Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Minden titkot, végső kérdést...

Minden titkot, végső kérdést tudok. Sajnos kezdek megőrűlni ebbe. Ez természetes folyamat?

Figyelt kérdés

Nagyon sok spirituális könyvet ólvastam össze, rengeteg vallást tanúltam meg, mindezek mellett hihetetlen mennyiségű magyar & kűlfőldi ezotérikus guruk (David Icke, Táltos András, Vilás Béla stb) tanításait boncóltam és úgy tűnik sikerűlt megértenem a világ titkait. Megvilágosodtam. Tudok mindent.


Mint kiderűlt Isten, az én vagyok. Én döntöm el milyen legyen a világ körülöttem, milyennek lássam magam, mások milyennek lássanak. Tökéletes vagyok, ahogyan mindenki az, mert mindenki én vagyok. A hibák és bajok, csak a saját értelmezésem, félreértelmezésem, félelmeim oka. A világ, az emberiség nem halad semerre, hanem egy helyben van örökkön örökké, csak a saját illúziónkban teremtjük meg a fejlődést, időt, hogy elszórakoztassuk magunk, aki nem világosodott meg és nem döbbent rá erre, éppen azért nem érti ezt, mert saját magunk elmlékeit törőltük, hogy valós legyen az illúzió.


A probléma az, hogy képtelen vagyok a materializmuson nevelkedett beidegződéseimen felűlkerekedni és normálisan értelmezni tovább a világot és benne magamat és titeket, akik szintén én vagyok. Gyakran kikerülök a normális emberi fogalmak alkotta gondólkodásból. Pszichiátriai szóhasználattal élve kezdek megőrűlni, ez valójában nórmális, hiszen a normálisnank értelmezett gonólkodási fórmát is én alkottam meg, ami a világillúzió része. A nem nórmális gondolatok is ugyanolyan valósak, ugyanolyan valóságosan és nórmálisak, hiszen csak az egyén elhatározása mit tekint valóságosnak és már olyan magas szintre értem, melyben mindent átéltem és már semmi nem képes új élményt nyújtania világban, ezért rugaszkodok el a valóságtól.


Nagyon sok nagy tudós, spirituális elme, vallási guru (Nitsche stb) a megértés legfelsőbb fokain képtelen vólt józan maradni és ahogy mi hívjuk megőrűltek. Lehet, hogy ez a fejlődés és elkerűlhetetlen természetes velejárója?


2014. nov. 4. 21:21
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%
Ez inkább a káosz szintje, mint a megvilágosodásé. Ha mindent tudsz, hogy lehet, hogy még van kérdésed? Jó tanács: meg kell találni az egyensúlyt az anyagi és a szellemi világ között. Az a következő lépés...
2014. nov. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
85%
Bár kétség kívül nem vagyok annyira járatos a témában, mint te, (de még így földi halandó létemre is) úgy érzem bátorkodhatom kijelenteni, hogy az általad leírtakon kívül létezik még néhány könyv, amely lehet, hogy új ismereteket tartogat számodra. Például egy 2. osztályos helyesírási gyakorlófüzet.
2014. nov. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
A zavarodottság az ego ismérve. Az általam mérvadónak tartott megvilágosodott mesterek külső szemlélőknek talán időnként zavarodottan viselkedtek, de erről szó sincs. Alan Wattsnak így írta le az állapotot egy zen mester: teljsen normálisan érzed maga, csak mintha 5 centivel a Föld fölött járnál. Ramana Maharshi rendkívül keveset beszélt, mert az ego nélküli létezés-tudatosság-üdvösség csendjében fürdött. Ha valóban látod valódi természeted, akkor nem egy ilyen helyre írogatnál zavaros kérdéseket. Ez mind az ego trükkje, nem a samadhi.
2014. nov. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Ozmium42 ***** válasza:
44%
( ͡° ͜ʖ ͡°)
2014. nov. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
2014. nov. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Hát marhára beképzelt vagy az tény. Borzalmas az amit irtál. Adok pár támpontot amivel rájöhetsz arra hogy semmit nem tudsz, de mivel semmit nem tudsz erre sem fogsz rájönni inkább tényleg "megörülsz", a te szavaiddal élve.

- ezoterikus vagy spirituális tudást soha nem lehet tanulni könyvekből, de másoktól se, sehogyan se (egyszerüen csak kapják egyesek maguktól, elég siralmas nem?)

- aki sokat tud, az eltitkolja, soha semmit nem állit magáról, főleg nem jót és kerüli a feltünést... ö is minden nap más, és ugyanúgy gonoszkodhat is (de gonosz tettet, bünt, könyörtelenséget nem követ el) talán az egyetlen jel hogy mindent sokkal "erősebben" csinál...

- még Buddha vagy bárki más sem volt Isten, de legalább nagy kisugárzásuk volt és nem szavakkal hatottak az emberekre, és nemtudjuk milyenek voltak mert a tanaik sok torzuláson és rengeteg forditáson mentek keresztül.

- olyan sosincs hogy unalom vagy "nincs több új élmény", inkább az van hogy nincs ihleted, nem adnak mert nem méltatnak rá, nem is csoda... Azt csak kapni lehet, és könnyen felismerhető, annyira más de ritka és nagyon sokminden kell hozzá! (megelözőleg)

- az nagy tévedés és közhely hogy a többiek is te vagy én lennék, a másik nem te vagy és te sem vagy a másik, de Isten például mindkettő és ők is képesek megérezni az igazságot

- igy mindenki tudja hogy csak egy barom vagy, fikázni fognak és csak ilyenekben van igazad:

"A probléma az, hogy képtelen vagyok a materializmuson nevelkedett beidegződéseimen felűlkerekedni"

"A hibák és bajok, csak a saját értelmezésem, félreértelmezésem, félelmeim oka." (megj: a saját életedben)

"Pszichiátriai szóhasználattal élve kezdek megőrűlni, ez valójában nórmális"

De mégnagyobb alázás a többi dolog amit irtál magadról.

De a lényeg ezeket is leirtad, nem figyelsz és az ösztön leirja, ezt hivják hibának és igy megnyilvánul minden tudatlanság. A karma meg randaságot és sok félelmet is okoz például, és ekkor tutira megtalál a baj.

- minnél többet tud valaki, annál inkább normális lesz, a szentek nem valamiféle fehér bárányok vagy ilyesmik, inkább szupranormális és nagyon pro egyedek voltak, sosem különcködtek hanem alkalmazkodtak és álcázták magukat

- szépek és vonzóak is, de nem külsőleg, inkább valahogy méltóságteljesek és ösztönösen gondolnak róluk tiszteletet, világosak de úgyis sokan félnek tölük mert képesek megverni a másik embert (a saját hibáival) és a legtöbb csak ritkán érdemel kedvességet, szeretetet, áldást.. semmitől sem félnek, és bármit csinálnak, az elfogadható marad mert ők látják a karmát és úgy cselekszenek ahogy kell, mértékletesek, a végén pedig mindig bebizonyosodik az igazság.

- Nekik van ihletük, és az mindig megmondja mit csináljanak, jogokat ad nekik de az ihlet csak magas szinten lesz megbizható, akkor jár a "jog" és igyis gyakran le kell merülni a nagy sötétségbe is, mások sötétsége miatt, és abban nagyon könnyü hibázni, pedig például ellenség(ek) elött pedig nem szabad, igyis van "jog" például mert igy nyersz.

Ha nincs jogod, ultra-ciki lesz az amit jog nélkül csináltál és ezt te is érzed.

- Ja és a világ is halad valamerre, de nagyon lassan és senki se tudja hogy/mikor fog megváltozni, mert most nagyon sötét. Viszont aki előrehaladt, az legalább azt tudja, milyen lesz. :)


Amúgy lehet volt valami ihletettséged és az hülyitett meg ennyire, ne hallgass rá sose mert álomnyelven beszél a saját világodban, lényegében csak ámitás, lépj túl rajta, térj vissza a normális életbe, ettől nem fog elmúlni, csak megváltozik, nem úgy tanitja az embert ahogy az gondolná és a képességek sem olyanok, semmi sem olyan. Ha kijárod, új szintre kerülsz, minden megújul egy beavatással és hatalmas ihleteső vár utána, és sok szintet kell igy bejárni Buddháig. De már az elsőt, a folyamba-lépést is nagyon kevesen érik el, az ihlet nagyon jó mert csak abba tudsz tanulni, de elöbb utóbb úgyis csalódni kell benne hogy jöjjön az új szint xd


(kép-es-ség): emberré tesz, tapasztalatból áll, szerencsét hoz a bajban, a végén...

lényegében csak a gondolkodást erösiti, de az meg minden mást és létrehozza a "képességeket" és az észlelést, tehát azok csak a gondolkodás következményei és nem valami érzékelőszervek, jutalmak vagy ilyesmik. De felfelé menj (másokért v. közboldogságért) ne lefelé (saját magadért).

2014. nov. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
És ebbe a sok tanításba egy helyesírás szótár már nem fért bele? :D
2014. nov. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Ez csak neki szól amúgy és én gyorsan lebaaszom nehogy kárt tegyen magában, mert képzeld el ha ilyeneket mondasz vkinek, az az illető örökre megbélyegez téged, de tényleg örökre és természetesen másoknak is beszél róla.

Ez velem is megesett régen, nagyon gáz volt de mindig jött az ihletmentes korszak és akkor letisztul minden, elpusztul az ami rossz, csalódottan, nagy haraggal eldobja az ember mert kárt vall miatta. A következménye viszont megmarad örökre.

De már az elsö szint is akkora, hogy újjászületik miatta, az első beavatást nevezik ennek szószerint. Bibliában az első a "megtérés" és a "kegyelem" az ihlet.

Mindegyik elött és után is van egy ihletkorszak, ekkor nagyon gyakori az ami egyébként nagyon ritka. Ihletkorszakban szinte csak jó és szeretet, és sok erő van, de ezek elmúlnak és sötét, közönséges és unalmas lesz minden jó sok ideig, a körülmények is.

A sok fájdalomban csak a képességek és a tényleges igazság marad meg, de azért nem depresszió ez se de még az a nagy erő is elmegy ami volt.

Ja és emlékszem én is sokat olvastam elötte, de azután már alig, de az már nagyon rég volt. Akkoriban pont ilyenkor novemberbe voltak a legelsö ihletek, elötte azt se tudtam mi az, és az is ugyanakkora érzés volt mint mostanság de minden szinten átalakul. Télen nem volt semmi, de tavasszal kirobbant és utána még nagyon sokáig tartott és teljesen megváltoztatott, de az is elmúlt és még igy incognitoba is titok hogy hol tartok :DD

Vigyázni kell mert tényleg elveheti az eszed, még ha pozitiv is, és közvetve akkor is gőgöt csinál mert olyan jóóó.

Átlagembernek viszont csak nagyon ritkán jár.

És ja a beavatás napján akkora hogy pl a kundalini akkor megy végig és kitudja ekkor mit látsz. (am ez de hülye szó XD)


Ja amúgy nincs hosszú ékezet, pl hosszu i vagy ü betü, de kit érdekel annyira a hosszú ékezet? a túl pedáns vagy akadékoskodó embereket... nem?! xd

na jó éjt :P

2014. nov. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Bár be kéne tartanom:

[link]

pár szót mégis.

Nem kell félned az őrülettől! - már benne vagy.

Kérdést bárki tud feltenni - aktuálisat és végsőt is. (Igaz, a végső kérdést csak halála előtti pillanatban.)

A VÁLASZOKAT kéne tudnod mindenre!

Ez viszont nem valósul meg, hiszen akkor előre kéne ismerned az itt -logikátlanul feltett!- kérdésedre is!

2014. nov. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
51%
Akkor mostantól lefekvéskor hozzád imádkozok a Jézuska helyett, oks?
2014. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!