Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Veletek is történnek ilyen...

Veletek is történnek ilyen furcsa véletlenek?

Figyelt kérdés

Velem már csomószor történt ilyen. Pl. A múlt héten édesanyám korházba került, és volt ott egy kb 30 éves orvos. Nagyon jóképű volt, kedves szimpatikus. Azonnal megtetszett, de ugye azóta sajnos nem láttam. A nevét sem tudom sajnos :( na és ma reggel eszembe jutott egy film, ami egy orvosról szól és egy haldokló rákos nő szerelméről. Régebben láttam, de a címére már nem emlékeztem. Erre ma reggel TV-ztem, és ezt a filmet reklámozták rtl2-n :) egy kis mennyország a címe. Hát nagyon meglepődtem. :-D és nagyon sokszor volt már velem ilyen. Na és mivel ilyen kis naív vagyok, azonnal arra gondoltam, hogy nem véletlenül találkoztam azzal az orvossal a korházban :) igen tudom. Most hülyének és naívnak tartotok. :-D de

Mit gondoltok? Véletlen?

20/L



2016. febr. 14. 10:18
 1/3 pelgrim ***** válasza:

Igen, velem is történtek hasonló dolgok, ez nem véletlen. Létezik ugyanis egy kevésbé ismert magasabb rendű természeti törvény (Isten), amely alkalomadtán bármely más természeti törvényt felülír, és egy ilyen alkalom lehet az ember utasítása. De mivel nem ismerjük ezt a törvényt, ez csak véletlenszerűen érvényesül. Mikor egy ilyen véletlen nagyon szembetűnő, akkor a hívő vallásos emberek csodáról, isteni beavatkozásról beszélnek, míg a szkeptikusok csűrik-csavarják a dolgot, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy nem tudják megmagyarázni.

Szerintem te, lehet anélkül, hogy mélyebben belemerülnél, bizonyos ábrándokat, érzelmeket dédelgetsz, úgytéve véletlenül munkába állítod ezt a törvényt.

2016. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Fish1 ***** válasza:

Egyszerű szinkronicitás. Nekem egy ideje rengeteg ilyen van.

A film eszedbe jutása és az, hogy utána reklmozták ezt, az oké. Tökjó egybeesés. De nem értem, ebből hogy következik az, hogy nem véletlenül találkoztál az orvossal. :)

2016. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

sokkal egyszerűbb a magyarázat,de nyilván az kevésbé fog neked tetszeni...


a történetre inkább pszichológiai magyarázat van.az említett filmet már napok óta reklámozták az említett csatornán.te valamelyik nap hallottad azt a reklámot csak éppen mással voltál elfoglalva,így nem tudatosult benned az ami a háttérben a televízióból szólt.ettől függetlenül persze tudat alatt nagyon is érzékelted és az orvosról való hosszas fantáziálgatásod miatt felszínre tört ez a tudat alatt raktározódó emlék a közeli múltból.


nem vagy hülye.az agy nagy móka mester:D

2016. febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!