


én évek óta foglalkozom a tudat működésével, szóval itt a 'szakmai' válaszom: a tudatalatti mechanizmusai nagyon összetettek! azt mondod, BIZTOSAN nem találkoztatok még (és tegyük fel, életed minden pillanatára emlékszel), oké, én ezt elfogadom!


de lehetséges, hogy álmodban "láttad már". Az álom ugyanúgy valós emlékeket alkot, mint a valóság.


Aztán az is lehetséges, hogy apróbb vonások összessége (szeme, szája formája, tekintete, mozdulatai, bizonyos reakciók, stb..) ismerős benne, amiket szintén megtapasztalhattál már (akár különböző személyeknél is), vagy meg is álmodhattad!


Ilyen az is, amikor az emberek (azt hiszik!!!) megtalálják "életük szerelmét", merthogy "- olyan, mintha már ismerném". pedig valójában a számodra szimpatikus apró jellemvonásokra ismertél rá benne, az agy pedig egyszerűsít, és összerakja azt egy ->személy<-nek.


remélem nagyjából érthető voltam, de ha nem, akkor legalább azt látod a dologból hogy ez nem olyan egyszerű, mint ahogy azt mi emberek naivan feltételezzük.


A lélekvándorlásról meg annyit, hogy BEBIZONYÍTHATÓ, hogy a halállal együtt megszűnik a tudat! Ezzel nem azt mondom, hogy nem létezik lélekvándorlás, csupán azt, hogy lehetetlen!, hogy az emlékek bármilyen formában megmaradjanak!

2014. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval értek egyet, kivéve, amit az álmokról írt. Álmodni ugyanis csak olyan részletekről tudsz, amit valóban láttál. Ezeket aztán kombinálhatod, ha az álmod úgy kívánja. A szerelmed szája, egy rég látott tanárod szeme, a sarki fűszeres hangja, egy szimpatikus buszsofőr orra, stb. és összeáll egy arc.
2014. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Fürediné Kiefer EDit ***** válasza:
Nekem is hasonló gondjaim vannak, de többnyire úgy jelentkezik, hogy ez az ember miért szimpatikusabb, és honnan is ismerem, ismerhetem.Aztán egy másik eset: embereket hasonlítok össze, hogy ha közös vonásokat látok két emberben, akkor az miért van, hogy nekem jobban tetszik az a két ember, hiszen csak a külsejüket látom, és nem sokat tudok az egyéniségükről.Csak fizikálisan vonzódhatok hozzájuk.Azt évek óta tapasztalom, hogy vannak hasonmások, és az is előfordult, hogy az alapján megszólítottam valakit, majd test közelből bocsánatot kellett kérnem, mert nem az illető volt, akire gondoltam,de már anyámat is láttam a fő utcán közeledni,majd amikor előttem volt, mégsem az anyám volt, csak a hasonmása.Akit futólag nagyon ismerősnek találunk, mint te is írod, ilyenkor nekem az az érzésem,hogy ennek oka van, vagyis nem véletlen, a tudat az emlékezet alapján felismeri a korábbi képeket, bevéséseket,hiszen, ha emlékezünk a múltra, emlékezhetünk a régi, a korábbi múltunkra is.Ha a szellem örökkévaló, akkor logikus, hogy aki nagyon ismerős és még szimpi is,az emlék központból ugrik elő.A tudatnak van egy központi, mechanikus programja, amit csak félig ismerünk, de a végtelen forrásból bármikor előhívhatjuk.
2014. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!