Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Minden titkot, végső kérdést...

Minden titkot, végső kérdést tudok. Sajnos kezdek megőrűlni ebbe. Ez természetes folyamat?

Figyelt kérdés

Nagyon sok spirituális könyvet ólvastam össze, rengeteg vallást tanúltam meg, mindezek mellett hihetetlen mennyiségű magyar & kűlfőldi ezotérikus guruk (David Icke, Táltos András, Vilás Béla stb) tanításait boncóltam és úgy tűnik sikerűlt megértenem a világ titkait. Megvilágosodtam. Tudok mindent.


Mint kiderűlt Isten, az én vagyok. Én döntöm el milyen legyen a világ körülöttem, milyennek lássam magam, mások milyennek lássanak. Tökéletes vagyok, ahogyan mindenki az, mert mindenki én vagyok. A hibák és bajok, csak a saját értelmezésem, félreértelmezésem, félelmeim oka. A világ, az emberiség nem halad semerre, hanem egy helyben van örökkön örökké, csak a saját illúziónkban teremtjük meg a fejlődést, időt, hogy elszórakoztassuk magunk, aki nem világosodott meg és nem döbbent rá erre, éppen azért nem érti ezt, mert saját magunk elmlékeit törőltük, hogy valós legyen az illúzió.


A probléma az, hogy képtelen vagyok a materializmuson nevelkedett beidegződéseimen felűlkerekedni és normálisan értelmezni tovább a világot és benne magamat és titeket, akik szintén én vagyok. Gyakran kikerülök a normális emberi fogalmak alkotta gondólkodásból. Pszichiátriai szóhasználattal élve kezdek megőrűlni, ez valójában nórmális, hiszen a normálisnank értelmezett gonólkodási fórmát is én alkottam meg, ami a világillúzió része. A nem nórmális gondolatok is ugyanolyan valósak, ugyanolyan valóságosan és nórmálisak, hiszen csak az egyén elhatározása mit tekint valóságosnak és már olyan magas szintre értem, melyben mindent átéltem és már semmi nem képes új élményt nyújtania világban, ezért rugaszkodok el a valóságtól.


Nagyon sok nagy tudós, spirituális elme, vallási guru (Nitsche stb) a megértés legfelsőbb fokain képtelen vólt józan maradni és ahogy mi hívjuk megőrűltek. Lehet, hogy ez a fejlődés és elkerűlhetetlen természetes velejárója?


2014. nov. 4. 21:21
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Attól nagyon durci lesz...
2014. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Spilerke ***** válasza:

Akkor most magadnak tetted fel a kérdést sokszor beszélsz magadban? De igazából nem kell válaszolni, mert én te vagyok, biztos tudod erre is a választ hiszen mi egyek vagyunk ...))

De az is érdekes és ellentmondásos, hogy bár te mindenre abszolút tudod a választ kérdéseket teszel fel itt, ami nem szükségszerű hiszen mindent tudsz, abszolút az sem szükségszerű, hogy nadrágot hozzál hiszen te vagy mindenki nincs miért szégyenkezned. Télen sem fogsz megfázni hiszen te vagy isten, te biztos ketté tudod választani a vizet és borrá tudod változtatni a tengereket, majd azután járni tudsz a vízen, de ezenkívül még remekül írsz, hiszen az iras is tőled ered, de ha még ez nem lenne elég mindenkinek a fejében belelátsz, hiszen te vagy mindenki. Ha viszont mindenre képtelen vagy, akkor sajnos nem vagy isten, csak egy hülyegyerek, aki istennek hiszi magát a tudatlansága ellenére is :P

2014. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
lehet,hogy tökéletes vagy,de írni nem tudsz.
2014. nov. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

A kérdés még mindíg időszerű. Ugyanazok a felvetések, ugyanaz a kérdés foglalkoztat máig. Lehet ez a természetes fejlődés szükségszerű következménye.


Nagyon sok természettudományos tankönyvet, könyveket, cikkeket olvastam végig és bizony a végkövetkeztetései teljesen azonosak volt a spirituális vallásokéval. Talán véletlen lenne, hogy a materialisból gyökerező természettudomány ugyanoda lyukad ki, mint a szabad lélek immateriális tapasztalata ?

Nem hiszem.


Aki nem így látja, az valamit nagyonnem értett meg a világból a természettudományokból. Az érdekel, ha te ebbe a válságba kerültél, hogyan tőrtél ebből ki?

2015. júl. 24. 19:32
 25/35 FüligJimmy88 ***** válasza:
A könyvek jók. De ne könyvekből akarj megvilágosodni. Azokból legfeljebb információkat tudhatsz meg, azokat sem biztos hogy jól. Pölö az ilyen David Icke meg hasonszőrűekre gondolok, ők is csak azt írják le, amit igaznak vélnek (vagy egyes esetekben jó sok zsét remélnek azért hogy beetetik az embereket, embere válogatja...), de az abszolút Igazságot valószínűleg még egyik könyvben sem írták le. Ha rám hallgatsz, minden könyvből csak annyit meríts, ami neked hasznos, amiről úgy gondolod, hogy a te fejlődésedet szolgálja, amúgy meg pedig gondolkodj, meditálj sokat és élj meg sok mindent. Tapasztalat=bölcsesség.
2015. júl. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Fish1 ***** válasza:
100%

A könyvekből szerzett tudás csak a dolgok egyik fele. Akit érdekel a téma és elolvas egy halom könyvet, valószínűleg mindnek összeáll a kép, hogy ugyanazokról a dolgokról beszélnek.

De a megvilágosodás ettől még messze van. Mi a helyzet a saját tapasztalataiddal? Voltak spirituális élményeid és megtapasztalásaid? Konkrétan milyen dolgok?

Ez kb. olyan, mintha elolvasnék egy könyvet a hegesztésről és azt hinném, hogy máris tudok hegeszteni. Pedig a gyakorlatba való átültetése a megtanult és megértett dolgoknak teljesen más szitu.


A megvilágosodott emberekre a belső béke és egyensúly jellemző. Ha fel is tennének egy ilyen kérdést (ami szerintem nem valószínű), ennyi idő alatt biztos, hogy megtalálták volna a saját válaszaikat.

2015. júl. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"Minden titkot, végső kérdést tudok."

Nyitott ajtón dörömbölsz!

.

Minden titkomat én is tudom, de te azt soha nem fogod megtudni!

Ha netán véletlenül ugyanaz lesz gondolatod, akkor sem fogod tudni, hogy az az én titkom.

.

Minden kérdést feltenni nem kunszt, válaszolni rá értelmesen, az igen!

2015. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
57%

Ha mindent tudsz miert kerdezel?

Mert nem tudhatsz mindent azert...

Milyen szinu polo van rajtam??

Nem tudod. Hopp megse tudsz mindent..

Akiket felsoroltal nem megorultek alap bolondok voltak..

2015. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
47%
Jah es a spiritualis guruid mind csalok ,hazugok nem tanulhattal toluk semmit csak a marhasagot...
2015. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Úgy érzem minden tudás ismerte, melyben az egész létezés emberi lelki vonatkozása is benne van és úgy, hogy látod a jövőt az emberekét és magadét (ami nem is különbözik annyira, hisz mind egyek vagyunk ) mindezen folyamatok természetes következménye az örület csíráinak kibontakozása. Hisz semmi újat sem tapasztalsz, mindent tudsz, mindennek a folyamányát látod. Tudod évmilliók mulva mit fogsz csinálni, ezt. Hogyan lehet elkerülni ezt az elkerülhetetlen őrületet, amit Nicsé sem tudott kikerülni?


ui: most elkezdtem új nyelvet tanulni, amit még nem tudok, hátha találok benne új dolgot.


Te mit teszel ilyenkor?

2017. jan. 18. 17:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!